anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość SMS od firmy Altus rms, czy to opłacić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:68467873
#7 Wielbiciel#

Witajcie. Dostałam sms od firmy altrus że jestem winna 35,14zl oraz numer konta do przelewu. Jedynym minusem jaki znalazłam na swoim koncie jest 0.20gr. Jak to możliwe? Czy to opłacić? Maila nie dostałam żadnego os firmy. 

Screenshot_20210406_142510_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
Client:89770902
#1 Nowicjusz#

@nat_not witam mam pytanie od nośnie tych SMS-ów ponieważ dostaje je na kwotę 15,83 a to przez to ze sprzedałem koledze przedmiot przez Allegro tylko zapomniałem mu wysłać mailem tego i dzisiaj zwróciłem mu pieniądze przez Allegro czy te SMS-u przestaną mi przychodzić?

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Spoko.

Z tego co widzę, to kasa za Smart chyba jest automatycznie pobierana z karty.

Jednak już rozwiązałem problem - po prostu karta straciła ważność, nową dopiero wczoraj aktywowałem. Zobaczę jutro - jak nie zostanie pobrane za Smart automatycznie to opłacę. Plus te kilka zł zaległości.

Swoją drogą - naprawdę dobrze by było, gdyby jakieś opłaty za korzystanie z konta priv były pobierane automatycznie ze zdefiniowanej karty. U mnie akurat to raptem kilka zł, za wymiany monet. Moim zdaniem powinno być pobierane automatycznie z karty, grosze... a problem z płatnościami z głowy...

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
kamkami19
#7 Wielbiciel#

dostałam maila od firmy windykacyjnej altus rms, że mam niesplacony dług wobec allegro.

 

wchodzę, faktycznie 10, 48 im zalegam.

w mailu od tej firmy jest napisane, że mam 3 dni do zapłaty, i że wpłaty mam doonać na rachunek bankowy firmy altus, bo odtąd oni obsługują mój dług- tak jest napisane.

 

i że do zapłaty mam 10,48+0,16 odsetek, czyli 10,64 razem

 

podejrzane mi to jest.

 

 

weszłam na allegro, na moim koncie, i tam było do zapłaty tylko 10,48. Allegro nie naliczyło mi żadnych odsetek. no i zapłaciłam przez allegro, szybkim przelewem tą zaległą opłatę.  Od razu mi zaksięgowało, bo saldo wyskoczyło 0,00 zł, czyli jestem z nimi na czysto.

no chyba dobrze zrobiłam, że szybkim przelewem przez allegro, a nie na jakiś podejrzany adres jakiejś firmy windykacyjnej?

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kamkami19 Ile czasu była ta nalezność przeterminowana?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kamkami19
#7 Wielbiciel#

nie mam pojęcia, na tym piśmie z maila napisane jest na wstępie:

 

"działając na podstawie pełnomocnictwa z dnia 14.07. 2020 firma altus zarzadza należnościami firmy allegro w stosunku do której posiadają państwo zadłużenie:

 

stan zadłużenia na dzień 03.12.2020...

 

 

ale od kiedy to nie wiem, bardzo dawno nie używałam tego konta..

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@kamkami19 "nie mam pojęcia" i dalej "działając na podstawie pełnomocnictwa z dnia 14.07.2020" można spokojnie przyjąć, że dług ma co najmniej pół roku.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

Knowhere własnie nie. Można tylko przyjac że pół roku temu allegro upoważniło daną firmę do egzekucji swoich należności. Pelnomocnictwo do reprezentowania może dotyczyć wszystkich zaległych płatności i być wydane w dniu 14-07-2020. Natomiast niekoniecznie musi dotyvzyc tylko tej nalezności która powstała po 14-07-2020 ale dokładnie kiedy to nie wiemy. Wiemy że taki był stan na 03-12-2020r. Czyli przekroczyło 10zł i poszło do egzekucji:)

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kamkami19 Dziękujemy za wpłatę. 

Skontaktuj się również z firmą windykacyjną, która do Ciebie napisała, w sprawie spłaty odsetek.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kamkami19 to jest firma obsługująca allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:41567558
#7 Wielbiciel#

Witam a czy dostała Pani sms o zadłużeniu czy tylko email?

Bo ja dziś dostałam właśnie sms i wchodzę na allegro i żadnego zadłużenia nie widzę... 

oznacz moderatorów
zonki22
#7 Wielbiciel#

Witam, również dostałem na kwotę 10 zł a nigdy nie miałem żadnego zadłużenia na allegro.

jestem ciekaw skąd firma altus rms ma nasze dane.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@zonki22 sprzedają dług zgodnie z regulaminem który zatwierdzasz 🙂 wyraziliście na to zgodę 😉

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/5

Dochodzenie roszczeń i obrona przed roszczeniami wynikającymi z zawartej umowy lub związanych ze świadczeniem usług, w tym windykacja należności, prowadzenie postępowań sądowych, arbitrażowych i mediacyjnych
Art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes Allegro.pl, polegający na ochronie praw Allegro.pl)
Do ostatniego dnia roku kalendarzowego następującego po upływie 3 lat od momentu zakończenia świadczenia usługi

 

Allegro.pl może współpracować z podmiotami trzecimi np. wyspecjalizowanymi dostawcami usług przechowywania Danych Osobowych, usług analitycznych, usług windykacyjnych, w celu świadczenia usług przez te podmioty na rzecz Allegro.pl.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zonki22 sprawdziłam Twoje konto i masz małe zadłużenie względem Allegro (dokładnie 10,12 zł). Te opłaty nazbierały się w przeciągu ostatnich lat, dotyczą wystawianych przedmiotów, opłaty za zdjęcia czy zakupy z kuponem w Programie Monetowym (jednorazowy koszt to 0,20 zł). Możesz to sprawdzić tutaj, nie zobaczysz jednak całej historii, ponieważ możesz cofnąć się maksymalnie do 2015 roku, a część opłat na Twoim koncie pochodzi z wcześniejszych lat.     
@Client:41567558 widzę, że u Ciebie dzisiaj wszystko zostało uregulowane, dziękujemy za wpłatę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
zonki22
#7 Wielbiciel#

Tak wszystko wyjaśnione dzięki za info.

Mój błąd był w tym że nie widziałem naliczonych kosztów za wystawienie przedmiotów, a wystawiłem ich 3 w przeciągu 10lat. szkoda że allegro nie ma salda w głównym widoku konta.  Podejrzewam, że nie tylko ja przez nieuwagę nie opłacałem tej kwoty czyli 10zł. Już wszystko uregulowane wysłałem do Was 10.28 razem z 16groszami która naliczyła sobie firma windykacyjna.

pozdrawiam 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@zonki22 lepiej było wpłacić firmie windykacyjnej bo mogą Cię dalej ścigać bo teraz oni obsługują dług 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
zonki22
#7 Wielbiciel#

Podczas wczorajszej rozmowy z pracownikiem allegro " ...może Pan wpłacić środki na Pana indywidualny numer subkonta w zakładce "Rozliczenia z Allegro". Wówczas, przekażemy informację o wpłacie do firmy windykacyjnej"

oznacz moderatorów
rebeliant
#2 Obserwator#

Witam,

Mam ten sam problem. Dostałem SMS-a o zaległości na kwotę 32,82zł z jak wchodzę na konto allegro to mam tam nadpłatę 12zł od 2018roku.  O co chodzi?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@rebeliant nie koniecznie musi być to prawdziwe, też się podszywają żeby wyłudzić dane itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@rebeliant Potwierdzam, na Twoim koncie nie ma u nas takiego zadłużenia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@kamkami19 A altus dalej będzie odsetki liczyło 😉 to może inna taka sama kwota a moze ktoś na boku z allegro dorabia wiedząc kto ile zalega 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów