anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot nadpłaty dla klienta

Albinowy
#1 Nowicjusz#

Cześć! Sprzedałem rzecz na allegro za 150+8.99 wysyłka. Klient wpłacił 160zł. Chcę mu zwrócić nadpłatę (1.01zł). Czy poprawnym działaniem będzie: Zamówienia> zwróć wpłatę Powód zwrotu "zwrot". Odznaczyć przedmiot ( w tym przypadku 150zł). Odznaczyć dostawe (8.99). Zostawić zaznaczoną "nadpłata" (1.01zł). Wtedy jest kwota zwrotu 1.01 .
Jak kliknę "zwróć wpłatę" to z mojego konta przeleje się 1.01 zł na konto allegro klienta i nie anuluje się całe zamówienie? Zmieni się status z "nadpłata" na "opłacone"?

 

Głównie mi chodzi o to żeby całe zamówienie się nie anulowało bo już jest zamówiony podjazd kuriera z allegro one.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Albinowy A jakim cudem mógł zapłacić więcej niż przedmiot + przesyłka?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Ziolko39 przelew tradycyjny przez allegro finanse, nawet bardzo ciekawe "oszustwo" jest związane z tą metodą ale wolę tu nie "reklamować" 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek Ja wiem o co chodzi 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Klient raczej dobrze wpłacił ,bo obecnie koszt wysyłki Inpostem przez allegro to 9,99 zł  i tyle tobie naliczą jako koszt dostawy.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Albinowy czy zgłoszenie dotyczy konta, z którego się kontaktujesz? Nie widzę na nim opisanego zamówienia. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@Albinowy  allegro udostepnia przelew tradycyjny mimo tego, ze wie o tym, że jest to wykorzystywane do bardzo sprytnego oszustwa. Do tego masz wysylke do automatu paczkowego! Uważaj żebys nie dał sie wciagnąć do "trójkącika"

Sprawdz czy tytuł przelewu nie jest inny niż być powinien

Sprawdz czy konto zakupowe nie jest jakies bardzo swieże, sprawdz czy dane nadawcy przelewu pokrywają sie z danymi klienta allegro. Jesli sie nie pokrywają to juz możesz miec pewność, że cos jest nie tak

Nawet jesli sie pokrywają to może warto byloby zlokalizować w mediach spolecznosciowych klienta i wysłać wiadomość czy kupowala cos na allegro i dopytać czy wszystko sie zgadza

Napisz też do allegro, do działu "niebezpieczeństwa" maila z prośbą o zerkniecie na konto kupującego czy nie ma tam nagle podejrzanej liczby zakupów wykorzystujących przelew tradycyjny. Przupuszczam, że "eksperci" wiedzą o jaki typ oszustwa chodzi 

Zawsze bedzie miec podkładke

 

 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

W sumie jak tak teraz mysle to Ty tego nie sprawdzisz

Może dzial niebezpieczenstwa zweryfikuje dane z przelewu

Napisz do nich, chwila roboty

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:80340374 konkretne dane na temat przelewu ma tylko operator płatności, sprzedawca otrzymuje tylko kwotę i potwierdzenie, że otrzymał wpłatę. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów