anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
MiroDolas52
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam konto firmowe od dwoch dni. Sprzedaję używane i nowe filmy DVD. Czy mam obowiązek pdzyjąc zwrot towaru bez podania przyczyny w ciagu 14 dni? I w zwiazku z tym mam jesscze jedno pytanie. Zaznaczylem w ofertach wstepnie ze przyjmuje zwrot i ze koszty pokrywa kupujacy(nie mam Smart) a w ofertach widnieje automatycznie zwrot za darmo. Dlaczego tak jest? Mam wybrane dwie opcje dostawy( allegro paczkomaty i allegro kurier 24 inpost). 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
mdrogeria
#21 Demiurg#

@MiroDolas52 jeśli nośnik nie ma zerwanej plomby musisz przyjąć , Inpost udostępnia darmowe zwroty dla swoich przesyłek . Widzę ,że niewiele wiesz to na pociechę Ci powiem , że klientowi jako firma musisz zwrócić koszt nadania ,w Twoim przypadku 9,99

oznacz moderatorów
MiroDolas52
#8 Zapaleniec#

Czyli dobrze rozumiem ze jesli sprzedam nowa plytę w folii i ktos ja otworzy i bez podania przyczyny bedzie chcial zwrocic to mam prawo nie przyjac ? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
Sprzedający może odmówić prawa do zwrotu, gdy:

a) nie jest przedsiębiorcą – sprawdzisz to w ofercie, w części O sprzedającym

b) kupujesz produkt z ograniczonym prawem do zwrotu (zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta – art. 38). W ofercie sprzedającego zobaczysz informację:

Brak zwrotu – w takim przypadku nie możesz odstąpić od umowy, jeśli:

  • produkt, który kupujesz ma krótki termin przydatności do użycia lub szybko się psuje, np. nabiał, świeże warzywa
  • zamawiasz dziennik, periodyk lub czasopismo bez umowy o prenumeratę
  • kupujesz produkt, który podlega wahaniom na rynku finansowym, które mogą wystąpić przed upływem terminu odstąpienia od umowy, a sprzedający nie mają na to wpływu. Do tych produktów zaliczamy m.in. sztabki złota, srebro i platynę
  • sprzedający wyprodukował ten produkt na Twoje indywidualne zamówienie – zgodnie z otrzymanymi od Ciebie wytycznymi, np. koszulka z Twoim nadrukiem, pióro z grawerem
  • kupisz produkt leczniczy w rozumieniu prawa farmaceutycznego (np. lek OTC, bez recepty), środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego z apteki (np. mleko modyfikowane), wyrób medyczny wydany z apteki (np. bandaże, termometr).

Zwrot ograniczony – w takim przypadku nie możesz odstąpić od umowy, jeśli:

  • otworzysz zapieczętowane opakowanie z nagraniem dźwiękowym, nagraniem wizualnym, programem komputerowym. Zdjęcie folii ochronnej z fabrycznie nowej płyty lub gry jest równoznaczne z odpieczętowaniem opakowania
  • kupisz treść cyfrową, niezapisaną na nośniku materialnym, z której kupujący zgodził się skorzystać np. pobranie ebooka, kodu do gry
  • w sposób nieodwracalny, trwały zmieszasz lub połączysz tę rzecz z inną, np. wlejesz olej samochodowy do pojazdu albo wymieszasz dwuskładnikową farbę
  • kupisz produkt higieniczny w zapieczętowanym opakowaniu i je otworzysz. Do takich produktów należą m.in. testy ciążowe, końcówki do szczoteczek, soczewki kontaktowe, maseczki. Możesz zwrócić ten produkt przed otwarciem
oznacz moderatorów
MiroDolas52
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Czyli powinienem zaznaczyc w ofertach zwrot ograniczony i wyszczegolnic ze w przypadku zdjecia folii z plyty nie przyjmuję zwrotu? Czy dac ogolny zwrot mozliwy i jesli sie taka sytuacja trafi to poprostu temu klientowi odmowic? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie oznaczysz to z pewnością będą robić zwrot i będziesz musiał przyjąć.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@MiroDolas52 Zgodnie z treścią ustawy konsumenckiej i informacjami na stronie UOKIK

Prawo do odstąpienia od umowy można wyłączyć w przypadku
"w których przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli zostało ono otwarte po dostarczeniu – np. zdjęto folię ochronną z fabrycznie nowej gry komputerowej"

Taka informacja musi się znaleźć w zakładce ZWROTY w ofercie - jeśli jej nie będzie to prawo do zwrotu będzie kupującemu przysługiwało.

oznacz moderatorów
MiroDolas52
#8 Zapaleniec#

Dziekuje za informację. A jak to jest z tymi kosztami zwrotu jesli nie mam smart? Muszę je pokryc ? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot odesłania zawsze jest po stronie kupującego, ma darmowy ze Smartem i paczkomat, Ty zwracasz mu koszt zakupu +najtańszą przesyłkę w danej ofercie.

oznacz moderatorów
MiroDolas52
#8 Zapaleniec#

Dziękuję:) wszystko juz jasne. Pozdrawiam:) 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@MiroDolas52 nie zwrotu  ,a nadania ... tak jako przedsiębiorca pokrywasz koszt nadania w przypadku zwrotu 

oznacz moderatorów
MiroDolas52
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo za pomoc:) pozdrawiam

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@MiroDolas52 niezamaco 😀 , zaglądaj tu częściej .... jeszcze wiele się dowiesz .

oznacz moderatorów