anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot bez oryginalnego poakowania

MAMY ROZWIĄZANIE!
alaskarobert
#9 Pomysłodawca#

Witam serdecznie Szanowną Społeczność zacnego Allergo

 

Czy jestem zobowiązany przyjąć zwrot towaru bez oryginalnego opakowania produktu  ?
Będę wdzięczny za podpowiedź .

Dziękuję i pozdrawiam
Robert

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
Health___Beauty
#13 Ambasador#

Tak.

oznacz moderatorów
alaskarobert
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję pięknie 🙂

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

Ale możesz pomniejszyć kupującemu zwrot za brak opakowania jeśli bez niego produkt traci na wartości (a zazwyczaj traci) 

oznacz moderatorów
alaskarobert
#9 Pomysłodawca#

Naprawdę mogę tak zrobić ?

A jak to mogę z systemie Allegro , zrobić , przy zwrocie środków ?

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

Zawsze przy zwrocie masz możliwość edytowania kwoty - automatycznie ustawia się pełna kwota za zakup ale możesz ją zmienić 

oznacz moderatorów
alaskarobert
#9 Pomysłodawca#

Rewelacja 🙂
NIe miałem pojęcia , że tak można 🙂
Jesteś Aniołem , dziękuję za popodpowiedź 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@alaskarobert Tak ale nie tak łatwo, musi to być produkt którego wartość się pomniejszyła.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie musisz ale niektóre produkty bez oryginalnego opakowania mają mniejszą wartość, ale tak możesz odesłać bez oryginalnego opakowania.

oznacz moderatorów
alaskarobert
#9 Pomysłodawca#

Ok , dziękuję uprzejmie 🙂

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Tak. Jest jednak pewna ważna zależność np opakowanie może być integralną częścią produktu wtedy produkt bez opakowania jest wart grosze np puzzle, lego. Więc za opakowanie możesz zgodnie z art 34.4 potrącić zwrot o dużą kwotę np wystawiasz takie puzzle na licytację i oddajeaz tyle za ile się sprzedało. Normalnie za brak np pudełka od butów wiele się nie potrąca niemniej jeśli brak opakowania uniemożliwia wystawienie towaru jako nowy to szukasz oferty używki na necie zapisujesz sobie screenshoota i ozesz oddać tyle co jest towarte.

oznacz moderatorów
alaskarobert
#9 Pomysłodawca#

Super 🙂
To jest dobra wiadomość 🙂
Bardzo , bardzo dziękuję za te podpowiedzi 🙂

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

Tylko wiesz, to jest Allegro, cytując jednego z pracowników „kupujący zawsze ma prawo wyrazić niezadowolenie” nawet jeśli sprzedawca zgodnie z prawem odmawia zwrotu lub go pomniejszą więc zastanów się czy ewentualny negatyw jest tego wart. 

oznacz moderatorów
alaskarobert
#9 Pomysłodawca#

Tak , to jest ta druga strona medalu , na któą nie mamy wpływu 🙂
Tak , czy tak , bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi , zawsze mogę liczyć na niezawodną społeczność 🙂
Spokojnego i owocnego dnia życzę 🙂
Robert

oznacz moderatorów