anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłam z Allegro - po nowemu?

logario_ig
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Niedługo ma się zmienić strona WzA. Korzystamy z tego rozwiązania, ale przez API. W związki z tym mam pytania:

1. Na stronie WzA "Zamówione przesyłki" można było zaznaczyć przesyłki i wezwać kuriera. Na stronie "Zamówienia" (na Allegro) nie widzę takiej funkcjonalności. Jak "po nowemu" będzie można zamówić podjazd kuriera? Przesyłki dodajemy do WzA przez API, więc pojawiają się one u nas od razu na stronie "Zamówione przesyłki" - w ogóle nie korzystamy ze stron "Zamówienia" (ani na WzA ani na Allegro) oraz "Dodane przesyłki" (na WzA).

2. Na stronie WzA "Zamówione przesyłki" ładnie widać status przesyłki (doręczona, w drodze, zwrot itd.) - dzięki temu na pierwszy rzut oka było widać czy z przesyłkami jest wszystko ok, czy może trzeba do kogoś zadzwonić i pomóc w odbiorze przesyłki. Na nowej stronie nie widać statusu przesyłek na liście, tylko trzeba dopiero wejść w szczegóły, żeby sprawdzić status przesyłki. Pojawi się tam może jakaś ikonka symbolizująca status przesyłki, tak jak to mam miejsce w WzA? Czy o problemach z doręczeniem dowiemy się dopiero, gdy kurier przyniesie nam zwrot?

3. Strona WzA zostanie całkowicie wyłączona?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@logario_ig, odpowiem na Twoje pytanie zaczynając od końca. 🙂 Od połowy lutego 2022 r.wszystkim sprzedającym wyświetlamy nowy wygląd narzędzia. Do właśnie czasu będzie aktywny link: https://wysylam.allegro.pl, Od połowy lutego stary formularz nadawczy będzie nieaktywny, a link będzie kierował do instrukcji nowego Wysyłam z Allegro. Wszystkim sprzedającym udostępnimy wtedy już tylko nowy wygląd narzędzia. 

Resztę Twoich zapytań przekażę do odpowiedniego zespołu. Proszę Cię o cierpliwość. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@logario_ig, wracam z odpowiedziami.

1) Podjazd można zamawiać wchodząc w Szczegóły przesyłki w Zamówieniach.

2) Nie będzie to ikonka, ale pracujemy nad udostępnieniem czytelniejszej listy przesyłek.

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@mr_oma Ok. Widzę zamawianie podjazdu, ale w tym miejscu można to zrobić tylko dla jednej przesyłki na raz. Jak zamówić podjazd (i pobrać protokół) dla większej liczby przesyłek? Jak odfiltrować z tej listy przesyłki, które mają już numery, ale nie jest jeszcze wezwany kurier - w starym systemie jest taka opcja - w nowym nie widzę takich filtrów. Brakuje informacji o tym czy kurier jest wezwany czy nie.

 

Mam nadzieję, że te brakujące funkcjonalności pojawią się na nowej stronie zanim wyłączycie starą wersję.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@logario_ig, obecnie zamówisz jeden podjazd na jedno zamówienie. Natomiast nadając wiele zamówień jednocześnie, zamawiany jest podjazd dla każdej z tych przesyłek Podobnie z pobraniem protokołu. Pracujemy nad tym i będziemy to usprawniać. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Sklep-Boma
#9 Pomysłodawca#

Nie rozumiem po co to w ogóle Allegro zmieniało, w starym formularzu było wszystko widoczne i proste. Teraz nic nie jest niby na być łatwiej tylko dla kogo ?? To samo pytanie o zamówieniu podjazdu gdzie mam znaleźć zadałam do pracownika Allegro na czacie i co sama znalazłam odpowiedz bo Pani pracująca w „ pomocy Allegro „ nic nie wiedziała 🙈 

oznacz moderatorów

iglakiwolsztyn
#9 Pomysłodawca#

Za 2-3 tyg. wyłączają stare WzA mimo że nowe nie działa jak trzeba, nie ma podstawowych funkcji i popełnia błędy ( w szczegółach zamówienia mam przesyłki do innego klienta, już to zgłosiłem i fachowcy allegro pracują nad tym od tygodnia) Hit to możliwość nadania max 20 przesyłek na raz co sprawia że będzie trzeba zlecać i drukować je partycjami. Jakiś Geniusz pracował nad tym nowym ładem allegro . Gratuluję 🙂

oznacz moderatorów