anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość allegro o dyrektywę DAC7

MAMY ROZWIĄZANIE!
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymaliśmy taką wiadomość z allegro "Przekroczyłeś sumaryczny limit 30 transakcji na wszystkich swoich kontach wynikający ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw implementującej tzw. dyrektywę DAC7. Potrzebna jest aktualizacja i uzupełnienie danych niezbędnych do prowadzenia efektywnej działalności na Twoim koncie Allegro."

Czy rzeczywiście trzeba uzupełnić dane?

oznacz moderatorów
287 ODPOWIEDZI 287
ren_corp
#10 Popularyzator#

A jak obca osoba na ulicy poprosi Cię o pesel to podasz?

No co allegro bez peselu G-Ó-W-N-O  zrobi i nic do US nie wyśle bo się US nie będzie bawić.

A jak nie prawidłowy to już paragrafy

oznacz moderatorów
Malacht
#8 Zapaleniec#

Tak jak piszą poprzednicy chodzi o wykasowanie prywatnych sprzedawców maja być tylko firmy i korporacje.

Mi zablokowali możliwość sprzedaży ale najgorsze to , że 1000 zł mi zablokowali do wypłaty za sprzedane i wysłane przedmioty.

Pozdrawiam wszystkich w podobnej sytuacji

oznacz moderatorów
k-o-n-r-a-d_b
#2 Obserwator#

Ja rozwiązałem umowę z Allegro jakieś 1,5 miesiąca temu. Za kilkanaście dni kończy się 2-miesięczny okres wypowiedzenia. Czyli mówicie zeby olać i wiadomości nie podawać tego numeru PESEL ?

oznacz moderatorów
ren_corp
#10 Popularyzator#

No wszyscy olewają......

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Wy nadal nie rozumiecie co to jest ten Dac7 i jak działa prawo skarbowe w Polsce ? Działa tak jak działało od zawsze. Sprzedajesz, zarabiasz, płacisz podatki. I rozliczasz sie z państwem , w zależności od okoliczności , przeważnie w formularzu PIT. I śpisz spokojnie.

No ale jeśli sprzedawało sie miesięcznie tylko  400 kilogramów ciuszków po swoim bąbelku bo z nich wyrósł,  albo 30 kart graficznych w spadku po dziadku co to był górnikiem i myślało sie że sie jest sprytnym , no to teraz zaboli.

Do tego, skarbówka sobie spokojnie poczeka z wezwaniami... Miną kolejne  4 lata, wy już nawet zapomnicie że robiliście takie biznesy życia 😉 A wtedy ....dostaniecie wezwanie w celu wyjaśnienia sprzedaży sprzed 4-5 lat.  

oznacz moderatorów
ren_corp
#10 Popularyzator#

Skarbówka niech sobie robi co chce;-)ale allegro na pewno nie jest bezpieczną bazą do przechowywania PESEL wyobraź sobie kolego że allegro pada bo np. do **piiip** mu się dobierze UOIKIK np. za promowanie swojego sklepiku ,pozycjonowanie i promowanie swojego sklepiku, za prowizje od kosztów wysyłki, za jakieś opłaty jednorazowe, za wstrzymywanie środków kupujących ( to tak dla beki pisze ale niech allegro hipotetycznie padnie) to syndyk pewnie sprzeda również bazę danych z PESELEM użytkowników .Allegro to biznes taki ze dziś jest jutro nie ma i co się stanie z tymi wszystkimi danymi? imie nazwisko moje i adres niech sobie w d...wsadzą ale PESEL to inna bajka.

oznacz moderatorów
sayan_23
#8 Zapaleniec#

**piiip**o nam zrobią , trzeba się zjednoczyć i walczyć z **piiip**ami i oszustami !!!!

oznacz moderatorów
sayan_23
#8 Zapaleniec#

mogą nam naskoczyć , złodzieje niech siebie rozliczają z przekrętów !!!

 

oznacz moderatorów