anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

BMWBMW1
#7 Wielbiciel#

Zwróciłem przesyłkę sprzedającemu 

Przesyłka została sprawdzona i odesłana tak jak przesłał sprzedający. 

Teraz sprzedający pomniejszył koszty zwrotu bo została uszkodzona podczas transportu.

A przesyłka była ubezpieczona i zwrócona przez  allegro smart .

Kto zgłasza uszkodzenia i czy sprzedający nie powinien sprawdzić przesyłki przy odbiorze. 

 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

mdrogeria
#21 Demiurg#

@BMWBMW1 Ty odpowiadasz za bezpieczne zapakowanie towaru do zwrotu , niemniej domagaj się od sprzedawcy protokołu szkody i składaj reklamację ,  a jak go nie ma to żądaj zwrotu całej kwoty 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Od jakiegoś czasu sprzedajacy wpadli na pomysł że mogą obniżać zwrot bezkarnie a zgodnie z prawem więc coraz więcej ich tak robi, także za sprawą tu piszących, jak był to zwrot Smart to zgodnie z tym co pisze Allegro to ja bym otworzył dyskusję, odznaczył ja po 14dniach jako nierozwiązaną, wystawił po 1gwiazdce( bez opisu), zgodnie z regulaminem Allegro.

Odpowiedzialność za zawrot Smart.png

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

sprzedawca nie musi reklamować za kupującego paczki PRAWO POLSKIE pozwala mu pomniejszyć koszt zwrotu o stopień uszkodzenia towaru źle zabezpieczonego w transporcie do sprzedawcy, a regulamin smarka sobie w buty wsadź

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Lef znowu coś zjadł......

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Mordenga nie pouczaj, znaleźliście sobie sposób na obniżanie zgodnie z prawem więc nie napiąłem niczego niezgodnego, Ja ruskich rzeczy =nie jadam i nie sprzedaje, wić nie popieram reżimu jak tu niektórzy.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria Prawidłowe zachowanie wg "wielkiego lwa666" > Wykopać dół > wrzucić sprzedającego > zasypać > poskakać celem dokładnego ubicia ziemi

Przecież on nic innego nie potrafi jak wzorem "naczelnej"  podpuszczać do awantur

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Naprawdę? wy możecie sprzedajacy tu na forum nawoływać do nie zwracania , obniżania zwrotu wg prawa.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Bo nie tylko kupujący mają "prawa" > dla Ciebie sprzedający się nie liczy?

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 sprzedawca, jeśli wysłał w ramach WzA, też nie zawierał żadnej umowy z przewoźnikiem. Za taką przesyłkę odpowiada Allegro, nie sprzedawca. Nie wprowadzaj więc w błąd po raz kolejny.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz do Allegro z pretensjami.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 a po grzyba. Mieliśmy 6 szkód transportowych i zaginięć przesyłek Allegro w drodze do i od klienta. Wszystko, po powołaniu się na zapisy regulaminu portalu, wzięło na garba Allegro, w 5 przypadkach od razu, w 1 przez tydzień próbowali nas przekonać, że my mamy Kupującemu coś zwracać ale zmiękła im rura, jak zobaczyli, że po nas spływają ich "argumenty". 🙂

Dlatego jak widzę takie bzdury, jak tu wypisujesz, to tylko mnie pusty śmiech ogarnia. Jak sprzedawca jest kumaty i asertywny, to grosza nie zapłaci za szkody transportowe przesyłek Allegro. Warunki 3 muszą być tylko spełnione:
1. Wysyłka bez umowy własnej.
2. Odpowiednie, zgodnie z wytycznymi przewoźnika zabezpieczenie przesyłki.
3. Brak nadawania przedmiotów wyłączonych z transportu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, głupoty to wy sprzedający wypisujecie i wzywanie do nie zwracania pełnych kwot, i nigdzie nie było że jakaś następuje weryfikacja tylko ze możecie, możecie zwracać mniej i podłapali i widzę że coraz więcej tego typu wpisów.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 tu się zgodzę sprzedawca składa reklamację i co śmieszne powinien oddać kasę do 14 dni, całość przed rozstrzygnięciem reklamacji, ale za nawoływanie do wystawienia negatywa masz u mnie krechę 🙂 bo nie znasz szczegółów, czy był spisany protokół, jak sprzedawca spisał, składa reklamację, jak przewoźnik odrzuci za złe pakowanie występuje z roszczeniem do kupującego, jak nie spisał protokołu to ma problem powinien oddać kasę i zapomnieć, nauczka na przyszłość.

I tu nie ma różnicy czy to był smart czy sam odesłał kupujący a nawet jak odebrał to sprzedawca a pakował kupujący dalej odpowiada za zabezpieczenie towaru który nie należy już do niego po odstąpieniu !

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A wy sprzedajacy jak od tygodni pod przywództwem izraela wzywacie do obniżania zwrotów to co to oznacza? Nigdy nie obniżyłem sprzedającemu gwiazdki, więc teraz widać że chcecie sobie zrekompensować zwroty kosztem kupujących, a co jest niezgodne co napisałem, sprzedajacy obniża zwrot wg prawa a kupujący obniża gwiazdki zgodnie z regulaminem, więc to wam się nie podoba?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

wzywa do obniżania zwrotów tylko w razie uzasadnionej potrzeby- zwrotu towaru uzywanego

kupujacy zrobili sobie z Allegro wypozyczalnie

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  możecie temu antysemicie dowalić w końcu jakimś banem bo mnie już szlag trafia nazywanie mnie non stop nazwą ludu wybranego albo kraju odpocznie sobie od forum to się ogarnie 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@az1rael cóż, potwierdza się, że jak takiemu niepełnosprytnemu kończą się argumenty, to zaczynają się wycieczki osobiste. Do mnie, to indywiduum śliniące się na każde "w punkt" i chyba robiące sobie dobrze, jak tylko jego odpowiedź będzie oznaczona jako rozwiązanie, pisało, że niby mam tu multikonta. 🙂 Cóż taki urok gościa, którego jedynym osiągnięciem w życiu są staty na AG. 😎

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie życzę sobie takich uwag sami spójrzcie w lustro i wasze "przekręcanie" loginu, ja nic o jakiś waszych antysemitach nie pisze a jak to tak odczytujecie to macie problem, ale z czym? A w czy słowo "Izrael" jest antysemickie?🤔nie życzę sobie od takich osób osobistych uwag.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie wiem czy zauważyłeś, że to nie koncert życzeń?

oznacz moderatorów