anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego koszt dostawy jest obliczany inaczej przy Allegro One?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:51936429
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Wyjasnienia wyglądają dobrze, ale nie są realne. Zrobiłam u jednego sprzedawcy SMART zakupy - taka drobnica elektroniczna za 120pln. Natychmiast ukazał się zsumowany wykaz opłaty za KAŻDY PRZEDMIOT OSOBNO. Przeszło 130PLN! To działo się TYLKO, gdy wybrałem Allegro One. Czy Allegro nie wie jaką jest organizacją. Taniej przez konkurencję? Mam szalone kłopoty z Allegro One Zielony.Czy to jakiś inny sub-kontraktor obsługuje? Albo nie ma miejsca w automacie, albo przedmiot idzie 7 dni. I to naliczanie przesyłki od przedmiotu sprzedawanego przez tego samego SMART sprzedawcę. To należy naprawić. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:51936429 czy możesz podać numery ofert albo nr zamówienia jeśli złożyłeś je tylko z inną metodą dostawy? Najprawdopodobniej wynika to z ustawień sprzedającego i ilości sztuk jakie mieszczą się w jednej przesyłce, dlatego koszt dostawy jest sumowany dla każdej sztuki i przekracza koszt kwalifikujący zakup do darmowej dostawy w ramach Smart! 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Client:51936429
#10 Popularyzator#

Nie zgłaszam sprzedawcy, ale możesz go znależć łatwo w moim koszyku jako pozycję #3 . To są kity edukacyjne , które rozdaję młodym ludziom, chcących sie nauczyć lutowania. W elektronice nazywamy to drobnicą.obecnie po zakupie wysokości 50 zł w koszyku pozostają różne pozycje. Jest ich chyba 4 lub pięć. Allegro nie daje możliwości otwierania wielu stron. Sprawdziłem ile by kosztowała przesyłka pozostałych. Wygląda że 120zł pozostaje w regule smart. Jeżeli usiłujesz mi powiedzieć, że smart ma pieniężny limit, to nie za bardzo prawda, bo kupiłem przy jego pomocy zegarek o znacznie większej wartości i rozmaity sprzęt elektroniczny. Suma zakupu o którym piszę była170zł za całe zamówienie i 135zł za przesyłkę.Ten towar nawet nie ważył 0,5 kg. Coś tam nie zadziałało.Sprzedawca stracił transakcję 120 zł. To wszystko.Widzę że  Moderatorzy pomagają ludziom jak dodać rzeczy do transakcji SMART, ale ja tych technik nie lubię.Brzydzę się spekulanctwem i kombinacjami.Jeżeli taka sytuacja sie powtórzy allegro straci klienta.Proszę, daj mi znać jeżeli ten sprzedawca robi takie praktyki, choć jestem absolutnie przekonany, że smart do spółki z Allegro One Zielony są winne. @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

Sprzedający mógł ustawić limit 1 sztuka na 1 paczkę w przypadku Allegro One, więc za każdą sztukę liczyło następny koszt wysyłki.

Zgaduję że to po to by zniechęcić do wybierania tej opcji wysyłki, co osobiście rozumiem.

Sprzedający nic nie zarabia na tym, koszty wysyłki są dla niego transparentne, po prostu nie chce wysyłać AllegroOne a musi mieć w ofercie żeby mieć SMART.

oznacz moderatorów
Client:51936429
#10 Popularyzator#

Nie jestem sprzedającym. To nie są przedmioty ciężkie, a przesyłka jest od wagi. Takie kombinowanie nie jest uczciwe. Ciekawi mnie jeszcze tylko dlaczego SMART był akceptowany przez In-Post , a nie przez Allegro One Zielony. Jeżeli sprzedawca ustawił SMART to chyba na obydwie formy przesyłki. Następnym razem zrobię Wam zrzuty ekranu i skompromituję oszustwo. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:51936429 nie musisz robić zrzutu bo wiemy o co chodzi, sprzedawcy ustawiają tak cenniki żeby jak najbardziej odwieść kupujących od wybrania problematycznego One Box Punk Kurier 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Za dużo chaosu w tym co piszesz, dużo przedmiotów i może cos sprzedający ustawił celowo żeby tak wyglądała dostawa. Żeby to zweryfikować musimy widzieć te zakupy.

oznacz moderatorów
Client:51936429
#10 Popularyzator#

Nie mam zamiaru robić kłopotów sprzedawcy. On sie powinien cieszyć z tego, że ludzie kupują. Ponieważ masz problemy ze zrozumieniem wyjaśnię jeszcze raz. Usiłowałem zakupić kity elektroniczne od sprzedawcy takowych. W sumie było to około 170PLN. W paczkomacie Post smart było Ozł PLN. W Allegro One Zielony (który jest koło mojego domu) wyniosła jakieś nonsensowne 130PLN.Nie dokonałem całego zakupu.Kupiłem 5 kitów za 55PLN i nie musiałem płacić za przesyłkę do Allegro One Zielony. W koszyku pozostało 5 pozycji - około 20 przedmiotów. Takie ustawianie przez sprzedawcę jest nonsensem, ponieważ jak napisałem , te rzeczy to maleńkie kity nie ważące więcej niż 0.5 kg. Czy wyjaśniłem i zrozumiałeś? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
mikeza
#21 Demiurg#

@Client:51936429 tak ustawił cennik sprzedawca, wystarczy, że np dla paczkomatu inpost zrobił opcję wysyłki  20 sztuk bez żadnej dodatkowej dopłaty i łapało się na darmowego smarta, a w przypadku allegro box zrobił 1 przedmiot - 1 wysyłka, wtedy system sumuje koszty wysyłki, i jak kupisz np. 10 przedmiotów to koszt wyjdzie 100zł za wysyłkę, przekracza się koszt darmowej dostawy i stąd taka kwota. zrobił to zapewne celowo, aby klient nie wybierał zielonego boxa.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Client:51936429
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  To jest tłumaczenie podobne do mix-mce. Ktoś nie lubi Allegro One Zielony.Ale żeby iść tak daleko w sterowaniu klientami to jest więcej niż nieuczciwość. Nawet nie miałem pojęcia, że ludzie takie rzeczy robią.Dzięki za wytłumaczenie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Za metody sposoby dostawy i ich ustawienie odpowiada i udostępnia sprzedający a jak nie chciałeś robić problemów sprzedającemu to nie należało zakładać wątku i zadawać pytań. 

oznacz moderatorów
Client:51936429
#10 Popularyzator#

Jeszcze chcesz mnie o czymś pouczać? NIKT NIGDZIE NIGDY NIE PISAŁ,ZE SMART rożnie działa dla różnych paczkomatów.To jest oczywiście  nonsensowne! Poczytaj sobie zamiast obrażać ludzi.

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

Allegro One działa jak paczkomat ale nie jest tak dopracowane jak inpost dlatego sprzedający unikają tej formy wysyłki.

Są częste pomyłki, duże opóźnienia i problemy z nadaniem.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:51936429 a jak będzie problem z dostawą, to do kogo z pretensjami pójdziesz ??

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:51936429
#10 Popularyzator#

Przecież Allegro One pomimo swoich wielkich bólów rozwijania się należy do Allegro i powinno być najlepsze.Jest ich mało i facet na swojej wiosce nie ma jednego.Sprawdziłem. Kupuje na Allegro od 5 lat i złapałem kilku oszustów, ale pieniądze OD NICH odzyskałem sam. Jeżeli nigdy nie robiłeś reklamacji z InPost to nie masz pojęcia jak to wygląda. Ja na takie rzeczy nie mam czasu. Sprawa zamknięta. Nie obrażaj ludzi Kostas. To nie jest ładnie.Poczytaj reguły SMART, bo ich nie znasz.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:51936429 przykro mi, ale nie mogę sprawdzić zawartości Twojego koszyka musiałbyś podać numer oferty, której to dotyczy. 
Tak jak pisały inne osoby wypowiadające się w tym wątku, sprzedający dla każdej metody dostawy może ustawić maksymalną liczbę sztuk w przesyłce. Jeśli ustawi, że w 1 przesyłce zmieści się tylko jeden przedmiot z oferty, a każda kolejna sztuka będzie kosztować np. 9,99 zł to za każdy kolejny przedmiot kwota za przesyłkę będzie się sumować. 
Sprzedający ma do tego prawo i sam decyduje jakie metody dostawy i na jakich warunkach udostępnia. 
Jeśli chodzi o zasady i limit dotyczący Smart! to obowiązuje w przypadku ceny za dostawę:  
[...] Z Allegro Smart! skorzystasz, jeśli [...]

  • przy zakupie wielu przedmiotów od jednego sprzedającego łączny koszt dostawy (przed skorzystaniem z Allegro Smart!) w ramach jednej wysyłki z Allegro Smart! jest mniejszy niż 100 zł.
   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Client:51936429
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Serdecznie dziękuję za wytłumaczenie. Przez 25 lat byłem sprzedawca i kupującym na E-bay w USA. Tam za zarabianie na przesyłce były kary, aż do zawieszenia. Głownie pewne narodowości wystawiały towar za $1 przy przesyłce $15. Jeżeli chce się zarabiać na przesyłkach należy zmienić pracę i pracować w logistyce. Jest wiele pozycji dostępnych w Polsce.Jest jeszcze jeden temat z tym powiązany.Czy Allegro liczy na ludzi chcących brać udział w Loterii, gdzie trzeba zrobić zakupy powyżej 100zł i równocześnie można być grzmotniętym za przesyłkę np.50zł? Jeżeli sądzisz, że to sprawiedliwe, to ja się z Tobą nie zgadzam. Cały schemat liczenia kolosalnych sum za przesyłkę jest nieuczciwy, chyba, że sprzedający wyśle KAŻDY przedmiot w osobnej paczce. Jak nie, to znaczy że trzepie kasę na przesyłce. Tu chyba nie ma żadnych wątpliwości. Ludzie po prostu pójdą do sklepu. Podam jeszcze jeden przykład. Małe części elektroniczne jak tranzystory często są drogie i niesamowicie lekkie ułamek miligrama. Jeżeli sprzedawca za każdy zacznie liczyć przesyłkę to mój lokalny sklep elektroniczny jest lepszym źródłem zakupów. Piszecie wiele o przepisach, które pozwalają zarabiać na przesyłce. To się staje modne w Polsce. Następne oszustwo. Może warto to oszustwo zlikwidować.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:51936429 oczywiście nie uważam, że to uczciwe, jeśli z ustawień wynika, że przesyłka powinna być nadana np. w 15 przesyłkach, a ktoś nada ją w jednej. Nie tak działa to na Allegro i za takie zachowanie sprzedający ponosi konsekwencje. Nie pozwalamy zarabiać na przesyłkach. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Client:51936429
#10 Popularyzator#

Zrobiłem na żywo filmik z całej procedury pokazujący ceny , ale nie będę Was nim zanudzał . Pójdzie do mediów społecznościowych. Niech inni ocenią tę rażącą procedurę, na którą ALLEGRO pozwala. Pozdrawiam i dziękuję za dyskusję.

oznacz moderatorów