anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowana sprzedaż

Client:122043296
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, zablokowano mi sprzedaż na allegro z powodu „ryzyka transakcyjnego”, pomimo tego że nic jeszcze nie zdążyłam sprzedać, ponieważ zablokowano mi ją od razu po wystawieniu pierwszej aukcji . Pisałam do allegro, wysłałam wszystkie potrzebne dokumenty- odpowiedź zwrotna negatywna. Pan konsultant nie wyjaśnił mi dlaczego, nie pozwolił mi jesz cze raz przejść weryfikacji, na każdy mój mail odpowiadał tak samo. Cały czas pisał że z powodu ryzyka transakcyjnego, a dokładniej poziomu realizacji zamówień, ale jakich zamówień skoro nic nawet nie sprzedałam? Umowy z hurtowniami posiadam, chciałam działać na zasadach dropshippingu, ale mi nie pozwolono z przyczyn, moim zdaniem losowych, ponieważ nic nie sprzedałam.  Co mogę zrobić żeby odblokować sprzedaż na allegro? I co jest dokładnie przyczyną zablokowania mi sprzedaży?  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:122043296 Przykro mi, ale decyzję o blokadzie lub jej anulowaniu podejmuje Dział Bezpieczeństwa Transakcji, z którym już korespondowałeś mejlowo. Tylko mejlowo otrzymasz więcej informacji na temat blokady. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Mam złe wieści - jeśli dział bezpieczeństwa dał Ci bana to niestety nic już z tym nie zrobisz 😕

oznacz moderatorów

Client:122043296
#7 Wielbiciel#

Kompletnie nic? Przecież zablokowali mi to bezpodstawnie. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Kontynuuj korespondencję i próbuj to wyjaśnić ale najpewniej skończy się tak jak zawsze - odpowiedzią, że z ich strony temat został wyczerpany i dalsze wiadomości zostaną bez odpowiedzi...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:122043296 zostaje ci sąd plus zgłoszenie do uokiku że allegro w ten sposób łamie zasady uczciwej konkurencji uniemożliwiając ci sprzedaż

oznacz moderatorów

Client:122043296
#7 Wielbiciel#

Czyli nic już „po dobroci” nie da się zrobić? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:122043296 Możesz próbować ale nie nastawiaj się na to że się uda 😐

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@Client:122043296  Jeśli odpowiedzi się powtarzają to najpewniej odpowiada ci nie "pan konsultant" a "pan bot". Napisz, że prosisz o kontakt do osoby wyższej rangą bo chcesz przedstawić zebrane argumenty jeszcze raz.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Client:122043296 Był na forum Chińczyk w podobnej sytuacji, ale mu odpisali powód. Jest to coś na wzór targetowania.

Czyli uderzasz w rynek produktami, które w danej chwili są najbardziej popularne i poszukiwane, specjalna selekcja odbiorców zainteresowanych kupnem. Mniej więcej coś takiego.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Client:122043296
#7 Wielbiciel#

Czyli co, nie można sprzedawać rzeczy które w danej chwili są popularne? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Dział bezpieki allegro to jest takie państwo w państwie do n-tej potęgi i ich argumentacja to nie bo nie i przestanę odpisywać... przyczyna zablokowania sprzedaży? u nich to mogłoby być coś takiego ... nie spodobał nam się wyraz twarzy to nic że nic nie potwierdza że nie wydasz towaru bo nie zdążyłeś nic sprzedać masz paskudną gębę - ban

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@az1rael Jeśli dział bezpieczeństwa ma dowody na przekręty  oraz posiada procedury ich identyfikacji, to nie podzieli się z blokowanym podmiotem takimi informacjami. Bo mogliby zmienić metodologię przekrętu lub ominąć blokowane sektory.

To jest tak jakbyś złapał złodzieja, a następnie mu tłumaczył co zrobił źle.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes możliwe ale może też tak być że allegro ma listę firm powiedzmy nierzetelnych np hurtowni a ty jako nowo otwarta firma nie musisz wiedzieć o tym że ich opinia jest podejrzana i zwyczajnie złapałeś się na cenę i chcesz to sprzedawać. I co masz odpowiadać za to że ktoś inny robił wałki? to powinien dostać informację że allegro nie odpowiadają np jego dostawcy i powinien zawrzeć więcej umów z innymi podmiotami a nie wieczysty ban w zęby na nie bo nie

oznacz moderatorów

Client:122043296
#7 Wielbiciel#

Nie zrobiłam żadnego przekrętu i nikt nie chce mi wytłumaczyć dlaczego tak się stało 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Client:122043296 Te hurtownie oferują przez jakiś czas popularne produkty w super cenach, zalewają nimi rynek. Ale Sprzedawcy uczestniczący w tym też szybko znikali. Wiem po własnych zakupach, że firmy korzystające z tej formy handlu szybko rozkwitały, szał ofert w super cenach i nagle klapa.

Podejrzewam że Allegro bardzo dobrze zna proceder i w tej chwili blokuje takie konta od razu, zanim pojawią się kłopoty.

Faktury potrzebne są im tylko do sprawdzenia czy widnieją tam podmioty, z którymi wcześniej były kłopoty.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:122043296 Często blokują - bo mogą i nic nie da się zrobić.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:122043296 masz firmę, sprzedawałeś kiedyś na allegro, masz inne konta ? miałeś w rodzicie pod tymi danymi kiedyś sprzedaż, nie koniecznie swoją  ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:122043296
#7 Wielbiciel#

Firmę założyłam po zablokowaniu konta, nigdy nic nie sprzedawałam na allegro, mam jedynie jeszcze konto prywatne. Nikt z rodziny nic nie sprzedawał pod takimi samymi danymi. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:122043296 czy przez po zablokowaniu konta mam rozumieć że miałaś konto prywatne zablokowane i założyłaś firmowe?

oznacz moderatorów