anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość allegro o dyrektywę DAC7

MAMY ROZWIĄZANIE!
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymaliśmy taką wiadomość z allegro "Przekroczyłeś sumaryczny limit 30 transakcji na wszystkich swoich kontach wynikający ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw implementującej tzw. dyrektywę DAC7. Potrzebna jest aktualizacja i uzupełnienie danych niezbędnych do prowadzenia efektywnej działalności na Twoim koncie Allegro."

Czy rzeczywiście trzeba uzupełnić dane?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228
bartek4437
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem po co wysyłac dla tych co nie przekroczyli tej kwoty?  Dokładnie niech sie zajma tymi co naprawde robia na tym biznes  co zarabiaja z 50tys lub wiecej

oznacz moderatorów
jarek_ski
#8 Zapaleniec#

Dostałem takie info jakiś miesiąc temu, że w tym roku 2024 przekroczyłem już limit co jest oczywiście kłamstwem. Nic nie zrobiłem, to po paru dniach przyszedł mail, że to była pomyłka.  Dzisiaj dostałem info, że za 2023 rok przekroczyłem limit, co też jest kłamstwem, bo mam dokładnie 29 sprzedanych pozycji za mniej niż 2000euro. Wygląda, że Allegro robi nas w c..ja. Nie wiem z jakiego powodu chce uzyskać dodatkowe dane.

oznacz moderatorów
piotralski123
#8 Zapaleniec#

Wydaje mi się, że na takich działaniach allegro straci sporo kasy. Ludzie wycofają swoje aukcję i przeniosą sie w inne rejony 🙂

oznacz moderatorów
M__A__C__I__E__K
#9 Pomysłodawca#

Nie tylko allegro.... Niestety coraz mniej nam wolno ... Uśmiechnięta polska...

oznacz moderatorów
TomasPe0
#9 Pomysłodawca#

Ogólnie w całej tej ustawie DAC7 zastanawia mnie kilka kwestii. Po 1 dostałem tego maila jakiś czas temu i z tego co rozumiem to do dnia 8 września powinienem podać dane do systemu Allegro. Nie rozumiem tego, bo wynika z tego, że jak rozkręciłem na części 3 letni komputer i go sprzedałem w częściach na Allegro to teraz z tego powinienem zapłacić podatek, bo w PIT pojawi mi się to po stronie dochodu. Dlaczego i na podstawie którego zapisu Allegro chce brać transakcje pod uwagę na kilka lat wstecz i w tym uwzględniać oferty wystawione ale nie sprzedane - Nie jest to normalne. Nie wiem dokładnie czy mam 30 transakcji czy też nie mam, bo skoro wlicza się kilka lat wstecz i te niesprzedane również to takich transakcji może być sporo. Przy czym na pewno nie przekroczyłem 2k Euro, bo to by było coś około 8.000 PLN. Sprzedając stare części komputerowe za kilkaset złotych w sumie to chyba DAC7 tu raczej nie działa. Niezrozumiałe jest dla mnie to, że chcąc sprzedać starą elektronikę mam jeszcze obowiązek zapłacić podatek do US, chociaż nie jestem przedsiębiorcą, a sprzedałem rzeczy, które są własnością prywatną i kupując je już zapłaciłem od nich podatek. W tej sytuacji wprowadzenie DAC 7 czyni totalnie nieopłaclną incydentalną sprzedaż wśród osób fizycznych na Allegro. Sprzedając płacimy prowizję dla Allegro - ile Allegro zapłaciło podatku od kwot, które bierze od sprzedawców i która dyrektywa to reguluje ? Ponadto sprzedawca ponosi koszty przesyłek - często ja mam przesyłkę za 0 żeby kupujący nie sapali o to, że wzbogaciłem się dając przesyłkę za 16,99 gdy Allegro ma po 9. Generalnie tak tylko do niedawna sprzedawca dając wysyłkę za 9 musiał zapłacić za wydrukowanie etykiety (koszt tuszu, amortyzacja drukarki), to darmowe nie jest. W końcu darmowe też nie jest to, że sprzedawca musiał zapewnić opakowanie i inne materiały związane z paczką jak choćby taśma pakowa, folia bąbelkowa i itd. Czy te czynniki wlicza się do DAC9 ? Czy bierze się pod uwagę, że sprzedawca wystawiając przedmiot za 100 PLN dla siebie ma może 60. Czy ktoś z Allegro chwilę pomyślał nim hurtowo puścił maile o tym, że trzeba wypełnić nowy formularz. Nawet 2 dni temu sprzedałem przedmiot przez Allegro to system Allegro chętnie dopisał 10,95 za Paczkomat Allegro po stronie mojego zysku, czyli zawożąc paczkę do Paczkomatu to te 10,95 nie wziął przewoźnik tylko ja wziąłem do kieszeni. Jeśli tak ma być pojmowane DAC7 to 99% ludzi zapłaci podatek w US od wirtualnych sum.

oznacz moderatorów
-PRORIDE-
#12 Orędownik#

"w tym uwzględniać oferty wystawione ale nie sprzedane "

Przecież nie będą brać pod uwagę ofert nie sprzedanych. Jakby tak było to ten użytkownik miałby już zamknięte konto 🙂

https://allegro.pl/uzytkownik/Client%3A90397575?order=pd

oznacz moderatorów
bartek4437
#8 Zapaleniec#

"w tym uwzględniać oferty wystawione ale nie sprzedane " Czyli jak ktos kupi i nie zapłaci czyli tez płacimy od nie sprzedanego towaru hahah dobre

oznacz moderatorów
TomasPe0
#9 Pomysłodawca#

Dla przykładu: https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/archiwum/ddab95d1-20db-407d-9cda-72e8334ecf77/9e119363-c0d5-... To moja oferta, która sprzedana została do prywatnej osoby. Ujęta jest przez Allegro jako oferta zarchiwizowana. Do niedawna pisano na zakończonych coś w stylu "Oferta zakończona sprzedażą lub zakończona przez sprzedawcę" Jak widać od teraz Allegro wrzuca wszystko razem jako "zarchiwizowane". W przypadku raportu do US gdy Allegro wrzuci sprzedane razem z zakończonymi bez sprzedaży to cyrk będzie po całości. W kontekście opodatkowania jakby sprzedawca miał zapłacić podatek od niesprzedanych przedmiotów to ile by on wynosił i na jakiej zasadzie byłby naliczany ?

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Sami nie wiedzą co mają robić.... to allegro.

Chcą pewnie stworzyć bazę danych na wszelki wypadek ale pesel to poważna rzecz.

Ciekawe jak do DAC ma się koszt wysyłki od którego allegro pobiera prowizje i to jest temat na UOKIK...bo jakim prawem pobierają od tego prowizje ? i jeszcze włączą to do przychodu / dochodu sprzedajęcego.

allegro chce wykosić małych sprzedających  co sprzedają stary laptop i gdzie tu po pierwsze ekologia? hahahah smieszne to.

Na allegro zostaną tylko firmy i koniec temu ma służyć maksymalne upierdliwienie wystawiania jak np baza GS1 gdzie trzeba akurat w tej firmie kupić kod kreskowy....a co z przedmiotami starszymi mam kupić kod kreskowy?

oznacz moderatorów
megatapety
#9 Pomysłodawca#

Ja już odpuściłem Allegro, teraz tylko kupuje, a sprzedaje na O.... Najpierw mi napisali że mam ufuepnić dane, później ze to pomyłka, a dalej że jednak mam uzupełnić dane :). Pamiętajcie że jak raz udostępnicie dane to później już nie ma odwrotu, a wycieki danych się zdarzają ... DAC7 skutecznie wystraszy prywatnych sprzedawców. 

oznacz moderatorów
-PRORIDE-
#12 Orędownik#

A myślisz że portal na O jest zwolniony z DAC7 ? Portal na O jako pierwszy już w lipcu zaczął wysyłać do US raporty z obrotem jaki uzyskali sprzedawcy prywatni i firmy.

oznacz moderatorów
adamkw11
#7 Wielbiciel#

Najbardziej nie w porządku jest sprawa terminów w jakich zostaliśmy poinformowani o tej sprawie.

Pierwszą informację o uzupełnienie tych danych dostałem w lipcu a limity są liczone od początku roku kalendarzowego. Ta metoda staje się już męcząca w Polsce. Może była krótka informacja, którą wszyscy przegapili, a po pod koniec roku stawia się wymagania. Działałem na allegro lokalnie sprzedając używane gry,czy rzeczy z piwnicy za grosze.Jeśli chcieli być całkiem w porządku powinni dać znać,że zbliżam się do limitu w kwietniu!, a po trzech miesiącach zwalają na UE, że to unia wymaga. Żal,żal słabe zagrania zaciągnięte z polityki

oznacz moderatorów
adamkw11
#7 Wielbiciel#

Najbardziej nie w porządku jest sprawa terminów w jakich zostaliśmy poinformowani o tej sprawie.

Pierwszą informację o uzupełnienie tych danych dostałem w lipcu a limity są liczone od początku roku kalendarzowego. Ta metoda staje się już męcząca w Polsce. Może była krótka informacja, którą wszyscy przegapili, a po pod koniec roku stawia się wymagania. Działałem na allegro lokalnie sprzedając używane gry,czy rzeczy z piwnicy za grosze.Jeśli chcieli być całkiem w porządku powinni dać znać,że zbliżam się do limitu w kwietniu!, a po trzech miesiącach zwalają na UE, że to unia wymaga. Żal,żal słabe zagrania zaciągnięte z polityki

oznacz moderatorów
BuZaGi
#7 Wielbiciel#

Czyli co, jak nie podam danych to allegro przekażę ten raport? Czy po prostu zablokuje możliwość sprzedaży i tyle? 

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Janów Kowalskich jest w Polsce dużo i  nie jednemu psu BUREK dlatego allegro musi mieć PESEL ....żeby przekazać dane.

Dlatego straszą blokowaniem środków. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce.

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Z drugiej stronie ciekaw czy po 14 wrzesnia allegro zablokuje środki i np. przecież to nie są ich środki tylko kupującego i sprzedający musi mieć możliwość zwrotu środków bo np przedmiot ulegnie uszkodzeniu.

Widać że do całej akcji też się przygotowywali bo jakiś czas temu skasowali możliwość wpłaty za przedmiot na konto.

Ciekawe ilu sprzedających powie im PA PA

oznacz moderatorów
Newday5
#11 Animator#

Termin do jutra 14.09.24r.

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Gdzie ekologia i recykling tak modny ostatnio? ile starych rzeczy zostało odresturowanych lub znalazło nowe życie dzięki allegro- teraz większość z nich trafi na  śmietnik. Nareszcie zawitał prawdziwy zielony ład o który chodziło UNII.

Kiedyś można było do wielu rzeczy kupić części zamienne i uchronić je przed wyrzuceniem teraz wiele takich części zniknęło....

oznacz moderatorów
Newday5
#11 Animator#

Pomyłka, termin był do 13.09.24 w piątek. 

oznacz moderatorów
Newday5
#11 Animator#

Sprzedawać możesz, ale blokują wypłatę płatności klienta, więc nie ma sensu.

oznacz moderatorów