anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowanie funkcji sprzedażowej z powodu braku weryfikacji u operatora płatności.

drasker
#9 Pomysłodawca#

Witam,

W dniu dzisiejszym zablokowana została mi funkcja sprzedaży na allegro koncie prywatnym z powodu braku weryfikacji moich danych przez jednego z operatorów sprzedaży.

W ostatnim roku operator PayU weryfikował moje dane 2 krotnie aby teraz z zaskoczenia wypowiedzieć umowę z rzekomego powodu braku weryfikacji moich danych. Pierwsze moje pytanie jak to jest możliwe?

Drugie pytanie bezpośrednio do allegro dlaczego blokowana jest mi funkcjonalność całej sprzedaży przez brak zweryfikowania moich danych przez jednego z operatorów płatności? Jeśli operator nie chciał zweryfikować moich danych dlaczego pozwala się mu zaprzestać świadczenia usług?

Trzecie pytanie, dlaczego po "wypowiedzeniu" umowy przez operatora PayU zablokowano całą sprzedaż pomimo dostępności innego operatora płatności jakim są przelewy24? Tu nie nastąpiło żadne wypowiedzenie umowy?

4. Dlaczego po "wypowiedzeniu" umowy przez jednego z operatorów zablokowana jest cała sprzedaż na koncie jeśli mam też dostępność płatności przelewem tradycyjnym jak i odbioru osobistego z płatnością przy odbiorze?

5. Jak to jest, że proponuje mi się obecnie po zamknięciu sprzedaży założenie drugiego konta prywatnego aby móc dalej sprzedawać... o co Wam chodzi?! Dla zasady mam zrezygnować z konta po 15 latach pracy nad nim i budowy bazy klientów aby zmienić i zacząć od początku na nowym koncie?

 

Proszę dokonać weryfikacji po raz 3 moich danych jeśli jest to tak bardzo potrzebne i przywrócenie funkcji sprzedaży na posiadanym koncie.

oznacz moderatorów
104 ODPOWIEDZI 104

lazarusek
#7 Wielbiciel#

Zbierajmy dowody. Konto PayU - nadal aktywne. 

W sumie to sobie przypominam czemu parę miesięcy temu pomyślałem ze to SCAM ze proszą Cię o zdjęcie dowodu. Link przekierowywał na stronie gdzie pokazywało ze konto jest aktywne.

Zrzut ekranu 2023-07-26 151403.png

oznacz moderatorów

kajar001
#9 Pomysłodawca#

 @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

@lazarusek 

U mnie również PayU nadal aktywne bez możliwości załączenia dowodu osobistego, co widać na screenie. Kilkanaście zgloszen do UOKiKu naewno odniesie swoj skutek.

Jakby mnie tos tu zbanował to kontak do mnie po małpie Interia kropka eu, a przed małpą nick.

20230726_135024.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kajar001 operator wyznaczył dwa miesiące na weryfikację i przesłanie dokumentu, ten termin minął i dlatego umowa została wypowiedziana przez PayU, więc nie ma już możliwości przesłania dokumentu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kajar001
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

La_nika 

Czy Pani potrafi czytać ze zrozumieniem to allegro uniemożliwiło mi weryfikację za pomocą dowodu osobistego, gdyż PayU widniało i widnieje jako aktywne bez możliwości załączenia dowodu.

Więc to allegro jako winowajca powinien się zgłosić do PayU w celu cofnięcia wypowiedzenia i przywrócenia terminu na weryfikację.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kajar001 tak, potrafię czytać ze zrozumieniem i wiem co tutaj się wydarzyło. Po prostu nie masz racji. Już kilkukrotnie wypowiadałam się tutaj i przekazywałam Ci informacje, więc pozwolę sobie już się nie powtarzać. Pisałeś też do nas e-mailowo, więc poczekaj proszę na odpowiedź, może to Cię bardziej przekona. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kajar001
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Ale w jaki sposób miałem zrobić weryfikację, jak nie bylo możliwości załączenia dowodu osobistego przy PayU w allegro...

Pani jak mamtrę powtarza, nie zrobił Pan weryfikacji, nie zrobił Pan weryfikacji... ale możliwość zrobienia weryfikacji była zablokowana przez ALLEGRO...

Sprawa naoewno zostanie zgłoszona do UOKIKu, bo zablokowanie przez Allegro możliwości zrobienia weryfikacji dla PayU jest niezgodne z obowiaxujacym Regulaminem allegro...

oznacz moderatorów

kajar001
#9 Pomysłodawca#

@lazarusek 

Widzę teraz Twojrgo screena, że u Ciebie tez  brak możliwości załączenia dokumentu tożsamości celem weryfikacji konta, wiec to nie przypadek ze strony Allegro  ze uniemożliwiło swoim użytkownikom weryfikację. Pojdzie kilkanaście lub kilkadziesiąt zgłoszeń do UOKIKu, ze zablokowali konta, bo zlamali swoj Regulamin to mogą dostać solidną karę od UOKKu...

Trzeba tylko zebrać poszkodowanych i masowo wysłać zgłoszenia do UOKIKu. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

kajar001
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

@drasker @250559 @Livek @Client:112394968 @aleks291275 @aniablasi @LEW433 

Czy sprawa zawieszenia Waszych kont została w jakiś sposób rozwiązana?

oznacz moderatorów

kajar001
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

To z grudnia 2022, czyli całkiem świeże..
UOKiK nałożył łącznie ponad 210 mln zł kar na Allegro - (GazetaPrawna)

Kara m.in za faworyzowanie...

Tutaj również jest faworyzacja jednego podmiotu, jeżeli nie masz PayU nie możesz sprzedawać na allegro, do tego blokowanie możliwości weryfikacji dla PayU przez Allegro.
Sprawa jak najbardziej dla UOKIKu.

oznacz moderatorów

drasker
#9 Pomysłodawca#

@kajar001nie. Allegro kręci i jedynie powtarza wyuczone zdania bez odpowiadania na pytania. Funkcja sprzedaży została zablokowana choć tylko 1 operator ma zastrzeżenia (payU) i to pomimo otrzymania tych samych dokumentów podczas dwóch weryfikacji. Raz przeszły a drugim razem nie przeszły choć poinformowali mnie o tym po wypowiedzeniu umowy. Nawet nie potrudzili sę by zgłosić, że coś im nie pasuje albo czegoś brakuje. Allegro identycznie nic nie zgłosiło a teraz ogranicza swobodę konsumencką przymuszając do współpracy z jednym wyłącznie operatorem - PayU bez którego uniemożliwiają kontynuowanie sprzedaży rozpoczętej ponad 15 lat temu.

Wcześniej można było w ogóle nie współpracować z PayU a obecnie po braku weryfikacji danych przez ten podmiot (pomimo otrzymania dokumentów) rzekomo wypowiadają umowę i blokują cała sprzedaż na allegro.

Wszystko bez grama chęci pomocy i wyjaśnienia sprawy. Ewidentna współpraca PayU z allegro celem bezprawnego i bezpodstawnego zabierania kilkunastoletnich kont.

oznacz moderatorów

Livek
#9 Pomysłodawca#

Sprawa zawieszenia konta nie rozwiązana 15 lat zbierałem lajki 100%  pozytywów , wykasowali,  zniszczyli  ,ściemniacze ciągle odpisują że im przykro, zasłaniają się tą ustawą o praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu haha gdy obracam kwotami za sprzedaż używanych rzeczy w miesiącu na kwoty  góra do 500 zł Chciałbym konkretnie usłyszeć  co przeskrobałem jakieś zarzuty czy obejmuje  mnie   przestępstwo , podejrzenie .Nic . Gumkują sprzedawców  bo tak im się widzi 

oznacz moderatorów

jagoda4455
#9 Pomysłodawca#

Umowę wypowiedziało Pay-u ale Allegro powinno mieć na uwadze , że są inni operatorzy jak np. Przelewy 24  a ponadto przedmioty wystawione na allegro mają opcję odbioru osobistego z płatnością przy odbiorze co wyklucza pośrednictwo np. Pay-u !  Pytanie !!  dlaczego blokada sprzedaży a zakupów nie i płatność za zakupy może być nadal dokonywana przez Pay-u bez wymogu weryfikacji  ? Brak konsekwencji ze strony allegro , bo albo wszystko blokowane albo nic !

oznacz moderatorów

drasker
#9 Pomysłodawca#

kopiuj wklej działa perfekcyjnie. Każdy już na pamięć zna te formułkę. A może logiczne wyjaśnienie?

oznacz moderatorów

piotrek0402681
#8 Zapaleniec#

 

Jak przetwarzać dane dotyczące serii i numeru dowodu osobistego

 

Zobacz na stronie WWW »

Ochrona danych osobowych

26.07.2023 r.

 

Drogi Czytelniku!

 

Seria i numer dowodu osobistego to bardzo ważne dane z punktu widzenia ich posiadacza. Jeśli wejdą w niepowołane ręce, z powodu np. wycieku danych, to może dojść do kradzieży tożsamości, co z kolei niesie za sobą ogromne konsekwencje i niebezpieczeństwa dla osoby, której dane skradziono. Z drugiej strony bardzo często zdarza się, iż dane osobowe zawarte w dowodzie osobistym są przetwarzane nadmiarowo. Dlatego też administrator powinien położyć szczególny nacisk na przestrzeganie reguły minimalizmu zawartej w RODO.

 

W 121. numerze "Ochrony Danych Osobowych"

 

Jak przetwarzać dane osobowe na potrzeby wydania świadectwa pracy

Ewidencja o przydomowych oczyszczalniach a przetwarzanie danych osobowych właścicieli nieruchomości

Jak bezpiecznie przetwarzać dane dotyczące serii i numeru dowodu osobistego

 

 

POBIERZ PREZENT - BEZPŁATNY NUMER TESTOWY MAGAZYNU "OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH"! »

 

 

Ochrona danych osobowych

 

 

 

Zamów bezpłatny numer testowy czasopisma przygotowanego specjalnie dla Ciebie! »

 

 

 

Przetwarzania danych w postaci serii i numeru dowodu osobistego

 

Każdy dowód osobisty zawiera serię i numer czyli ciąg 3 liter i 6 cyfr. Numerowane są także inne dokumenty tożsamości. Seria dowodu osobistego razem z jego numerem dają możliwość identyfikacji osoby fizycznej, dlatego należy uznać je za dane osobowe. Nie są to jednak dane wrażliwe (szczególnej kategorii) w rozumieniu RODO. Dlatego do ich przetwarzania wymagane jest spełnienie wymogów z art. 6 a nie art. 9 RODO.

 

Weryfikacja tożsamości osoby fizycznej

 

Jednym z celów przetwarzania danych osobowych w postaci serii i numeru dowodu osobistego jest zapewnienie możliwości weryfikacji tożsamości osoby fizycznej. W tym celu takie dane osobowe można zamieścić np. w umowie czy pełnomocnictwie. W takim przypadku w celu identyfikacji nie należy już wykorzystywać innych danych osobowych, ponieważ byłoby to sprzeczne z zasadą minimalizacji. Dane osobowe muszą być bowiem adekwatne, stosowne oraz ograniczone do tego, co niezbędne do celów, w których są przetwarzane. Do identyfikacji powinno więc wystarczyć:

 

imię, nazwisko oraz numer PESEL, albo

imię, nazwisko oraz seria i numer dowodu osobistego (bądź numer dokumentu tożsamości).

Przykład

 

W pełnomocnictwie wskazano numer PESEL pełnomocnika. Dzięki temu osoba lub organ, względem której pełnomocnik ma wykonywać czynności, może zweryfikować, czy faktycznie ma do czynienia z osobą, która jest wskazana w tym pełnomocnictwie. W takim przypadku nie należy w zamieszczać w pełnomocnictwie numeru dokumentu tożsamości. Byłoby to bowiem nadmiarowe przetwarzanie danych. PESEL w zupełności wystarczy tu do identyfikacji. W odwrotnej sytuacji, jeżeli w pełnomocnictwie zamieszczono serię i numer dowodu pełnomocnika, wówczas należałoby zrezygnować z umieszczania w nim numeru PESEL.

 

W takich przypadkach dane osobowe pełnomocnika mogą być przetwarzane:

 

w celu wykonania umowy (art. 6 ust. 1 lit. b RODO),

w realizacji uzasadnionego interesu administratora lub osoby trzeciej (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Przetwarzanie danych osobowych z dowodu osobistego w umowie

 

Zdarza się, że seria i numer dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości (np. paszportu, karty pobytu w przypadku cudzoziemca) są przetwarzane w umowach w celu identyfikacji stron. Takie działanie należy uznać za dopuszczalne.

 

Uwaga

 

Samo zamieszczenie imienia, nazwiska i adresu zamieszkania nie wystarczy. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że takie samo imię, nazwisko i adres ma więcej niż jedna osoba.

 

Niemniej jednak, tak jak w przypadku pełnomocnictwa, należy ograniczyć się tylko do jednej danej identyfikacyjnej. Tym samym w umowie zamieszczamy serię i numer dowodu albo numer PESEL, ale nie obydwie te dane. Podstawą przetwarzania tych danych osobowych jest wówczas art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Są one bowiem konieczne do wykonania zawartej umowy.

 

Nie można przetwarzać serii i numeru dowodu kandydata do pracy

 

Czy pracodawca może żądać podania serii i numeru dowodu osobistego od kandydata do zatrudnienia? Co do zasady nie. Zakres danych pozyskiwanych od kandydata obejmuje bowiem:

 

imię (imiona) i nazwisko,

datę urodzenia,

dane kontaktowe wskazane przez taką osobę

wykształcenie,

kwalifikacje zawodowe,

przebieg dotychczasowego zatrudnienia.

Wśród nich nie ma serii i numeru dowodu osobistego. Jeśli jednak pozyskanie tych danych jest konieczne do realizacji prawnego obowiązku, wówczas przetwarzanie to będzie dopuszczalne (art. 6 ust. 1 lit. c RODO). Takie przypadki wystąpią w przypadku kandydatów do zatrudnienia, których należy przed tym zatrudnieniem zweryfikować w rejestrze, a nie mają oni numeru PESEL.

 

 

 

Ochrona danych osobowych

 

 

 

Bezpłatne wideoszkolenie - Analiza Ryzyka w ochronie danych osobowych - zapisz się już dziś! »

 

 

 

Naruszenia ochrony danych osobowych. Przykłady, wskazówki, wzory dokumentów

 

Naruszenia ochrony danych osobowych. Przykłady, wskazówki, wzory dokumentówNasza książka jest przeznaczona dla wszystkich osób, które mają styczność z przetwarzaniem danych osobowych. Zawiera one kompleksowe informacje na temat tego jak należy postąpić w przypadku wystąpienia incydentu, jak stosować w praktyce przepisy RODO w tym zakresie, kiedy oraz w jaki sposób powiadomić Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych o naruszeniu. Oprócz tego w publikacji omówione zostały zasady stosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa, aby uchronić się przed ewentualnymi naruszeniami. Ze względu na istotę poruszanego problemu w tej książce przeznaczono dużo miejsca na przykładowe wzory dokumentów niezbędne w przypadku naruszenia ochrony danych w organizacji.

 

Zamów »

 

 

 

Ochrona danych osobowych

 

 

 

6 technik pseudonimizacji

 

Administrator danych osobowych może wybrać jedną z technik pseudonimizacji. W wyborze musi uwzględniać 3 główne ryzyka zagrażające prywatności, tj.:

 

wyodrębnienie,

możliwość tworzenia powiązań oraz

wnioskowanie.

Dowiedz się więcej z najnowszej aktualizacji "Ochrona danych osobowych" »

 

 

 

Ochrona danych osobowych

 

Publikacja oświadczeń majątkowych w BIP »

 

 

 

 

Zarządzaj swoim kontem:

 

Ochrona danych osobowych Ochrona danych osobowych Ochrona danych osobowych Ochrona danych osobowych

Moje dane

 

Mała przerwa

 

Moje elettery

 

Moje zainteresowania

 

 

 

Drogi Użytkowniku, wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom – masz możliwość zarządzania swoim kontem. Jeśli np. planujesz urlop, możesz ograniczyć częstotliwość wysyłek poprzez usługę Mała przerwa. Umożliwiamy Ci m.in. edycję Twoich danych osobowych, za co otrzymasz wyjątkowego, bezpłatnego e-booka. Sam decydujesz, które nasze elettery – spośród 16 kategorii tematycznych - chcesz otrzymywać i jak często.

 

 

 

Ochrona danych osobowych 

Wiarygodna

firma

 

Ochrona danych osobowych 

Atest

antyspamowy

 

Ochrona danych osobowych 

Ochrona

Twoich danych

 

Oc

hrona danych osobowych

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać wiadomości, wypisz się.

 

 

Sprawdź, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe »

 

 

oznacz moderatorów

kajar001
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

@Livek 

Allegro ma za zadanie pozbycie się takich małych sprzedawców, oni chcą mieć tylko dużych graczy.

Ja im tego nie odpuszczę juz dostali 210 mln kary od UOKiKu za faworyzowanie 1 opcji.

Tu mamy doczynienia z analogiczną sytuacją, faworyzowany jest 1 podmiot w tym przypadku PAYU, nakładają na Ciebie ograniczenie sprzedaży, bo PayU wypowiedziało umowę choć poprawnie zweryfikowany jest alternatywy system przelewy24. To nic innego jak faworyzowanie tylko i wyłącznie 1 opcji. Dostaną ponownie milionową karę od UOKIKu to może zaczną poważnie traktować użytkowników.

U mnie dochodzi jeszcze celowe działanie Allegro, gdyż zablokowali w swoim serwisie Allegro w czasie 2 miesięcznego wypowiedzenia umowy przez PayU możliwość dołączenia odpowiedniego dokumentu tożsamości i cofnięcie tego wypowiedzenia po przez jego załączenie.

oznacz moderatorów

cnet-
#7 Wielbiciel#

Cześć wszystki również mam blokade od 19.07.2023. Napisalem do Wyborcza.pl i UOKIK. Dla mnie to jest niezrozumiale konto 13 lat 100% pozytywów. Nie dostałem/nie odczytałem żadnych maili/.

oznacz moderatorów

Livek
#9 Pomysłodawca#

kasują konta nawet gdy jest opcja metoda płatności  kurier  pobranie , odbiór osobisty  Obrót gotówkowy jeszcze nie jest zabroniony  no ale payu wysoka palma odbiła  już się bawi  we władce jedno oko,   dostali ustawa anty terrorystyczna i nią machają.

oznacz moderatorów

robtuz
#7 Wielbiciel#

też mi zablokowali sprzedaż - po 14 latach nienagannej współpracy. Metody jak w Korei Północnej. Żadnego szacunku dla użytkowników.

 

oznacz moderatorów

kajar001
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Z tego może wyniknąć wieksza afera w związku z naruszeniem RODO, bo jeżeli my otwartm plikiem wysyłamy im skany/zdjęcia dowodów osobistych za pomocą serwisu Allegro, a oni Allegro/PayU twierdzą, że nie mają tych danych i skanów dowodów osobistych, to kto gromadzi i przetwarza te wrażliwe dane. Gdzie "lądują" te skany? Przecuez to jest jedno z większych naruszeń RODO.

Do tego nie znalazłem w żadnym z Regulaminów, ze my jako użytkownicy jesteśmy zobowiązani przekazywać skany/zdjęcia dowodów osobistych i w jaki sposób te skany i zdjęcia z danymi wrażliwymi są gromadzone i przetwarzane.

Jak tylko wrócę z urlopu składam zawiadomienie do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, jak i wcześniej pisałem, również zgłoszenie do UOKIKu.

Co ciekawsze, w Regulaminie Allegro, jest zapis, że gdy 1 z operatorów wypowie umowę użytkownikowi serwis Allegro MOŻE zawiesić konto użytkownika, PODKREŚLAM MOŻE,  a nie ze jserwis Allegro jest zobowiązany do zawieszenia konta użytkownika, tym bardziej, że wielu z nas ma aktywny i zweryfikowany alternatywny serwis czyli przelewy24.

oznacz moderatorów

beta235
#7 Wielbiciel#

Jestem użytkownikiem ALLEGRO od 11 lat i 7 miesięcy.

Nie wysłałam skanu dowodu do PayU na czas, przez co moje konto zostało zablokowane.

Nie  chcę tracić konta które już istnieje i nie planuję zakładać nowego. W jaki sposób mogę odzyskać możliwość sprzedaży?

oznacz moderatorów