anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak darmowego zwrotu z pakietem smart, sprzedawca nie udostępnia takiej opcji

MYANGHI
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

"Pomimo informacji, że "zwrot za darmo - 14 dni" oczywiście z pakietem smart, sprzedawca nie udostępnia takiej opcji.

Dlaczego mam odsyłać zakupione produkty z pakietem smart na własny koszt.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem - https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-z-allegro-smart/jak-zwrocic-przedmioty-kupione-w-ramac...

Paczkę zakupioną z pakietem smart do paczkomatu chcę zwrócić tą samą metodą - a nie mam takiej możliwości
Sprzedający udostępnia tylko zwrot na koszt kupującego.

Link do oferty:
https://allegro.pl/oferta/otwornica-frez-do-betonu-koronka-pod-puszke-65-mm-12322090305

Zwrot allegro.jpgE-mechanik_eu zwrot darmowy allegro smart.jpgE-mechanik_eu zwrot darmowy allegro smart 2.jpg

Pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

komis-bell
#21 Demiurg#

@MYANGHI Sprzedający nie ma nic do tego. W tej ofercie zwrot w ramach SMART jest bezpłatny.

Co dokładnie stoi na przeszkodzie?

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Coś tutaj kręcisz. Co ma sprzedawca do Twojego zwrotu??? I niby jak miałby Ci go nie udostępniać? Sprzedawca może wysyłać smartem jak spełni określone warunki ale smart to zabawka allegro, sprzedawca nie ma możliwości wysyłać smartem i zablokować zwrotu. Może co najwyżej odmówić przyjęcia czy wezwać do odbioru towaru jeśli zakup był na firmę.

Jeśli zakupiłaś tylko 1ną sztukę to za wysyłkę płaciłaś i nie była ona smart. Dlatego zwrot też płatny. Wiń allegro za niedoinformowanie Ciebie lub siebie za niedoczytanie regulaminu usługi.

Ps zdjęcia są ukryte, nie widać.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@AnnaG-Antyki 

Tam padło słowo paczkomat. Zakładam więc ze InPost. Tam nawet nie musi być to w programie SMART aby zwrot był za darmo 🙂

Dziewczyny, sprawdzicie nam tą transakcję? Jest ciekawa.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

MYANGHI
#8 Zapaleniec#

Hej,

Od początku:
Kupiłem 2 koronki do betonu z tego linku:
https://allegro.pl/oferta/otwornica-frez-do-betonu-koronka-pod-puszke-65-mm-12322090305

Dwie bo bardzo szybko się niszczą jak się wierci w żebecie. Zużyłem całkowice jedną i jedną sztukę chcę zwrócić.

Zakup był w ramach Allegro Smart do paczkomatu inpost.
Niestety nie mogę zwrócić tej jednej sztuki do paczkomatu bo podczas zwrotu jest tylko dostępna opcja "Wysyłka własna".

Moje rozumowanie.
Sprzedawca nie blokuje mi zwrotu ale uniemożliwia mi skożystanie z damowego zwrotu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MYANGHI napisz kiedy kupiłeś i kiedy odebrałeś paczkę ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@MYANGHI 

Sprzedawca nie ma z tym nic wspólnego

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Rozumowanie niestety błędne. Co złego to tu zawsze na sprzedawców ale on po prostu nie ma takiej możliwości. Skoro zakup na pewno był smart to tylko dziewczyny mogą sprawdzić co się dzieje.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@MYANGHI To od początku na zwrot masz 14dni, możesz zwrócić cześć albo całość tylko raz, jak koronka się zużyła to nie zwracasz tylko składasz reklamację. jest zakup ze Smartem jest zwrot Smart, tu się kontaktuj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a09c2d7f-ef5c-4001-847a-cbe75830e40e

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nie może uniemożliwic ci zwrotu bo ma wypelnione szczegóły zwrotu w nich darmowy zwrot paczkomatem inpost więc udostepnia zwrot tą metodą.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  proszę sprawdzić ofertę może się sytem wykrzaczył 

oznacz moderatorów

MYANGHI
#8 Zapaleniec#

Odebranie paczki : 10 maja
Zwrot złoszony 1 sztuki: 20 maja - czas na odesłanie do 3 czerwca.
Tak wiem, że darmowy jest tylko pierwszy zwrot w ramach Allegro Smart - i to jest pierwszy zwrot.

Tak jak pisałem w momecię wyboru spodobu wysyłki była tylko jedna opcja "Wyślę produkty samodzielnie" i podspodem adres do wysyłki.

Zwrot allegro.jpg

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Dziwne to to. Wygląda na błąd allegro. Jak coś to jeszcze możesz przez zakładkę kontakt do nich napisać. Jak zwrot przysługuje to powinni dosłać etykietę. 

Skontaktuj się z nami - Allegro

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@MYANGHI Widzę, że w dyskusji otrzymałeś od naszego pracownika informację, że Twoja sprawa jest wyjaśniana w odpowiednim dziale i otrzymasz odpowiedź mailową. W tej sytuacji proszę Cię o cierpliwość.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

MYANGHI
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, i cierpliwie czekam na wiadomość.

oznacz moderatorów

MYANGHI
#8 Zapaleniec#

Rozwiązanie:

Otrzymałem odpowiedź od Allegro że wygenerują dla mnie etykietę do odbioru paczki przez kuriera.

Dziękuję wszyskim za pomoc i pozdrawiam.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Rozwiązanie:

Kupuj tyle przedmiotów, ile potrzebujesz. Zwracasz 1 przedmiot - zakup był dokonany w celu otrzymania korzyści majątkowej z tytułu darmowej przesyłki SMART. To jest nieuczciwe postępowanie i zasługuje na naganę. Nie zdziw się, gdy ponowne zakupy u tego sprzedawcy nie będą możliwe. Tak może też być i u innych sprzedawców - zwrot części towarów zakupionych dla darmowej przesyłki SMART to jest "plaga" na Allegro - same koszty dla sprzedawców.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

Dokładnie. Zakup dwóch sztuk pod wyłudzenie darmowej wysyłki. Potem zdziwienie i pretensje, że nie można zrobić kolejnych zakupów.

Endrju
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

"zakup był dokonany w celu otrzymania korzyści majątkowej z tytułu darmowej przesyłki SMART"

"zwrot części towarów zakupionych dla darmowej przesyłki SMART"

nie ma na to dowodów, tylko podejrzenia 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Wystarczy potracać z automatu koszty smarta przez sprzedawcę ze zwrotu 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

vonNogay - nie, nie są to podejrzenia. Posprzedawaj sobie na Allegro przez 20 lat, wtedy będziesz mógł wydawać jakieś opinie. Gdy kupujący kupuje 2 takie same przedmioty, po czym 1 szt. zwraca - to wiadomo, że dokonał większych zakupów tylko dla darmowej wysyłki SMART. Gdy kupujący dokonuje zakupu 12 szt. tych samych przedmiotów po 4 zł , po czym zwraca 10 szt. tych przedmiotów - to też wiadomo o co chodzi.

Gdy kupujący dokonuje zakupu różnych przedmiotów na kwotę min. 40 lub 45 zł., zostawia jeden przedmiot, a inne, kompletnie nie związane z tym jednym przedmiotem, dołączone do zamówienia jako "wypełniacz" do przesyłki SMART - też wiadomo o co chodzi. Klient zostawia sobie 1 przedmiot, który chciał zakupić - resztę odsyła, bo są mu niepotrzebne, były tylko potrzebne do darmowej wysyłki SMART. Każdy sprzedawca z kilkuletnim nawet doświadczeniem potrafi stwierdzić, z której przesyłki będą zwroty - u nas obstawiamy to już na poziomie wysyłki zamówienia i sprawdza się w ok. 90%.

Często dzwonię do kupujących - wyjaśniam sprawy źle dobranego towaru (części agd) - ograniczam tym samym ilość zwrotów. Niestety, część z nich to po prostu "wypełniacze" do Smart przesyłek i potem są zwroty.

No, ale do tego potrzeba wieloletniego doświadczenia, czego wielu odpowiadającym po prostu brakuje...

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów