anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wielowariantowość a powielanie ofert

mplaptonik
#10 Popularyzator#

O ile się nie mylę, to w ramach jednej podkategorii można wystawić 2 oferty jednego produktu. Tak też uczyniłem z rękawiczkami w różnych rozmiarach. Wielowariantowość automatycznie powiązała poprawnie oferty. Niby operacja powiodła się, tylko w rzeczywistości oferty powiązały się losowo.

Zrobiłem zgłoszenie, dołączyłem wymaganą tabelkę z pogrupowanymi ofertami, po czym dostałem odpowiedź, że mam do jednego produktu podłączone po 2 oferty. Rozwiązaniem jest podłączenie powielonych ofert z innym produktem z katalogu. Oniemiałem.

To co mam teraz zrobić? Utworzyć kolejne produkty w katalogu, robiąc, i tak już gigantyczny, w nim bałagan? Poza tym po jakimś czasie produkty w katalogu zostaną połączone (1 produkt, kilka EAN'ów) i problem powróci.

No i pozostaje jeszcze jeden absurd. Moje rękawiczki mogą używać rowerzyści, jak i motocykliści. Jeśli wystawię je w 2 różnych kategoriach, z podłączeniem do jednego produktu, to system losowo pogrupuje rozmiary. Więc znowu mam utworzyć kolejne produkty, aby były w dwóch różnych kategoriach? A jak mam rozwiązać problem z EAN'em? Poprosić producenta, aby nadał każdej rękawiczce 2 EAN'y? Przecież zabije mnie śmiechem.

Czy jest jakaś nadzieja, że wielowariantowość zostanie poprawiona? I w ogóle po co została wprowadzona, skoro działa nieprawidłowo?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mplaptonik Cześć. 🙂 Nie wiem, o jakich ofertach mówisz, ale jeśli łączysz pod jeden produkt w Katalogu kilka rozmiarów, to nie ma możliwości, że będzie się to prawidłowo wyświetlało w wielowariantowości produktowej. 

Jeśli wystawiasz oferty w wielu kategoriach, to najlepiej pod jeden produkt w Katalogu łączyć jeden rozmiar i wystawiać ofertę z tym produktem w dwóch kategoriach (na rower i motocykl). Czyli jeden produkt w Katalogu = jeden rozmiar. 

oznacz moderatorów

mplaptonik
#10 Popularyzator#

Cześć, nie do końca mnie zrozumiałaś. Nie łączę różnych rozmiarów z jednym produktem. Każdy rozmiar ma własny produkt (EAN).

Konkretnie. W wielowariantowości, automatycznie powiązały się oferty (tak, jak powinny):

15207960390
15207957211
15207954796
15207944815

oraz

14836510099
14619319796
14489916966
14489788696

A teraz wejdź w oferty i zobacz, jak się wyświetla wielowariantowość. 

oznacz moderatorów

mplaptonik
#10 Popularyzator#

Nie dość, że system pozamieniał rozmiary między wielowariantowościami, to jeszcze w części ofert, w ogóle nie wyświetla niektórych rozmiarów.

Rozwiązaniem jest, wg Waszego supportu:

"Sprawdziłam oferty z przesłanego przez Pana pliku i poniżej zamieszczam listę par ofert, które połączone są z tym samym produktem: 
...
Po zmianie połączeń z katalogiem proszę o ponowny kontakt, będziemy mogli połączyć oferty znajdujące się w jednej kategorii w jedną grupę."

Jak mam pozmieniać połączenia? Ofertę XL połączyć z produktem S?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mplaptonik w tej kategorii kod EAN nie jest jednym z parametrów identyfikujących, a parametry identyfikujące (Marka, Rozmiar) są takie same w produktach połączonych z Twoimi ofertami. 
Podaj proszę numer sprawy w której otrzymałeś cytowane odpowiedzi? 

Oferty nr 15207954796 i nr 14836510099 są połączone z tym samym produktem (obie to rozmiar M).
Natomiast w przypadku ofert nr 15207960390 (EAN: 4027688221813)  i nr 14489788696 (EAN: 5706615949547) parametry identyfikujące są takie same, ale różnią się EANem, czy są to dwa inne produkty? Oprócz EANu mają takie same parametry. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mplaptonik
#10 Popularyzator#

Zgłoszenie: 40574798

W ofercie 15207960390 zamieniłem produkt na (EAN: 5706615949547) i sytuacja z wyświetlaniem się poprawiła. Widać już wszystkie warianty rozmiarowe, ale nadal te rozmiary są pozamieniane między wielowariantościowami.

Teraz każdy wariant rozmiarowy jest powiązany z jednym produktem.

oznacz moderatorów

mplaptonik
#10 Popularyzator#

Obecnie rozmiary L są zamienione.

Zmieniłem kod producenta, model oraz cechy dodatkowe (opcjonalne), aby oferty różniły się. Ale nic to dało.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mplaptonik Muszę Cię prosić o cierpliwość i oczekiwanie na odpowiedź w sprawie mailowej. Nie mam możliwości, aby rozwiązać tę kwestię na forum. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

mplaptonik
#10 Popularyzator#

Aaa, no i jeszcze jedno. Dzisiaj Wasz system automatycznie połączył 3 z w/w ofert z innymi produktami i znowu powstał bałagan.

15207960390
15207957211
15207944815

Weź  kombinuj, główkuj, a jak coś ulepszysz, to i tak system popsuje! Dlaczego te powiązania ofert nie mogą być tak samo wyświetlane, jak w ustawieniach wielowariantowości? To po co są te ustawienia, jak system wiąże oferty po swojemu?

oznacz moderatorów