anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przedmiotu

ggggerwazy
#7 Wielbiciel#

1. Sprzedałem przedmiot.

2. Kupujący pisze, że chce zwrócić przedmiot z powodu niedopasowania.

3. Odmawiam przyjęcia zwrotu , gdyż jestem osoba prywatną i mogeę odmówić jego przyjęcia.

4. Kupujący zakłada SPÓR a powód podaję uszkodzenie, reklamację.

5. Tym sposobem Kupujący zmusza Sprzedającego do przyjęcia zwrotu.

6. W ostatnim zdaniu w dyskusji pisze zdanie cyt. " odsyłam przedmiot idealny  '.

7. Zwracam środki przez Allegro Finanse i występuję o zwrot prowizji.

8. Otrzymuję odpowiedź odmowną odnośnie zwrotu prowizji, bo Kupujący wybrał temat w dyskusji Reklamacja.

 

W związku z tym mam pytanie, dlaczego nie zwrócono mi prowizji ?? Sprzedający nie ma żadnych praw ?? Dlaczego mimo wielu moich próśb pracownik Allegro nie chce przeanalizować całej korespondencji od pierwszego maila ?? Pytam dlaczego ?? Przecież w pierwszym mailu Kupujący pisze , że chce zwrócić przedmiot z powodu niedopasowania !! a nie z powodu uszkodzenia !!

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ggggerwazy
#7 Wielbiciel#

Złożyłem odwołanie. Dostałem odpowiedź , że decyzja jest ostateczna.

A przecież Allegro ma dostęp do korespondencji od pierwszego maila, nie pomijając oczywiście Dyskusji.  Pracownik Allegro nie przeczytał tej korespondencji w całości.

Udało się Kupującemu wymusić przyjęcie zwrotu, a ja nie mogę nawet otrzymać zwrotu prowizji.

Moja współpraca z Allegro w tym wypadku się zakończy.

Brak słów !

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie miałeś obowiązku uznawać reklamacji i przyjmować przedmiotu bez wad. Skoro jednak reklamację uznałeś, Allegro nie zwróci prowizji, ponieważ zwraca ją tylko wtedy, gdy do finalizacji nie dojdzie z winy kupującego. 

oznacz moderatorów

ggggerwazy
#7 Wielbiciel#

Nie uznałem reklamacji, napisałem , że przyjmę zwrot.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ggggerwazy  Cóż Kupujący cię wyrolował. Niestety padłeś ofiarą własnej niewiedzy. Zamiast spytać się PRZED zwrotem pieniędzy - spytałeś PO. Frycowe się płaci. Aha, tak Allegro popiera kupujących.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplash Oj przyszedł tu się pożalić, nie dziwię się ale Allegro jest arbitrem i pozamiatane.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ggggerwazy Trzeba było w dyskusji napisać, że z ww. powodów zwrotu nie przyjmujesz, w związku z czym przesyłki od kupującego nie odbierzesz - pracownik allegro rozłożyłby ręce pisząc, że kupujący może z tym iść do sądu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów