anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka przesyłek na allegro

MattPersona
#7 Wielbiciel#

Witam, mam pytanie zaczynam z allegro i dziś pierwszy klient a tu psikus. Kupił z allegro smart i dopiero teraz dowiedziałem się że ja mam pokryć koszty przesyłki przecież to jest nieopłacalne, kupujący zapłacił 48 zł a ja musiałem zapłacić 16,99zl za wysyłkę. Rozumiem że allegro coś tam, wraca ale przecież to jest dramat, jaką bym musiał marżę narzucić żeby to się opłacało? Druga sprawa, myślałem że jak allegro udostępnia mi cennik to gdy ktoś coś kupi to allegro ogarnia wysyłkę a ja dostaje tylko list przewozowy. A tutaj próbując nadać paczkę wyskakuje komunikat żeby dodać moją umowę z przewoźnikiem a ja nie mam z nikim podpisanej umowy. Inpost koszt 150 zł i umowa na 2 lata a najtańsza przesyłka ponad 12 zł a allegro ustawia z automatu cennik 9,99zł co to ma być? 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@MattPersona Nie płacisz 16,99 zł za wysyłkę. Program Allegro Smart działa na zasadzie współfinansowania, oznacza to, że Ty płacisz niewielką kwotę, a Allegro dopłaca resztę. Informacje na temat koszów wysyłki znajdziesz tutaj

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

MattPersona
#7 Wielbiciel#

Jak nie płacę jak nie mogłem nadać paczki z allegro bo nie mam podpisanej umowy z żadnym przewoźnikiem i musiałem prywatnie zalogować się na inpost i nadać paczkę płacąc 16,99zl.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@MattPersona Aby nadać przesyłkę Smart metodą Allegro Paczkomaty InPost należy przeprowadzić integrację Managera przesyłek z Allegro. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat. A tutaj instrukcja przeprowadzenia integracji. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MattPersona bo źle nadajesz, umowa się nie opłaca o ile nie nadajesz poza allegro, zamiast nadać przez https://manager.paczkomaty.pl

Nadałeś po zwykłych cenach, musisz paczki nadawać po połączniu i po imporcie z zakładki allegro, wtedy smart będzie za 0 zł a płatne za 10,95 zł a od listopada 11,49 zł 

inpost45.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MattPersona
#7 Wielbiciel#

Ale nie mogę połączyć konta, cały czas wychodzi mi rejestracja gdzie już to zrobiłem. Z 30 minut temu sprzedałem kolejna rzecz i wchodząc w manager paczek nie ma nic 

Screenshot_20241021_204904_Chrome.jpg

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@MattPersona Z tego, co widzę, to jesteś w złe zakładce. To nie zakładka "moje przesyłki", a ta, którą wskazuje @kostas11 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

MattPersona
#7 Wielbiciel#

Już się udało. Eh człowiek jest głupi. Trudno jestem 16,99 zł w plecy. Pytanie czy allegro nie będzie robiło problemów że wysłałem paczkę pomijając allegro i na własny koszt przez co widnieje jako niewysłana na allegro? Gdzieś to mogę zgłosić?

oznacz moderatorów

_gregors_
#9 Pomysłodawca#

Możesz "ręcznie" dodać nr przesyłki 

oznacz moderatorów

budowlaniec2019
#9 Pomysłodawca#

Kolejny psikus będzie jak policzysz sobie prowizję 😂

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/kalkulator-oplat?

oznacz moderatorów

MattPersona
#7 Wielbiciel#

??

oznacz moderatorów

budowlaniec2019
#9 Pomysłodawca#

Wejdź w kalkulator opłat to zobaczysz. Do tego dolicz sobie opłatę za ew. podjazd kuriera, dopłatę do przesyłki paczkomatowej jeżeli kurier zmieni sobie skrzynki bo np nie ma wolnych A i włoży paczkę do B, dopłaty za płatność online, o wyróżnieniu już nie wspomnę itd.

Z 48 zł może zostać góra 20 😁

oznacz moderatorów

Football-stock
#12 Orędownik#

Ale miliony tubylców w Mozambiku w testach Alle_drogo stwierdziło, że to najlepszy portal na ziemi, a wliczając głosy z Antarktydy to i nawet we Wszechświecie. Regulaminowe Amen.

oznacz moderatorów

_gregors_
#9 Pomysłodawca#

ja mam swój przelicznik sprzedaży, taki do kalkulacji na szybko w głowie. Jeżeli masz jakiś przedmiot którego wytworzenie kosztowało Cię np 10 zł to na allegro musi miec cenę końcową 10 x 1,7 = 17zł. Przy sprzedaży po tej cenie do kieszeni wróci 10 zł czyli będziesz na zero, reszta to będzie (karton, wysyłka, vat, dochodowy, prowizja, prowizja od oferty promowanej). Jeżeli chce mieć na czymś zysku 1 zł tak samo mnożę przez 1,7. To się waha i zależy od różnych rzeczy, lepiej nie bierz tego za pewnik. 

oznacz moderatorów