anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość allegro o dyrektywę DAC7

MAMY ROZWIĄZANIE!
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymaliśmy taką wiadomość z allegro "Przekroczyłeś sumaryczny limit 30 transakcji na wszystkich swoich kontach wynikający ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw implementującej tzw. dyrektywę DAC7. Potrzebna jest aktualizacja i uzupełnienie danych niezbędnych do prowadzenia efektywnej działalności na Twoim koncie Allegro."

Czy rzeczywiście trzeba uzupełnić dane?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228
lidwol22
#3 Debiutant#

Sprzedaż na Twoim koncie osiągnęła w tym roku jeden z limitów: 2000 EUR lub 30 transakcji. Dyrektywa unijna DAC7 nakłada w takim wypadku na Allegro, obowiązek gromadzenia danych o sprzedających

Proszę nadal o merytoryczną informacje w jakim celu powyższa wiadomość jest wysyłana do osób które nie spełniają wymagani w niej zawartych w chwili wysłania.

oznacz moderatorów
bartek4437
#8 Zapaleniec#

Witam tez dostałem na e-maila nie od allegro wiec to dziwne i nie przekroczylem tez wiec to jest dziwne . Masakra . Czekam na odpowiedz od allegro

oznacz moderatorów
edytaowen
#8 Zapaleniec#

Proszę daj znać jak Ci odpiszą. Ja mam to samo na mailu. Gdzie mam pisać do Allegro bo ciężko znaleźć do nich kontakt w tej konkretnej sprawie? Dziękuję 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kz221 @edytaowen @bartek4437 @lidwol22 @Legniczanin30 po mojemu allegro na zimne dmucha BO!! być może przyjdzie czas , że limit przekroczycie  ,a wówczas zgodnie z zapisem zablokują Wam konto do wypłat ,jaki będzie tego finał ?? a ...zrobicie wielkie hallo ,że allegro przetrzymuje Wasze pieniądze . Mają Ustawowy obowiązek przekazania danych to je przekażą jak konto spełni warunek  ,a nawet jeśli to zrobią na wyrost US się nie zainteresuje 

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  czy mam rację ?

oznacz moderatorów
Ethiem
#8 Zapaleniec#

Kwestia jest jedna, im mniej wrazliwych naszych danych ma jakis sklep/platforma, tym lepiej.

Kazdy kogo dotknal wyciek z owocowego sklepiku i telefony oszustow znajacych mase danych osobowych to wie.

Wiec nie, nie moga sobie paranoicznie dmuchac na zimne z nadzieja, ze uzytkownicy ochoczo przekaza im pesele - nawet teraz, gdy jest mozliwosc latwego ich poblokowania. 

oznacz moderatorów
vintage_zegarki
#2 Obserwator#

Dla mnie podawanie numeru PESEL gdziekolwiek, gdzie nie jest to absolutnie niezbędne jest nie do przyjęcia. 

Liczę się z tym, że za 60 dni moje konto pod względem sprzedaży zostanie zablokowane - trudno, ale danych nie podam. 

Dostałem też takie wezwanie, bo mam 31 transakcji. Co prawda po kilkanaście złotych, ale jednak (sprzedawałem kolekcję zbieraną przez lata).

oznacz moderatorów
piotralski123
#8 Zapaleniec#

Też dostałem takiego maila pomimo, że póki co nie spełniam tych warunków. Ciekawe...

oznacz moderatorów
Rafal_Skrzynski
#7 Wielbiciel#

Też nie spełniam warunków, napisałem do nich i odpisali że zweryfikują i dadzą znać 

oznacz moderatorów
bartek4437
#8 Zapaleniec#

A co najlepsze własnie pesel trzeba podac . Przeciez allegro i tak ma dane wiec po co podawac drugi raz to jest dziwne?

oznacz moderatorów
vintage_zegarki
#2 Obserwator#

Jesteś pewien, że PESEL ma? Imię i nazwisko oraz adres to na pewno. 

oznacz moderatorów
bartek4437
#8 Zapaleniec#

Chodziło mi o dane czyli imie nazwisko i adres

oznacz moderatorów
kewlarowy_dywan
#2 Obserwator#

I u mnie to samo, niecałe cztery tysie za sprzedane,pieć transakcji,a ci do mnie wypisują,że przekroczone 2000 euro lub 30 transakcji.Co to ma być...

oznacz moderatorów
Zin297
#9 Pomysłodawca#

No wychodzi na to że na wielką skale wprowadzają ludzi w błąd tylko po co ?
Wysyłają do użytkowników fałszywy komunikat nawet do tych  co nic nie sprzedali lub 1 lub kilka rzeczy o minimalnej wartości 😄 No i jeszcze te zapowiedzi że będą wliczać anulowane transakcje bo podobno takie są przepisy DAC7 ale to nie prawda bo np. e-bay.pl pisze wprost że anulowanych transakcji nie wlicza z oczywistego powodu bo coś takiego nie jest w ogóle dokonaną transakcją .

oznacz moderatorów
bartek4437
#8 Zapaleniec#

Hahahahhaha dobre Kewlarowy_dywan

oznacz moderatorów
Rosemary
#7 Wielbiciel#

Ja swojego numeru PESEL nie podam, najwyżej zablokują mi sprzedaż, ale wtedy też niczego już nie kupię i Pa Pa Allegro.

Zobaczymy jak na tym bublu zyskają portale sprzedażowe, firmy kurierskie i cała planeta, bo używane rzeczy stracą szanse na powtórne ich użycie.

oznacz moderatorów
bartek4437
#8 Zapaleniec#

Rosemary dokładnie ja rozumiem imie nazwisko adres ale pesel? Co czego im ? I dokładnie jak opisales pozniej 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kz221 Proszę waz o odrobinę cierpliwości. Otrzymacie wyjaśnienie drogą mailową. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
edytaowen
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję. Też nie przekroczyłam.żadnych limitów, raptem dwie transakcje sprzedaży na 2600zł i takiego maila dostałam, że przekroczyłam ... oszustwo? Dlaczego Allegro nie wysłało takiej informacji wewnętrznie na czacie, tylko mailem? Teraz jest plaga właśnie takich oszustw ... mailowo. Dziękuję 

oznacz moderatorów
konstanty
#7 Wielbiciel#

  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ Dostałem dzisiaj emaila (w spamie) prośbę z Allegro o podanie swoich danych, problem polega w tym że nie przekroczyłem limitu 30 transakcji sprzedaży i to licząc za ostatnie dwa lata ani kwoty 2000 E. Czy to jest faktycznie ruch Allegro czy kolejna próba wyłudzenia danych na jaką ostatnio często są narażeni użytkownicy Allegro. 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dyrektywa DAC7 to wymysł filozofów unijnych a allegro tylko szykuje zabezpieczenie w razie jak ktoś przekroczył lub przekroczy to go będą mogli szybciej zgłosić . Samo zgłoszenie do US nie oznacza że trzeba będzie od razu płacić jakieś kary czy zaległe podatki ,wszystko zależy jak zinterpretują twoją sprzedaż.

oznacz moderatorów