anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie sprawdzę ile już zaoszczędziłem na na przesyłkach w programie smart?

MAMY ROZWIĄZANIE!
yankestomek
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

aa... nic nie oszczędziłeś , koszt przesyłki ,, smart ,, ukryty jest w cenie towaru ..😁

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria 

Aaa ... To wszystko zależy jak liczyć ;]

Jeśli sprzedający każdą dopłatę za smarta (powiedzmy, że tą złotówkę) przerzuca w towar (co jest raczej spodziewane), to jeszcze jest spoko - gdy kupię jeden przedmiot, to mam wysyłkę za 1zł. Gorzej będzie, gdy kupię ich 10 - wtedy już przepłacę standardową wysyłkę. A w zasadzie najgorzej będzie, gdy kupię 10 rzeczy u sprzedawcy ze smartem, który przerzuca dopłatę za smarta w towary, i wybiorę wysyłkę bez smarta. To tak jakby zapłacić podwójną wysyłkę. A już nie chcę nawet myśleć ile przepłacę, jeśli sprzedający przerzuca dopłatę kurierską za smarta w każdy przedmiot !

😁

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

cookie000 allegro podniosło sprzedającym dość mocno prowizję od sprzedaży wprowadzając smarta . Te środki przeznacza na finansowanie bezpłatnych przesyłek , chyba nie uważasz ,że ....portal harytatywnie dokłada do przesyłek ??

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria 

Z tej wyciągniętej złotówki nie opłacą przewoźnika. Czy suma podwyżek pozwala sfinansować ten program ? Pewno tak, ale drogo ich to kosztuje zapewne (nie wiem na ile wiarygodne to były wyliczenia, ale to były wyniki z portalu finansowego po wejściu allegro na giełdę). Jak już się klienci przyzwyczają do wysyłek ze smartem i darmowych dostaw (do których - wystawiona na ostrzał w dyskusji o prowizji od wysyłki - beata_szynder namawiała wielokrotnie chyba w co drugim swoim wpisie), to liczą zapewne, że ten balast się odciąży. A jak nie, to mała podwyżka prowizji ...

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

cookie000 to nie jest tylko złotówka do smarta , prowizje poszły do góry o 100% - to podstawowe , a promowania !

Tak policzyłem na swoim towarze , gdzie badzo mało korzystam z wszelkiego promowania . Produkty przy prowizji bez ,,smarta ,, byłyby tańsze o 15-18%, teraz promując + 7-8%

Przed smartem dodatkowej prowizji od promowania nie było tylko opłata za 10 dni , a teraz + 70% podstawowej prowizji 

No ... to już wiesz ile oszczędzasz .

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria 

Nie mam tabelkowego, całościowego zestawienia przed i po smarcie dla wszystkich, ale sprawdziłem dwie kategorie z przedmiotów własnych (sprzedałem takie teraz i wcześniej) i w tych, o dziwo, akurat nic się nie zmieniło. Mało tego - cofnąłem się jeszcze dwa lata i wówczas prowizja była wyższa (6%, teraz 4% ; to kategoria konsole). Jeszcze była opłata za wystawianie.

Jakby mi zależało, to w necie pewno można to sprawdzić dla wszystkich kategorii, ale nie mam takiej motywacji w tej chwili ;] Ale okay, pamiętam, że były jakieś obszary, w których prowizje bardzo mocno wywindowały, w promowaniu zwłaszcza. Ogólnie jednak też wszystko (towary) podrożało, więc prawda jest zapewne gdzieś po środku.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@yankestomek To są oszczędności pozorne. Darmowe dostawy musisz kupić, poza tym towary na Allegro są drogie, ponieważ sprzedawcy wszelkie obciążenia związane ze Smart i nie tylko, ukrywają w cenach produktów. Tak naprawdę, moim zdaniem, sam sobie opłacasz "darmowe" dostawy.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@yankestomek Nic przy Smarcie nie oszczędzasz ,darmowy koszt jest zazwyczaj w cenie towaru i sam go regulujesz a Allegro ma z tego prowizję. Mnie się wyświetla że zaoszczędziłem prawie 500 zł ,jak sobie porównam z cenami w stacjonarnych sklepach lub u sprzedawców bez Smarta to straciłem nawet więcej ,tyle że wygoda dostarczone pod drzwi.

oznacz moderatorów