anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot zamówienia Allegro Lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Maria_2032
#7 Wielbiciel#

Witam, dnia 7 marca 2023 o godzinie 9:46 sprzedałem na allegro lokalnie 1 sztukę kart z tego linku https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-gtx-1070-8-gb-sprawna-100. Wszystko poszło fajnie, dogadałem się z kupującym, nawet lekko zszedłem mu z ceny na przesyłkę. Kupujący zapytał mnie jeszcze ile była używana karta, więc napisałem mu, że była U MNIE używana ok. 6msc. Niedługo później napisał do mnie kiedy wyśle przesyłkę, ponieważ potrzebuje jej na weekend, pisaliśmy jeszcze chwilę i okazało się, że kupujący nie przeczytał opisu ze zrozumieniem (z resztą nawet w nazwie ogłoszenia było napisane) i kupił karte przeznaczoną do koparki. Przepraszał mnie i chciał abym zwrócił mu kasę, a przecież to on popełnił błąd. Oczywiście się nie zgodziłem, poza tym w opisie ogłoszenia napisałem żeby dokonać przemyślany zakup, ponieważ nie przyjmuje zwrotów. Wczoraj kupujący dowiedział się, że nie posiadam tej karty od nowości tylko kupiłem od kogoś i teraz nazywa mnie oszustem 😂😂 Oczywiście nie zapytał się czy kupiłem ją nową, od kogo i czy była kiedykolwiek na gwarancji. Wg. mnie nie ma żadnej podstawy żeby zwracać mu pięniądze, nie myle się? Poza tym kupujący po prostu wciska mi i allegro takie kity, bo panicznie chce odzyskać pieniądze, ponieważ nie doczytał opisu. Z  góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

 

P.S kupujący rozpoczął już swoją śmieszną dyskusje i teraz mnie szantażuje. Jeśli będzie jakiś problem to mogę załączyć fotki z czatu lub dyskusji.

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Raczej nie musiał pytać czy jest nowa czy i jak była używana bo to wszystko powinno być w opisie.

oznacz moderatorów
Maria_2032
#7 Wielbiciel#

nic nie było o tym napisane w opisie, poza tym kupujący zapytał się o to dopiero po zakupie.

oznacz moderatorów
Maria_2032
#7 Wielbiciel#

w opisie było, że używana i, że w wersji mining (do koparki kryptowalut) kupujący nie przeczytał ani tego ani tego

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Wszystko zależy od tego czy oferta jest zgodna z opisem, jeżeli wszystko było opisane w ofercie to nie musisz uznawać reklamacji, o zwrocie nie rozmawiamy bo prywatni sprzedajacy nie przyjmują.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie ,że nie przyjmują tylko mogą odmówić przyjęcia . 

oznacz moderatorów
Maria_2032
#7 Wielbiciel#

odmówiłem, ponieważ nie ja tu jestem oszustem tylko kupujący, który próbuje odzyskać pieniądze, bo niedoczytał opisu.

oznacz moderatorów
Maria_2032
#7 Wielbiciel#

w opisie nie pisałem, że jestem 1 właścicielem. Było napisane, że jest to wersja mining (do koparki kryptowalut) czego kupujący nie przeczytał.

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

1 jako osoba prywatna nie przyjmujesz zwrotów bez podania przyczyny
2 kupujący ma prawo złożyć reklamację co zrobił na niezgodność towaru z umową
3 masz prawo odrzucić reklamację potem zostaje sąd albo allegro zacznie się w sąd bawić
4 jeśli ten link co dałeś wyżej to twój to w nim nie widzę adnotacji o tym że karta używana i koparkowa bo wersja mini mi nic nie mówi
5 za nazywanie kogoś publicznie oszustem a to forum publiczne jest można solidnie beknąć pisze się "nieuczciwy" 
6 kupujący raczej po cenie powinien sobie zdawać sprawę z 2 rzeczy że takich kart już nie produkują nowych i że to nie cena za nówkę więc w sądzie z kc musiałby ci udowodnić że jego święte przekonanie że kupuje nówkę wynika z uzasadnionych pobudek, poza tym ciężko by osoba prywatna mu wystawiała paragon / fakturę 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

o pardon mining przeczytałem na telefonie mini czyli zostaje zarzut pt nie napisałeś że nie jest nowa

oznacz moderatorów
Maria_2032
#7 Wielbiciel#

był zaznaczony stan bardzo dobry, co oznacza W bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Nie nosi śladów używania lub są one znikome. Więc kolejny rzecz wskazująca na to, że nie przeczytał opisu.

oznacz moderatorów
Maria_2032
#7 Wielbiciel#

nie mini tylko mining co oznacza wersje koparkową. Mogę jakoś edytować wpisy i pozmieniać?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Maria_2032 Zakończonej oferty nie można edytować.

oznacz moderatorów
Maria_2032
#7 Wielbiciel#

nie nie, chodzi mi o zmiane wpisów, w których mówie na kupującego oszust (na tym forum) bo rzeczywiście nie jest to zbyt kulturalne.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Maria_2032 Da się edytować chyba dopóki ktoś nie opisze na konkretnego posta.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Maria_2032  Chyba pomyliłaś pojęcia, to ty  sprzedajesz i kupujący nie musi o nic pytać,  wszystkie ważne informacje powinny być w opisie.

Nie nazywaj kupującego oszustem skoro został przez ciebie wprowadzony w błąd, więc ma prawo do wyjaśnień i prawo do odstąpienia od umowy skoro informacji nie dostał.

Oczywiście kupujący nie ma prawa do odstąpienia umowy bez podania przyczyny ale ma prawo do złożenia reklamacji z powodu niezgodności przedmiotu z opisem oferty.

Masz prawo do żądania zwrotu karty  i możesz zwrócić kupującemu zapłaconą kwotę plus  koszt zwrotu.  Jeżeli tego nie zrobisz Allegro zwróci koszty kupującemu a ty zostaniesz bez karty i z windykatorem na koncie.

A za nazywanie kupującego oszustem możesz mieś jeszcze proces sądowy o zniesławienie.

oznacz moderatorów
Maria_2032
#7 Wielbiciel#

tylko, że w opisie były wszystkie najważniejsze informacje. Nie podawałem, którym jestem właścicielem i kiedy została zakupiona, ponieważ karta jest juz dawno dawno po gwarancji, a poza tym nie jestem 1 właścicielem. Była informacja, że karta nie jest przeznaczona do zwykłego pc? Była. A o to którym jestem właścicielem, kupujący zapytał po tym jak już zakupił kartę właśnie dlatego żeby wytworzyć sztuczną aferę i odzyskać pieniądze. Mogłbym przystać na zwrot lecz nie posiadam już tych pieniędzy.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Maria_2032 W mojej opinii kupujący nie ma podstaw do jakichkolwiek pretensji.
Model, stan - wszystko jest w opisie i choć może opis ten nie jest zbytnio rozbudowany to jest konkretny.
To czy jesteś pierwszym czy piątym właścicielem nie ma tu żadnego znaczenia.

oznacz moderatorów
Maria_2032
#7 Wielbiciel#

i to jest odpowiedź na jaką czekałem, dziękuje ❤️

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Maria_2032 Nie jestem wyrocznią - to co piszę to moja subiektywna opinia 🙂

oznacz moderatorów