anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwroty Allegro, rozpoznawanie przesyłek to duży problem

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

W kwestii zwrotów na allegro.

Allegro uprościło formę zwrotu przesyłek, Dla kupującego to sprawa prost. 

Kupujący generuje kod zwrotu i udaje się do paczkomatu. Problem zaczyna się po dostarczeniu zwrotu.

Do identyfikacji przesyłki pozostają nam tylko dane adresowe widniejące na etykiecie. Niestety nie zawierają one unikatowego kody zwrotu który otrzymał kupujący, unikatowego nicku kupującego, nazwiska kupującego. Numer telefonu często jest inny niż numer kupującego. Jak zidentyfikować taką przesyłkę gdy w opakowaniu brak tych danych, 

Moja propozycja jest następująca. Na etykiecie zwrotnej powinny znaleźć się dane umożliwiające bezbłędnie dopasować zwrot do danych z zakładki zwroty 

Co w tym temacie napiszą moderatorzy?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek, poprosimy o lepsze wątkowanie na AG 🙂
(czyli wyraźne odznaczenia odpowiedzi, np główne na biało, potem niebieskie, żółte, czy coś, bo ludziki się gubią w odpowiedziach, w tym ja :D)

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@msniezek 

słowo zwrot nie jest zamiennikiem odstąpienia od umowy

w ustawie konsumenckiej są dwa określenia zwrotu - zwrot towaru po odstąpieniu od umowy i zwrot środków -ba podana jest nawet kolejność

odstąpienie od umowy, zwrot towaru, zwrot środków

 

formularz zwrot informuje sprzedawcę, że Kupujący zwraca odsyła towar

i nic więcej, może go użyć firma która nie ma do tego prawa lub konsument, który np: oddaje artykuły higieniczne

może go użyć konsument by oddać towar do recyclingu lub na gwarancję lub reklamację

ba może go użyć konsument który powie:

- nie odstępuję od umowy ale zwracam produkt

lub co niech Sprzedawca sobie sam odstąpi od umowy, ja tego

nie zrobię ale odsyłam produkt (mamy takie kwiatki w dyskusjach)

co najważniejsze allegro jak podałem powyżej samo w swoim regulaminie rozgranicza zawarcie umowy od zakupu towaru

bo zwracamy towar - patrz definicja zawarta w regulaminie allegro

a nie ofertę (czyli umowę) - patrz definicja zawarta w regulaminie allegro

 

sorry ale wypowiedź: "że jeżeli jako sprzedający otrzymałbym od kupującego przesyłkę ze sprzedanym mu wcześniej towarem bez żadnego komentarza, potraktowałbym to jako odstąpienie od umowy."

biorąc pod uwagę dyrektywę ue do ustawy konsumenckiej i naszą ustawę konsumencką (szczególnie końcówkę) to bzdura, która może przejść na allegro ale proszę to wpisać do regulaminu i opisów z pomocą

dzisiaj np: inpościk dostarczył mi klika przesyłek nie odebranych przez Kupujących i na pewno nie odstąpili oni od umowy tylko nie zdążyli odebrać przesyłek z paczkomatu

 

najważniejsza jest jednoznaczność oświadczenia - podawałem w innych postach jak to jest rozumiane przez Sądy

 

a zwroty darmowe przez paczkomat są nieczytelne dla Sprzedawcy i nie ma w nich informacji identyfikujących zwracających towar

a opisy allegro wprowadzają w błąd Kupujących, którzy myślą, że inpost i allegro mający informacje o stronach transakcji sami wszystko załatwią

oznacz moderatorów

zgzbyszek1
#2 Obserwator#

A co jak kupiłem zapłaciłem wystawiłem opinię usunąłem z historii zakupów i chcę zwrócić

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@zgzbyszek1 Możesz poprosić o przywrócenie oferty do zakładki, jeśli nie trafiła jeszcze do archiwum. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów