anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego nie mogę skorzystać z metody dostawy udostępnionej przez Sprzedającego?

more_poland
#9 Pomysłodawca#

Nie mogę wybrać formy dostawy Kurier DPD (SMART), mimo wykupionego SMART-a i mimo, że Sprzedający udostępnił tę metodę. Podobno Allegro prowadzi jakieś testy i potrwają one 5 tygodni, a ja jestem jednym ze szczęśliwców, którzy są w gronie testowanych. Ja chcę skorzystać z tego, co gwarantowało mi Allegro, wyłudzając opłatę SMART i głęboko mam testy Allegro, które ograniczają moje uprawnienia, za które zapłaciłem.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

LEW433
#21 Demiurg#

☹️To powoli robi się "bagno".😒

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

W sumie to ja się dziwię, że ludzie co to mają wypowiedzeń smarta jeszcze nie napisali + zgłoszeń gdzie trzeba. Opłacona usługa w tej formie nie nadaje się do użytku. Klient ma prawo wybrać formę dostawy i przede wszystkim ma prawo być o niej poinformowany przed zakupem. Wciskanie na siłę bez wiedzy i zgody ona czy tam gdzie one nie obsługuje poczty nie spełnia tych podstawowych warunków. A przy tych cenach, które w związku ze smartem zawitały na serwerach to pracownik allegro w ciągu 2h od zakupu osobiście powinien być z zamówieniem w domu klienta i z bombonierką w gratisie (od allegro nie sprzedawcy). W końcu do wklejania gotowych formułek w odpowiedziach supportu wystarczą boty to trochę ruchu im nie zaszkodzi... xD

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

No cóż.Miałem okazję ostatnio to przetestować.W ofercie sprzedający oferował w Smarcie wysyłkę DPD lub DHL.Poza smartem płatną przesyłkę Inpost.Posiadam Smarta zatem skorzystałem z tej opcji.Przy płatności w formie dostawy wyskoczył tylko "Kurier", bez możliwości zmiany.Jakim kurierem przyjdzie dowiedziałem się dopiero w mailu od Allegro po opłaceniu zakupu.Allegro zadecydowało za mnie.No cóż, sprzedający deklarował dostawę na następny dzień i zgodnie z terminem nadał (zakup w niedzielę, nadanie i odbiór przesyłki w poniedziałek, przesyłka dzisiaj powinna być u mnie).Niestety utknęła gdzieś w oddziale DPD od wczoraj, bo Allegro wie lepiej który kurier dla mnie jest lepszy.Sprzedający się spisał, za to Allegro nawaliło jak zwykle.Wprowadźcie ocenę Waszych działań, tak jak oceniacie sprzedających i od tych ocen uzależnijcie Wasze pensje. Może wtedy ktoś u Was zacznie myśleć.

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Powiem Ci teraz najśmieszniejsze. To NIE sprzedający zadeklarował dostawę na następny dzień. On deklaruje jedynie czas w jakim wyśle paczkę. Do tego należy sobie doliczyć regulaminowy czas dostawy przewoźnika i wtedy byłaby to prawdziwa deklaracja dostawy. To o czym piszesz to "sugerowany" czas dostawy wyświetlany przez allegro. Sprzedający nie mają wpływu na to co wyświetla. W razie problemów allegro wskazuje, ze jest to tylko sugerowane i wszelkie kłopoty po ich genialnych komunikatach pozostawia sprzedającym do wyjaśniania jak również "subiektywne" opinie. A potem zaniża statystyki i wyświetlenia ofert, bo ocena była zaniżona przez ich przymusowe formy dostawy... To jedna wielka paranoja. Chcąc mieć wysyłkę za darmo na firmowym koncie i nie musieć męczyć się z wiecznie zawodzącymi kurierami muszę omijać smarta i dać dostawę na swój własny koszt...

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@AnnaG-Antyki Zdaję sobie z tego bardzo dobrze sprawę, bo sprzedaję na Allegro.Dlatego opisałem wizję z perspektywy kupującego.Sprzedający zrobił ze swojej strony wszystko tak jak należy i ja to rozumiem ale decydowanie za kupującego przez Allegro o formie wysyłki to już jest przesada.Zaczynają strzelać sobie w kolano.Pytanie, czy jest to celowe, czy może jakaś wewnętrzna dywersja :).

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Nie wiem. Ale to jest zmiana umowy w czasie jej trwania bez zgody, a nawet wiedzy drugiej strony... UOKiK-i już się cieszą, a nam znowu prowizje podskoczą...

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@AnnaG-Antyki Niestety ale na kimś straty za swoich "specjalistów" muszą odbić,

oznacz moderatorów