anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość allegro o dyrektywę DAC7

MAMY ROZWIĄZANIE!
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymaliśmy taką wiadomość z allegro "Przekroczyłeś sumaryczny limit 30 transakcji na wszystkich swoich kontach wynikający ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw implementującej tzw. dyrektywę DAC7. Potrzebna jest aktualizacja i uzupełnienie danych niezbędnych do prowadzenia efektywnej działalności na Twoim koncie Allegro."

Czy rzeczywiście trzeba uzupełnić dane?

oznacz moderatorów
287 ODPOWIEDZI 287
piotralski123
#9 Pomysłodawca#

@marcin15-9po co mam podawać Allegro Pesel, tylko to mnie dziwi i tylko z tym mam problem.

Przecież mają moje dane adresowe....

Tym bardziej, że komunikat argumentujący podanie mojego Pesela przez Allegro dotyczy roku 2023?

"Przypominamy, że w roku 2023 przekroczyłeś jeden z limtów 2000 EUR lub 30 transakcji. Prosimy o uzupełnienie wymaganych danych. Dane te będziemy musieli przekazać do Urzędu Skarbowego do końca 2024 roku.

Dyrektywa unijna DAC7 nakłada na platformy, takie jak m.in. Allegro, obowiązek gromadzenia danych o sprzedających. Dzieje się tak, gdy w danym roku kalendarzowym osiągniesz jeden z limitów: 2000 EUR lub 30 transakcji"

Prawo zaczyna działać wstecz?  Staram się zrozumieć i nie potrafię, ale może za głupi jestem....

Na dzień dzisiejszy wycofałem wszelkie moje aukcje z Allegro, aby było jasne, pracuję na etacie, a w internecie sprzedawałem przedmioty które były mi zbędne.

oznacz moderatorów
marcin15-9
#7 Wielbiciel#

Ja też nie wiem po co ten pesel i dodatkowo podobno data urodzenia, ktora i tak jest w nim zawarta. Gdzies czytałem że powód obowiązku z terminem wcześniejszym od jego ustanowienia wiąże się  z tym że Polski  rzad dostosowal swoje ustawodawstwo zbyt późno, a regulacja europejska zostala ustanowiona wcześniej. To znaczylo by że nasze prawo jest podrzędne, ale dlaczego wtedy te p**dyktywy wymagają  jego dostosowania skoro i tak są  podobno ważniejsze. Gdzies tlumaczyli ze prawo podatkowe nic się nie zmieniło w zwiazku z czym  nie ma mowy o wstecznosci dzialania, ale ustawe wazna od 1 lipca (ktora naklada obowiazek archiwizacji, a nie wprowadza podatku) przecież wprowadzili, czyli portale nie powinny miec obowiązku na 2 lata wstecz. Dla sprzedawcy może nic to nie zmieni. Urzędy i tak kontrolują transakcje na swoich zasadach, maja swoje bazy danych i nie sadze zeby nagle odkryciem jakiejs tajemnicy dla nich byla czyjas data urodzenia itp. Ich interesuja powiązania miedzy kontami źródła  zarobku możliwe do jednoznacznego zdefiniowania, a nie to ze allegro pesel im przysle. Nawet jak kogoś podejrzewają, to po przekazaniu danych moga stwierdzic że i tak te informacje wczesniej mieli z wlasnych źródeł. Ja tez sprzedaje rzeczy których nie potrzebuje lub takie co zajmują  mi miejsce. Podatek place bo przy malym dochodzie też jest maly a niezbedna formalność  jest spelniona. Wk***ia mnie tylko ze ktoś mógł  by stwierdzic że  podatek powinien byc wykazany nie ze  sprzedaży prywatnej a np z dzialalnosci nietejestrowanej. Tylko nigdzie ta różnica nie jest dokładnie zdefiniowana. (nie widzialem przepisów dot w/w różnicy oraz ich prawnej interpretacji) 

oznacz moderatorów
ren_corp
#10 Popularyzator#

Wytłumaczcie mi dlaczego dla allegro tak ważny jest PESEL tak ważny że:

-blokują ci środki na allegro 

-blokują ci środki na allegrolokalnie

-po 14 dniach blokują możliwość wystawiania na allegro i allegrolokalnie łącznie z ogłoszeniami

-po następnych dniach z automatu likwidują aukcje

-kolejnym krokiem likwidacja konta

Wszystko za PESEL zadajcie sobie pytanie po co? To chyba dla nich musi być ważne.

Żeby tych małych się pozbyć? zobaczcie że na allegro nie ma już prawie używanych przedmiotów a taki pomysł przyświecał twórcą allegro  23 czy tam 22 lata temu.

Co do PESEL nie jednemu psu burek oni muszą mieć ten numer żeby cię zgłosić do US  bez numeru myślę że nic nie będzie bo Janów Kowalskich w jednym mieście jest kilku a PESEL jak odciska palca wtedy mają czarno na białym .

oznacz moderatorów
Far-bex
#7 Wielbiciel#

Bez peselu nie wyślą??

oznacz moderatorów
ren_corp
#10 Popularyzator#

A skąd mam wiedzieć? PESEL to twój numer niepowtarzalny wiec po co tak cisną o pesel?

oznacz moderatorów
RealDevil
#8 Zapaleniec#

Żydokomuna chce nas ograbić że wszystkiego, poprzez skarbówkę. Chciwość władzy i tych komu usługują.

oznacz moderatorów
RealDevil
#8 Zapaleniec#

Tu jest ekonomista wszystko ładnie tłumaczy co się obecnie dzieje.

https://youtu.be/M8E_B9w67FM?si=ETtDUGg1etsqPSnq

oznacz moderatorów
ren_corp
#10 Popularyzator#

oj tam oj tam polacy  podporządkują się pod wszystko bo to lemingi

W unii żyje 450mln ludzi , na świecie 8 milardów!!!!!! nas mogło by nie być i nic się nie zmieni w ekologii.. tu strefy czystego transportu ( 8 litrowy SUV z 2020 r wjedzie a toyotka 1l z 2007r już nie) tu okna 4 szybowe, auta elektyczne haha gdzie u nas prąd z węgla...zakaz zaraz będzie pieców na GAZ ...dopłaty za auta spalinowe czekajcie końca.

A POLACY TAK TAK TAK TAK prąd drogi tak tak tak\

2 rodziców zarabia najniższa krajowa maja 2 dzieci ale nie spełniają dochodu minimalnego na tańszy prąd....no kpina ale się tym w mediach szczycą

Teraz media to 5 kolumna;-)

oznacz moderatorów
RealDevil
#8 Zapaleniec#

Wiesz Polacy to też my. Ja się nie poddam, warto budować pewność u tych niepewnych i przestać że sobą walczyć.  Ludzie się uczą wcześniej czy później zrozumieją.

oznacz moderatorów
ren_corp
#10 Popularyzator#

Dokładnie polacy muszą się zjednoczyć a jest tak że im wszystko zwisa  walą w nich z każdej strony jakieś zakazy nakazy a prawdziwi przestępcy siedzą w dubaju ze złotą wizą jako rezydencji i co polak może g.... może. W porządnym  kraju w tak medialnej sprawie juz by SPEC SŁUŻBY go przewiozły w bagażu dyplomatyczny na proces.U nas jak jesteś sędzią i zajedziesz motocykliście drogę na autostradzie na śmierć to i tak biegły powie że sedzia nie winny.

Polacy to wszystko akceptują nie protestują...

 

oznacz moderatorów
crm20
#8 Zapaleniec#

Od dłuższego czasu allegro ciągle próbuje wyciągnąć pesel od użytkowników na wszelkie możliwe sposoby, wczesniej przez payu a teraz przez dac7. Przysyłają co chwila jakieś emaile zastraszające blokadą. Juz myślalem że odpuścili, nie! teraz znowu jakieś DAC7 i od nowa to samo dej PESEL dej dej dej dej dej jak ten zełeński dej dej dej dej dej... To już jest przesada! chyba odpuszcze sobie to allegro i zrezygnuje. Co bedzie nastepne? skan tęczówki oka? odciski palców? dej dej dej dej dej bo ci zablokujemy, dej dej dej dej dej!

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@crm20 przecież to nie allegro, operatorzy mają ustawę o praniu kasy, a portale o ukrywaniu dochodów 🙂

A w US prywatni posługują się PESEL a firmy NIP i nic z tym nie zrobisz 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kshycho83
#9 Pomysłodawca#

Ciekawi mnie czy ludzie podają poprawny PESEL jeśli już ktoś poda, ciekawe kto to sprawdzi.

oznacz moderatorów
marcin15-9
#7 Wielbiciel#

Urząd to urząd. Czyli instytucja specjalizujaca sie w poważnej branży.  Tam sie NIP albo pesel podaje (i nie tylko) i się podatki płaci. Nikogo to chyba nie dziwi. Ale jakis portal nie będzie  wchodzil w kompetencje urzędu i na siłę tego od ludzi wymagał. Nie długo bedzie trzeba chyba co roku do nich przyjeżdżać i meldować sie osobiście ze wszystkimi dokumentami w celu weryfikacji.

oznacz moderatorów
ren_corp
#10 Popularyzator#

To się składa do kupy po najnowoszych zmianach w regulaminie a mianowicie:

Będą likwidować konta nie używane , nie będzie można mieć 2 kont ani dzielić ich z małżonkami.

Po prostu chcą się pozbyć zwykłych ludzi z allegro , mają być tylko firmy.

Nie będzie konta to co mają zgłaszać w ramach DAC7 dla allegro to też problem bo muszą pewnie pare osób zatrudnić żeby to ogarnąć więc lepiej się pozbyć niewygodnych użytkowników.

No i jeszcze allegro wchodzi w alkohol czyżby alkotubki ahhah

oznacz moderatorów
marcin15-9
#7 Wielbiciel#

Tak, ale chodzi chyba o konta, z których sie nawet nie kupuje. Jezeli sami chcą zgłaszać/raportowac do dwóch lat wstecz, to obecne lub przyszłe wymazanie konta nic im nie da.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ren_corp  napisał(a):

Będą likwidować konta nie używane , nie będzie można mieć 2 kont ani dzielić ich z małżonkami.

 


Skąd masz taką informację że nie można mieć dwóch kont ???

Doprecyzujemy, że nie można używać wielu kont, aby:

  • obchodzić warunki promocji, programów lub usług świadczonych przez Allegro – jeśli stwierdzimy takie działania, będziemy mogli automatycznie uniemożliwić udział w takich promocjach
  • manipulować popularnością ofert, sprzedających (w tym jakością sprzedaży) lub ocen.

Podstawa: zapobieganie nadużyciom (artykuł 14.1 Regulaminu Allegro, litera g).

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ren_corp
#10 Popularyzator#
Jeśli bardzo długo nie używasz konta AllegroBędziemy je usuwać. SPRAWDŹ
Jeśli używasz więcej niż jednego konta AllegroDoprecyzujemy zasady używania wielu kont. SPRAWDŹ
Dla wszystkichUsuniemy możliwość przekazywania konta między małżonkami. SPRAWDŹ
oznacz moderatorów
Newday5
#11 Animator#

Co takiego?! 

Jak dobrze, ze nie podałam danych, Allegro zwariowało, oszalało!

 

oznacz moderatorów
k-o-n-r-a-d_b
#2 Obserwator#

A co grozi ze strony US jesli nie podam tego nr PESEL ? To ze Allegro zablokuje mi sprzedaż to mam to nie jest problem.

oznacz moderatorów