anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany od 2 listopada - zwykły sprzedawca

ulusss19
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam, nie mogę się doszukać pełnych informacji na temat zmian, które wejdą od 2 listopada 2022. 

Otóż mam kilka pytań: 

1. Czy oferty, które zostały wystawione przed 2 listopada będą dodatkowo płatne tą prowizją 1 zł od zakupów? Jeśli tak to czy klient kupując u mnie np. 5 różnych produktów w ramach jednego zamówienia, ja zapłacę 5 zł dodatkowej opłaty za tą transakcję? I tu również do tego punktu mam pytanie, czy te oferty będę mogła edytować po 2 listopada wzgledem np.Obniżenia ceny produktu (nie ponosząc tym samym tej opłaty dodatkowej???) Czy po każdej edycji mojej oferty po 2 listopada będę musiała już zaplacic tą złotówkę od sprzedaży?. 

2. Czy prowizja dla allegro wzrośnie dla zwykłych sprzedawców i będzie wyższa niż 9%??? (ja teraz płacę akurat taki % od sprzedaży)

3. Czy wzrost kosztów ponoszonych za wysłanie paczki do klienta również wzrośnie? Chodzi mi o to, że np. Teraz klient jeśli zrobi zakupy w przedziale 40- 59,99 zł ja płacę za wysłanie tej paczki 0,99 zł (zakupy w przedziale: 60-79,99, płacę 1,19 zł itd.) Czy te opłaty również wzrosną dla sprzedających??? 

4. Czy planując sprzedaż produktu na dzień, np. 2 grudnia  już dzisiaj tj. 27 października, będę objęta tą dodatkową opłatą od sprzedaży, czy może sprzedaż będzie objęta tymi samymi warunkami co dzisiaj panują???

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

LEW433
#21 Demiurg#

Kiedy nie pobierzemy jednostkowej opłaty transakcyjnej

Nie naliczymy opłaty 1 zł, jeśli:

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

przestań wklejać gotowce z pomocy, nie ma w nich odpowiedzi na zadane pytania

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ulusss19 Cześć. Oferty wystawione przed 2 listopada nie są objęte jednostkową opłatą transakcyjną. Należy jednak podkreślić, że od 2 listopada na kontach zwykłych oferty nie wznowią się automatycznie, dopóki nie zaakceptujesz nowego cennika: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wystawiasz-na-koncie-zwyklym-od-2-listopada-twoje-oferty-nie-wz... 

Jednostkowa opłata transakcyjna (1 zł) zostanie doliczona do każdego zakupu w ofercie. Jeśli sprzedajesz 5 różnych produktów w jednej ofercie, to zostanie naliczona 1 złotówka. Jeśli sprzedajesz 5 różnych produktów w 5 różnych ofertach, to zostanie naliczone 5 złotych. 

Co do punktu 2 i 3 - obecnie nie ma tutaj podwyżek. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

my-perfect-day
#9 Pomysłodawca#

Tak dla pewności jeszcze - czy oferty wystawione przed 2 listopada, zakończone (np. wyprzedał się towar) i po ponownym wznowieniu po tej dacie (po zaakceptowaniu nowego cennika) będzie już objęty tą opłatą czy to dotyczy całkowicie nowych ofert?

oznacz moderatorów

my-perfect-day
#9 Pomysłodawca#

Już nie ważne - umknęło mi gdzieś, że oferty wystawione przed 2 listopada dotyczą tylko kont zwykłych a nie firmowych 😞

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@my-perfect-day jak nie masz abonamentu na firmowym to dotyczą też i takiego konta

oznacz moderatorów

my-perfect-day
#9 Pomysłodawca#

Na firmowym oferty wystawione przed 2 listopada też będą objęte tą opłatą.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@my-perfect-day za sprzedaż będą pobierać.

oznacz moderatorów

ulusss19
#8 Zapaleniec#

Czyli jednym słowem, wszystkie produkty które chciałbym sprzedam w tym roku (tak prognozuje, do końca roku i koniec ze sprzedażą) muszę wystawić już dzisiaj. Dokładnie je opisać. Będą dla kupujących widoczne do 1 listopada, a od 2 listopada będą niewidoczne do momentu, kiedy ich sama ręcznie nie wznowię, dobrze to rozumiem? 

 

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

a jeszcze czy opłata oferty która się nie sprzedaje będzie naliczana co 10 dni?

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@ulusss19  Wg tego co było w aktualnościach podawane przez allegro nt. złotówkowej opłaty, wynika, że aukcje wystawione przed 2 listopada będą trwać do wyczerpania przedmiotów lub przez określony przez sprzedającego czas. Nie było mowy o ich samoistnym wstrzymywaniu/kończeniu 2 listopada.

oznacz moderatorów

Newday5
#11 Animator#

5 roznych produktow w 1 ofercie - to jaki tytul aukcji nspisac? Strasznie tj dziwaczne - jakby przymusowa blokada prywatnych kont, w momencie największej inflacji i recesji gospodarki w Polsce. Nie jest Wam wstyd pracowac dla takich baranów?!

oznacz moderatorów

ulusss19
#8 Zapaleniec#

Dobrze to jeśli teraz mam 100 produktów na sprzedaż, to rozumiem, że jak się skonczą to muszę ponownie wznowić ofertę i wówczas będzie doliczana ta oplata 1 zł. 

A czy jeśli np. Produkt zmieni cenę i będę chciała ją albo podwyższyć albo obniżyć żeby szybciej się pozbyć towaru to również na nowo będę musiała ją wystawić, czy będzie możliwość zmiany ceny, nie zmieniać ilości (bi będzie przecież zabroniona). 

I czy te oferty będą widoczne na stronie tylko przez jakiś okres? (np. 10 dni czy do sprzedaży ostatniej sztuki).

 

oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

Tak, zapłacisz w momencie kiedy COKOLWIEK zmienisz w ofercie lub jeśli minie te 10 dni i allegro będzie chciało wznowić ofertę.

@LEW433  przestań kolejny raz wklejać te głupoty bo tam kłamstwa są. Allegro bezczelnie oszukuje pisząc, że jak się do 2 listopada wystawi to nic się nie będzie płaciło, nie płaci się przez pierwsze 10 dni, potem będzie obowiązkowa opłata haraczowa.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro głupoty pisze w swoim regulaminie?? z pewnością ale ty także.😛

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

To ja już głupieje ☹️

Przecież Allegro podaje, źe tylko zmiana ilości sztuk i czasu trwania w przypadku ofert do wyczerpania zapasu spowoduje naliczenie tej opłaty dla ofert wystawionych przed 2 listopada ?

Tak samo chyba, jak teraz wystawi się na 30 dni, to do końca tego okresu chyba jak się sprzeda, to bez zmian ? 

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Żeby nie było opłaty złotówkowej, to nie można wstrzymać i wznowić aukcji, bo wtedy jest tak jakby wystawiana od nowa. Podobnie jest z edycją - po edytowaniu aukcji jest ona tak jakby wystawiana od nowa. Natomiast cykl ew. opłaty za wystawienie naliczanej co 10 dni nie wstrzymuje, ani nie wystawia aukcji na nowo.

oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

@rppf allegro co 10 dni odnawia i w tym momencie zapyta Cię czy akceptujesz nowy cennik co wiąże się z opłatą haraczową 1zł.

Jeszcze śmieszniej jest z obecnymi ofertami, które mają "do wyczerpania produktów" bo od 2 listopada też tylko na firmowych, już bardziej głupszego wytłumaczenia nie widziałem:

"

Dlaczego to robimy

Możliwość wystawiania ofert do wyczerpania przedmiotów to pomocna opcja przeznaczona dla firm.

Chcemy, aby sprzedający na Allegro mogli korzystać z rozwiązań dostosowanych do charakteru ich działalności i tym samym, do rodzaju konta, na którym sprzedają: firmowego lub zwykłego."

 

HAHAHAHAHA jeszcze głupsze tłumaczenie niż złotówka bo ludzie lepiej widzą firmy 😄

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Czyli tylko wystawienie teraz na 30 dni pozwoli uniknąć przez te 30 dni tej opłaty za sprzedaż ewentualną ? Czy też nie, bo co 10 dni się pobierze opłata i wtedy zapyta o akceptację cennika ? 

Bo początkowo myślałem, ze wystawienie do wyczerpania przedmiotów, spowoduje, ze dopóki tej oferty nie usuniemy, a sprzedamy kiedyś, to zapłacimy według starego cennika ? I myślałem, ze edytować cenę, opis będzie można ... 

Jeśli to niestety prawda, to chyba już wiem po co ta kombinacja z koniecznością akceptacji nowego cennika po 2 listopada 😥😥😥

Obym się mylił ...

 

 

oznacz moderatorów