anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość allegro o dyrektywę DAC7

MAMY ROZWIĄZANIE!
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymaliśmy taką wiadomość z allegro "Przekroczyłeś sumaryczny limit 30 transakcji na wszystkich swoich kontach wynikający ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw implementującej tzw. dyrektywę DAC7. Potrzebna jest aktualizacja i uzupełnienie danych niezbędnych do prowadzenia efektywnej działalności na Twoim koncie Allegro."

Czy rzeczywiście trzeba uzupełnić dane?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228
Newday5
#11 Animator#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  Jak długo Allegro ma zamiar zatrzymać moj dochód?

Nie zdecydowałam się na podanie moich danych, ponieważ ustawa DAC7 weszła w maju'24 i nie może działac wstecz od stycznia '24, ponadto nie informowaliście w maju, tylko dopiero w lipcu gdy już sprzedałam więcej niz 30 artykułów. 

 

 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Newday5 Ta kwestia została już wyjaśniona drogą mailową. Dyrektywa DAC7 wymaga od Allegro, abyśmy przekazywali informacje podatkowe odpowiednim instytucjom. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Newday5
#11 Animator#

Wiem, ale pytam o moj dochod ktory zablokowaliscie, jak dlugo zamierzacie go blokowac? 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Newday5 Otrzymałaś już warunki odblokowania konta do wypłat. Konto zostanie odblokowane, jak tylko je spełnisz. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
jarek_ski
#8 Zapaleniec#

Wyłudzanie dodatkowych informacji takich jak PESEL jest niezgodne z polskim prawem. Allegro nie ma prawa  tego żądać od nas. Mogą to robić instytucje państwowe lub banki, ale nie platforma handlowa. Dyrektywa DAC7 mówi tylko o tym, że przekazują informację. Nie ma tam wzmianki o tym, że musicie podać jakieś dodatkowe dane. A to, że blokują konta to jest wewnętrzna sprawa Allegro zgodna z ich regulaminem, ale niezgodna z polskim prawem. Po prostu trzeba pożegnać się z Allegro. Ciekawe, czy jak zablokują konta to jak bardzo zmniejszy im się obrót i dochód? Ja na przykład sprzedaje kilkanaście rzeczy w roku, a kupuje kilkadziesiąt, a z każdej transakcji mają dole. Gdy zablokują np. kilkadziesiąt tysięcy kont to będą coś tam w plecy, czego im serdecznie i z całego serca życzę.

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Allegro się DAC7 powinna zająć  i US ,jakim prawem pobierają prowizję od kosztów wysyłki?

mało im jednostkowej opłaty transakcyjnej? wystawiasz przedmiot w kategorii pozostałe za 5zł koszt wysyłki 16,99 ( paczkomat gabaryt A)  to płacisz prowizję 20% od kwoty 23zl  to jest 4,39zł prowizji dla allegro + 1zł opłaty to za przedmiot który sprzedasz za 5zł płacisz im 5,39zł prowizji i jeszcze oni cię do US zgłoszą PARANOJA

oznacz moderatorów
adamkw11
#7 Wielbiciel#

Zgadzam się, a wypowiedź pani mod sugeruje dodatkową kwestię: Nie pasuje Ci to spadaj !. Jestem tutaj ponad 20 lat i przypomina mi to  typową firmę telekom" nie szanuje się starych klientów". Na zachodzie taki klient to skarb i się o niego dba, niestety nie w PL.Teraz na allegro lepiej wpuścić tysiące nie sprawdzonych kont z azji, niż powalczyć o zidentyfikowanych użytkowników. Chociaż są nadal nie jasności nad tematem,to widnieje on jako rozwiązany--śmiech

oznacz moderatorów
Kabjula2
#2 Obserwator#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ Jak mam wpisać ten nr Vat nadany w kraju rejestracji firmy , wpisuję na różne sposoby z myślnikami i bez ,z przedrostkiem PL i bez i ciągle mi wyskakuje że "nie udało się zapisać danych" ?? mam po prostu wpisać nr NIP tak? czy jeszcze coś innego? Jestem na ryczałcie.

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kabjula2 Zgłoś ten problem przez formularz kontaktowy. Możliwe, że potrzebne będzie również przesłanie zrzutu ekranu z widokiem cytowanego komunikatu.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów