anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot nieodebrane paczki z Czech

wiki0441
#13 Ambasador#

Przed świętami dostałam zwrot nieodebranej paczki z Czech. Chcę oddać pieniądze kupującemu, ale odjąć koszt przesyłki zwrotnej. Klient został o tym poinformowany i się zgodził. Póki co nie mam w zakładce Rozliczenia z Allegro tego kosztu wyszczególnionego. Czy ktoś wie ile wyniesie i kiedy zostanie rozliczony? Chciałabym to już zwrócić.

Proszę o pomoc

Zamówienie: b745ee90-979c-11ee-bddd-7b0c7df59722

Wysyłka: International Delivery

Zwrot: DPD

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wiki0441 Opłata (usługi dodatkowe) zostaje naliczona według załącznika, czyli w miesiącu ich wykonania lub kolejnych miesiącach (w praktyce wtedy, kiedy Przewoźnik przekaże taką informację). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

Ja wysłałam paczkę przez International Delivery, ale zwrot był przez DPD. Czyli rozumiem, że sprawdzam koszt zwrotu DPD Czechy. To 99czk. @ko_alka proszę o potwierdzenie, czy dobrze sprawdziłam

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wiki0441  W ramach Allegro International zwrot do nadawcy i kwota wynika z cennika usługi Allegro International (https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4

ko_alka_0-1703765173703.png

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

Czyli liczy się to, jak ja wysłałam paczkę (International Delivery) czy to, jakim kurierem wróciła (w tym wypadku DPD)? Jeśli ID, to po jakim kursie mam przewalutować koszt 18,99zł na CZK, które mam oddać klientowi? Pogubiłam się

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wiki0441 Dla Ciebie liczy się metoda nadania. To, że paczka wróci kurierem DPD, to dla Ciebie nie ma znaczenia. Zwrot do nadawcy w Allegro International wygląda tak, że paczka z Czech wraca do Polski do magazynu Allegro One i tam w zależności od Twojej lokalizacji paczka wraca albo kurierem Allegro One albo DPD.

Kwota 18,99 to opłata brutto w PLN

Aktualne kursy walut są publikowane przez Europejski Bank Centralny 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@ko_alka proszę o informacje jak w takiej sytuacji możemy uzyskać zwrot kosztów za nieodebrana przesyłkę pobraniową (99CZK) nr zamówienia ebcac9a0-aeea-11ee-ab4e-5138b7cc4c0a

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma W sprawie ewentualnego zwrotu kosztów napisz proszę tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów