anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wystawienie FV za sprzedaż kilku sztuk

LEG-Mar-Legnica
#7 Wielbiciel#

Witam,

mam taki temat kupujący (firma) kupił ode mnie kilka sztuk przedmiotu z jednego ogłoszenia. Zapłacił koszty dostawy pomnożone o ilość sztuk, w tym przypadku 10 krotność (109,50) z racji na wiele sztuk koszty wysyłki wyniosły 20,95. Mam wystawić mu FV i teraz tak - wiadomo wystawiam fakturę na towar, który został wysłany a co z kosztami wysyłki? Wystawić koszty wysyłki jako 20,95 reszta wraca do kupującego czy 109,50 i kasa zostaje u mnie? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mikeza
#21 Demiurg#

@LEG-Mar-Legnica wystawiasz na taką kwotę jaką faktycznie otrzymałeś od kupującego. Jesli coś mu zwracasz to logiczne, że nie uwzględniasz tej kwoty na fakturze.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEG-Mar-Legnica
#7 Wielbiciel#

ok tylko czy w takich sytuacjach Allegro cofnie różnicę do kupującego czy te pieniądze są moje? Wysyłki były przez InPost Allegro zatem portal wie ile kosztowała dana wysyłka. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zapłacił  już ? ale samo nie wróci do kupującego, musisz mu zwrócić przez Allegro a FV na taką kwotę ile w rzeczywistości zapłacił kupujący.

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

allegro nic mu samo nie zwróci, to musiałby sam zrobić, np. poprzez allegro płatności.  pamiętaj również, że jeżeli nie był to smart, to zapłaciłeś również prowizję od kosztów tych przesyłek, i tej prowizji to oni raczej nie zwrócą, no chyba, żeby im udokumentować, że dokonałeś zwrotu i wysłałeś np. w 1-2 paczkach zamiast 10.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@LEG-Mar-Legnica masz źle ustawiony cennik dostawy. Jeżeli uda Ci się wysłać w 2 paczkach to zwróć mu za 8 i na resztę kwoty wystaw fv

oznacz moderatorów