anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wielowariantowość nie działa dla konkretnego modelu butów

moto-planet
#8 Zapaleniec#

Mam wystawione buty motocyklowe REBELHORN PISTON II, wszystkie rozmiary które mam dostępne są połączone w wielowariantowość. Problemem jest to, że dla kupującego wybór rozmiaru nie wyświetla się poprawnie. Oferuję rozmiary 39, 40, 41, 42, 43, 45, 46 a mimo to pokazuje na jednej stronie rozmiary tylko 39 42 43 46 a na drugiej 41 45 a rozmiar 40 totalnie został ominięty. Próbowałem edytować aukcje jak i łączyć w wielowariantowość od nowa. Jak ten problem rozwiązać?

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@moto-planet czy możesz podać numery ofert z rozmiarem 41, 44 i 45? 

la_nika_1-1674814810537.png

Ponieważ ja widzę taki widok, w Twojej ofercie. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

moto-planet
#8 Zapaleniec#

41: 12620210943

45: 13186571205

44: Nie ma bo nie oferuje tego rozmiaru w sprzedaży

O dziwo numeru 40 nie było widać w trakcie pisania tego tematu ...

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@moto-planet sprawdź, czy wszystkie parametry są identyczne, poza długością wkładki. Czasami zdarzy się literówka, albo spacja i wtedy dzieli ci warianty.

oznacz moderatorów

moto-planet
#8 Zapaleniec#

Parametry się zgadzają, sprawdzałem literówki.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@moto-planet dziwna sprawa - kiedy wchodzę na ofertę 12620210943 pojawia mi się komunikat allegro ze: "

Dla wybranego wariantu zmienił się sprzedający i warunki oferty.

Sprzedający nie miał tego wariantu. Wybraliśmy inną ofertę tego produktu najlepszą m.in. pod kątem ceny i jakości sprzedającego."

Jak handlowałem butami jakiś czas temu, to takich cyrków nie było...

oznacz moderatorów

moto-planet
#8 Zapaleniec#

To by wyjaśniało dlaczego nie połączyło mi tych ofert. Tylko jak ten problem rozwiązać ...

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

A sam tworzyłeś warianty, czy automat spiął oferty razem?

oznacz moderatorów

moto-planet
#8 Zapaleniec#

Oferty najpierw automat spiął, więc spróbowałem samodzielnie. Efekt taki sam.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Rozłącz to co automat stworzył, a potem złącz sam... Jeśli to nie pomoże to pozostaje support Allegro... Ale wiem, że takie klocki zdarzały się w obuwiu właśnie....

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@moto-planet poproszę o potwierdzenie czy odpięcie i ponowne połączenie zadziałało? Łączymy oferty innych sprzedających, ale wtedy gdy sprzedający nie posiada ich w asortymencie. 
Wszystko wskazuje na to, że zostały podane inne parametry dlatego powstały dwa osobne połączenia wielowariantowe, spróbuj proszę jeszcze raz ustawić całość, a jeśli to nie pomoże to daj proszę znać i prześlij zrzut ekranu z zakładki Wielowariantowość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

moto-planet
#8 Zapaleniec#

Niestety nie zadziałało.  Zamieszczam zdjęcie z wielowariantowości.Zrzut ekranu 2023-01-27 143356.png

oznacz moderatorów

Expert-sport_pl
#8 Zapaleniec#

W katalogu allegro te buty muszą mieć różne zdjęcia dlatego pojawia się ten problem.

oznacz moderatorów

Expert-sport_pl
#8 Zapaleniec#

Aby wszystkie oferty znalazły się w jednej grupie produktowej, jednocześnie występując w jednym wariancie produktowym, konieczne jest, aby karty produktowe posiadały taką samą lub podobną miniaturę.

oznacz moderatorów

moto-planet
#8 Zapaleniec#

One mają te same zdjęcia, wystawiałem poprzez "wystaw podobny" zmieniłem produkt w katalogu na odpowiadający nowemu rozmiarowi, oraz rozmiar buta i długość wkładki w opisie.

W ten sposób wystawiłem resztę odzieży i nigdy nie było problemów.

oznacz moderatorów

Expert-sport_pl
#8 Zapaleniec#

Zdjęcia miniatur w katalogu allegro są różne, nie chodzi o Twoje oferty.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@moto-planet wyjaśniam to, gdy tylko otrzymam odpowiedź dam znać! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

U mnie od początku stycznia jest to samo i machnałem już na to ręką.Co połączę poprawnie,po jakimś czasie jest znowu rozłączone.Najśmieszniejsze jest to,że w zakładce wielowariantowość oferty są połączone,a jak wejdę w ofertę wisi sobie jeden rozmiar buta,chociaż mam całą rozmiarówkę,na dodatek w różnych kolorach.Albo jednego dnia są połączone jakieś rozmiary,nie wszystkie,a następnego dnia nic nie grzebiąc te rozmiary są połączone w innej konfiguracji,a co jeszcze śmieszniejsze,jeszcze innego dnia jest to połączone poprawnie,rzadko bo rzadko,ale nie raz połączy się to poprawnie.Wniosek taki,że skoro co jakiś czas łączy poprawnie,to parametry muszą się zgadzać,tylko system dostaje fioła.

Przed wprowadzeniem wariantów produktowych 3 stycznia,takich kwiatków nigdy nie było.Co połączył system,albo ja sam,tak było cały czas

Ot następne super ulepszenie ze strony allegro.Klient miał mieć większą wygodę mając pod ręką rozmiar czy kolor,bo allegro podsuwało mu ofertę innego sprzedawcy,jak ten nie miał,a namotali tak,że nawet u tego gdzie zaczął zakup nie pokazuje wszystkich dostępnych u niego rozmiarów

Brawo

oznacz moderatorów

moto-planet
#8 Zapaleniec#

Dziś zauważyłem, że ta sama sytuacja przy innych butach. Mam nadzieje, że się z tym szybko uporają.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie sądzę by mieli się z tym uporać, wydaje mi się, że to celowe działanie, aby sterować sprzedażą, komu damy, temu damy, a temu nie damy.

oznacz moderatorów