anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wkrótce usuniemy możliwość wypłaty pieniędzy przekazem pocztowym

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

29 listopada 2023 r. usuniemy opcję wypłaty przekazem pocztowym. Środki z Allegro Finanse będziecie mogli wypłacać wyłącznie przelewem na konto bankowe.

Jeśli dotąd korzystaliście z wypłat przekazem pocztowymi, zmieńcie ustawienia, aby nadal móc wypłacać pieniądze za sprzedaż. Wystarczy:

  1. wejść do zakładki Ustawienia wypłat
  2. wypełnić formularz
  3. zrobić przelew weryfikacyjny w wysokości 1,01 zł
  4. poczekać na akceptację danych.

Wypłaty przekazem pocztowym możecie zlecać jeszcze do 28 listopada.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not super decyzja, same pozytywy dla lombardów, komisów 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Megisss
#1 Nowicjusz#

Czy do tego 28 listopada można przeprowadzić proces weryfikacji żeby z wypłaty na konto bankowe środki jednak zostały wysłane przekazem pocztowym? Weszłam wczoraj na swoje konto allegro i nie mogę nigdzie tego zmienić. Konto bankowe mam współdzielone z mężem i próby weryfikacji z PayU i przelewy 24 zostały przez allegro odrzucone. Pisałam też wczoraj zapytanie czy da się coś z tym zrobić ale nie uzyskałam jeszcze odpowiedzi.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Proponuje również usunąć możliwość oplacenia zamowienia zwyklym przelewem

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

reddal
#7 Wielbiciel#

a problemy z wypłatami na konto dalej , konto wspólne z żoną i nie można wypłacić pieniędzy skany przelewów już nie wystarczą żądają umów z bankiem , po 14 latach czas usunąć konto z allegro 

oznacz moderatorów

BikeOutlet_pl
#10 Popularyzator#

Jaki jest powód tej jakże "świetnej" decyzji?

oznacz moderatorów

BikeOutlet_pl
#10 Popularyzator#

Ponawiam pytanie

Jaki jest powód tej jakże "świetnej" decyzji?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@BikeOutlet_pl Względy bezpieczeństwa oraz zapobieganie nadużyciom. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

KamysSylan
#7 Wielbiciel#

Ale skoro jest jeszcze 31 października to powinno się jeszcze dać radę wypłacić pieniądze przekazem pocztowym. Lecz opcji takiej formy płatności nie mogą już znaleźć. Proszę napisać dlaczego czy też instrukcje krok po kroku, gdzie można by ustawić taką opcję.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@KamysSylan Wypłaty przekazem pocztowym są realizowane tylko raz, 1. dnia miesiąca. Nie możesz już ustawić wypłat przekazem, bo musiałyby one być zrealizowane 1 grudnia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:92019089
#7 Wielbiciel#

To bardzo słabo bo teraz muszę specjlanie zakładać konto w banku bo inczej allegro przywłaszy sobie moje pieniądze bez sensu to wszystko zrobione

oznacz moderatorów

KamysSylan
#7 Wielbiciel#

Masz rację. A co jeśli ktoś nie może założyć konta bankowego? Niestety tego nie przewidziano... Nie wiedziałem, że to jest tak utrudnione... Czyżby moje pieniądze przepadły (bo niestety nie mogę mieć konta bankowego)? Może uda się jeszcze poprosić allegro, by w jakiś sposób pieniądze były odzyskane ze względu na moją niewiedzę i nie do końca przemyślaną logikę allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wystarczy że operator wyrazi zgodę na przelanie ale tylko raz tu czytałem o tej możliwości, a dawniej pisali że należy zlikwidować konto to muszą się z Toba rozliczyć.

oznacz moderatorów

Feniks_01
#8 Zapaleniec#

Mowisz,ze jak zlikwiduje konto to mi wyplaca przekazem pieniadze?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@nat_not   To coś nie tak, proszę sobie przypomnieć  i sprawdzić  kto napisał w  informacji z dnia 02.10. (w tytułowym poscie):

"Wypłaty przekazem pocztowym możecie zlecać jeszcze do 28 listopada."

Wiec można zlecać jeszcze do 28 listopada na wypłatę w dniu 01 grudnia.

Więc może najpierw ustalcie jak ma być, potem informujcie.

oznacz moderatorów

KamysSylan
#7 Wielbiciel#

No właśnie. To, co zrobiliście jest nie fair. Nie jest dokładnie napisane, jak powinno być. Tymczasem skoro już nie ma opcji przekazu pocztowego zadaję pytanie: "

Czy można obecnie skorzystać z opcji systemu PayU - przelew tradycyjny: https://ibb.co/M5MMdHD . Czy realizując przelew weryfikacyjny ok. 1 zł przez ten przelew tradycyjny otrzymam pieniądze przekazem pocztowym poprzez listonosza?"

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@KamysSylan Nie. Przelew weryfikacyjny możesz wykonać wyłącznie online, ze swojego rachunku bankowego. Tylko tak będziemy mogli potwierdzić Twoje dane. Nie wykonuj przelewu w inny sposób, na przykład na poczcie. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ewelinka123476
#7 Wielbiciel#

Towar sprzedałam 9 października ustawione było przekaz pocztowy. Dziś 2 listopada a środki dalej na koncie allegro widnieją . Żadnej informacji że przekaz wyszedł .  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ewelinka123476 1 dzień miesiąca był wczoraj, ale to święto, więc wypłaty będą realizowane dopiero od dziś, dlatego na razie poproszę o cierpliwość. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów