anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Warunki reklamacji

xenonenias
#1 Nowicjusz#

Sprzedaje na Allegro jako prywatny sprzedawca. Czy mam obowiązek napisania warunków reklamacji? Jeśli tak to prosiłbym o rozjaśnienie mi tego tematu. Co tam właściwie należy wpisać?

Druga sprawa, również związana z reklamacjami, to z tego co mi wiadomo, kupujący ma prawo do reklamacji przez 2 lata. Również z tego co wiem, reklamacje można składać w tym samym miejscu co zwroty. Sam czasami korzystałem ze zwrotów i wiem, że po 14 dniach, przycisku do składania zwrotów nie da się kliknąć. W takim razie gdzie tak właściwie kupujący zgłasza reklamację po tych 14 dniach? 



@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Masz prawo jako prywatny sprzedający nie przyjmować zwrotów, masz prawo ograniczyć reklamację, ale zawsze jak oferta jest niezgodna z opisem kupujący ma prawo się na to powołać i złożyć reklamację. Sposób jest dowolny złożenia reklamacji: sms list dyskusja także mail itd.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xenonenias nie musisz nic pisać i wypełniać bo Ciebie nie obowiązują Ustawy Konsumenckie, a za towar odpowiadasz na zasadzie rękojmi zgodnie z Kodeksem Cywilnym w którym jest zapis że możesz wyłączyć rękojmię 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów