anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość allegro o dyrektywę DAC7

MAMY ROZWIĄZANIE!
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymaliśmy taką wiadomość z allegro "Przekroczyłeś sumaryczny limit 30 transakcji na wszystkich swoich kontach wynikający ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw implementującej tzw. dyrektywę DAC7. Potrzebna jest aktualizacja i uzupełnienie danych niezbędnych do prowadzenia efektywnej działalności na Twoim koncie Allegro."

Czy rzeczywiście trzeba uzupełnić dane?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228
Kacper-T
#7 Wielbiciel#

p.s. A tak ciekaw jestem, co będzie z tymi co danych pełnych nie podadzą, ban na Allegro i co dalej np. z US.

oznacz moderatorów
lukusk
#9 Pomysłodawca#

Istnieje jeszcze coś takiego jak indywidualna interpretacja podatkowa, polecam poczytać już takowe wydane na podobne przypadki

oznacz moderatorów
Legniczanin30
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałem książkę kupiona w 1990 roku. Skąd mam mieć dowód kupna?

oznacz moderatorów
bartek4437
#8 Zapaleniec#

Witam czyli jak to w koncu jest? Jesli ktos nie przekroczyl 30 transakcji i nie przekroczył kwoty to nie beda wysyłane i nie bedzie trzeba podawac danych?

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

W US banknot to banknot ,zależy od interpretacji pani Grażyny i Zbyszka z US czesto US niszczył firmę a później grzecznie przepraszał za błąd ale firmy już nie było.

oznacz moderatorów
Legniczanin30
#9 Pomysłodawca#

To jak to w końcu jest, książki sprzedane z lat 80tych i 90tych  na przykład za 3000 złotych muszę wpisać do PIT czy nie?

 

oznacz moderatorów
moniqa01w
#8 Zapaleniec#

też się nad tym zastanawiam, sprzedałam trochę staroci np. płyty z muzyką z lat 90. 

oznacz moderatorów
Zin297
#9 Pomysłodawca#

Teoretycznie nie musisz jeśli masz je dłużej niż 6 miesięcy ale lepiej je wpisz  bo zapłacisz niewielki podatek bo suma nie wielka a będziesz miał 99.999999% pewności że US się do ciebie nie przyczepi bo nie będzie miał o co .

oznacz moderatorów
Legniczanin30
#9 Pomysłodawca#

Jak mam obliczyć taki podatek i jak go wpisać do PIT? Nigdy tego nie robiłem. 

Jak dla mnie chore, w UK nikt się mnie za takie drobiazgi nigdy nie czepiał. Totalitaryzm pełną gębą.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Legniczanin30 Nie masz żadnego obowiązku składać PIT i obliczać podatku. Przestańcie siać panikę 😎

oznacz moderatorów
-PRORIDE-
#12 Orędownik#

Zanim państwo zacznie ścigacz zwykłych Kowalskich niech najpierw rozliczą winnych za wybory kopertowe na kwotę 88 milionów złotych oraz za respiratory które kosztowały 200 milionów złotych. A o patriotycznych ławkach za 100 tysięcy sztuka to już mało kto pamięta.

z28873184AMP,Lawka---Z-polska-flaga---na-rzeszowskich-bulwarach

Najłatwiej okradać społeczeństwo, a sami są bezkarni. Teraz jak nie wystawisz paragonu to kara może wynieść nawet 50 tysięcy. Najlepiej to mają Chińczyki na Allegro pełne Eldorado takich US nie będzie ścigać.

oznacz moderatorów
kasiazabawki
#7 Wielbiciel#

Uważajcie na tą próbę wyłudzenia danych, Allegro błędnie wysyła do wszystkich, tylko nie wiem jaki mają powód. Jeśli macie wątpliwości żądajcie od Allegro wykazu swojej sprzedaży, bo 99% osób z Allegro nie przekroczyło żadnego limitu. Nie podawajcie danych od tak, bo ktoś was o to prosi. Zgłaszajcie takie sprawy do UOKIK i CERT !

oznacz moderatorów
Newday5
#11 Animator#

No właśnie Allegro zaczęło powiadamiać w lipcu 2024 r, dlaczego nie w styczniu 2024 r zanim zaczniemy coś sprzedawać?? Nic nie wiedziałam o limicie 30 szt i przekroczylam ten limit mimo, ze nie [rzekroczyłam kwoty wolnej od podatku. ani tych 2000 euro.

oznacz moderatorów
damian--87
#7 Wielbiciel#

Allegro jest kompletnie niepoważne, 15 lipca dostałem email abym "niezwłocznie uzupełnił dane" dla tych darmozjadów w "centrali", 17 lipca przysłali coś takiego "Przepraszamy! Wysłaliśmy do Ciebie błędną prośbę o uzupełnienie danych DAC7".

Teraz dostałem znowu "uzupełnij niezwłocznie swoje dane". Najlepsze jest to, że niby co ja sprzedałem... z kilka używanych rzeczy po kilkaset zł z dawnego kompa.

To jest państwo z kartonu z którym chcę mieć jak najmniej wspólnych interesów.

oznacz moderatorów
M__A__C__I__E__K
#9 Pomysłodawca#

Maskara .... Ja mam około 45 transakcji na łączną kwotę 5,5tys (za cały 2023r) bo sprzedawałem niepotrzebne rzeczy z nadzieją że odzyskam grosza i nie będą leżeć, a teraz nie wiem co mam zrobić.... 

oznacz moderatorów
M__A__C__I__E__K
#9 Pomysłodawca#

Z drugiej strony myślę ... Jak ktoś nie zgłosi to go to ominie pomimo blokady konta ? 

oznacz moderatorów
Brzytwiaczek
#7 Wielbiciel#

 Zgaduje, że sami sobie w stopę nie strzelą, więc jedynie blokada sprzedaży i wypłat, kupowanie dalej dostępne. Jeśli nie planujesz nic sprzedawać to ja bym nic nie podawał, co mają mieć już mają 🙂

oznacz moderatorów
carmodel31
#7 Wielbiciel#

A ludziom będą wciskać kit o ekologii. Teraz większość ludzi będzie wolała wyrzucić na śmietnik niepotrzebne rzeczy niż dać im "drugie życie".

oznacz moderatorów
gradek83
#8 Zapaleniec#

Czyli co jak sprzedam 30 rzeczy po 5 zł i nie osiągnę limitu 2000 euro to i tak dane o sprzedaży wysyłane są do Urzędu skarbowego i z tych zarobionych 150złrzydy kradną ci jeszcze podatek poza prowizją jaką z tego sobie odkroiło Allegro i tobie zostaje wielkie G..o ?

Oby ta UE się rozsypała jak najszybciej !

oznacz moderatorów
-PRORIDE-
#12 Orędownik#

Przecież takich osób jest mnóstwo US nie będzie się chciało ścigać takich małych graczy co sprzedali na kwotę 10-15 tys w ciągu roku no chyba że ktoś życzliwy będzie donosił. Wystarczy kartę graficzną i procesor sprzedać i już mamy z 8k. US podobno zajęło się najpierw portalem na trzy litery O.. , a na Allegro to zajmą się użytkownikami z górnej półki. np ci co sprzedawali klucze do gier Steam co miesięcznie mieli nawet po 50tys obrotu na prywatnych kontach. US uderza tam gdzie dużo może zarobić, a nie jakieś ochłapy na 3k. Już prędzej wyślą ludzi w teren teraz za brak wypisania paragonu jest kara 1000zł, a za brak kasy fiskalnej 4500zł. Wystarczy przelecieć się nad morzem i już mamy z 20tys zysku dla US. Wątpię aby dziewczyna która maluje pasemka włosów dawała paragony. Teraz są prawdziwe żniwa nad morzem. U mnie w mieście właśnie starsza kobita sprzedawała warzywa i dostałą 4500zł kary za brak kasy fiskalnej 😀

oznacz moderatorów