anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wezwanie do zapłaty Intrum

Koczisss
#2 Obserwator#

Dostałem dziś maila z tej firmy. Okazało się, że był kilka dni temu, ale w spamie.

Kilka miesięcy temu miałem jakąś transakcję, za którą nie zapłaciłem. Zwyczajnie wypadło mi to z głowy.

Nie docierają do mnie żadne powiadomienia z Allegro.

Zobowiązanie było na kwotę 16,30 zł.

Intrum chce ode mnie 16,83 zł. 

Po przeczytaniu maila uregulowałem należność z Allegro poprzez Rozliczenia Allegro. Na koncie mam 0 zł, czyli rozliczyłem się.

Czy sprawa jest zamknięta, czy będę musiał tej firmie coś zapłacić?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Koczisss Cześć. 🙂 W sprawie odsetek skontaktuj się bezpośrednio z Intrum: 

Obsługa bieżąca: 717 339 836 
E-MAIL: allegro.pl@grupaintrum.pl

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Koczisss
#2 Obserwator#

Czyli mimo to, że z Allegro jestem rozliczony, to dla nich mam zapłacić?

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Koczisss To grupa Intrum naliczyła odsetki, a nie Allegro — dlatego należy kontaktować się właśnie z Intrum w sprawie odsetek (czyli w sprawie całości, a wyłącznie 53 groszy). 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Koczisss
#2 Obserwator#

Dlaczego Allegro nie informuje o zaległościach, tylko sprzedaje długi innej firmie? 

Nie chodzi mi o te 53 groszy, tylko o fakt, że możliwości techniczne są, reklamy mogą wysyłać, ale powiadomienia na moim koncie, że coś tam zalegam już nie.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Koczisss Wysyłamy przypomnienia i podsumowania miesiąca na adres mejlowy przypisany do konta Allegro. Poszukaj w swojej historii np. wiadomości zatytułowanej "Przedsądowe wezwanie do zapłaty".  

Dodatkowo w każdej chwili możesz sprawdzić stan konta w zakładce Rozliczenia z Allegro (https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Koczisss
#2 Obserwator#

Sęk w tym, że żadne powiadomienia z Allegro do mnie nie docierają, nie ma ich też w spamie.

Spłaciłem dziś przez allegro zadłużenie, a o kwocie do zapłaty zwyczajnie zapomniałem. Gdybym otrzymał powiadomienie z Allegro, choćby na sms, to dawno temu bym to zapłacił.

oznacz moderatorów

skidora1
#8 Zapaleniec#

Dokładnie. Mam to samo. Dziś otrzymałam sms z Intrum. Wygladał jak oszustwo, bo jaka szanująca się firma zamiast pisma za potwierdzeniem odbioru wysyła sms z nr konta do zapłaty. 

oznacz moderatorów

Koczisss
#2 Obserwator#

Sprawdziłem z w skrzynce pocztowej.

Wszystkie maile z Allegro jakimś dziwnym trafem trafiają bezpośrednio do kosza.

Powiadomienia o odpowiedzi z tego czatu też z automatu tam lecą.

Takiego powiadomienia "Przedsądowe wezwanie do zapłaty" też tam nie ma. Przeszukałem cała pocztę, nigdzie tego nie ma.

oznacz moderatorów

Koczisss
#2 Obserwator#

Podziękowanie za spłatę zadłużenia też jest w koszu. Nie pojawiło się w odebranych nawet na sekundę.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Może oprócz maila warto wprowadzić jakiś paseczek informujący o zaleglosciach ?

Zalega sie dwa miesiące, wchodzi na allegro i widzimy monit

 

Dla specow od allegro to chyba nie problem. Barwy napisu allegro zmienili z dnia na dzien

oznacz moderatorów

skidora1
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

A może to allegro zrobiło by porządek i zamiast straszyć z nienacka firmą windykacyjną, postarałoby się skutecznie powiadomić klienta?!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@skidora1 wysyłamy odpowiednie powiadomienia zanim dług zostanie oddany do firmy windykacyjnej, a rozliczenia możesz też na bieżąco sprawdzić w zakładce Rozliczenia z Allegro. 
Powiadomienia wysłaliśmy do Ciebie 16.08.2023, 22.08.2023, 14.09.2023, 25.09.2023.  

Jeśli chodzi o RODO to zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) przetwarzanie danych osobowych jest zgodne z prawem, gdy jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.

Przetwarzanie danych osobowych do celów windykacji mieści się w art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli jest możliwe, gdy jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora. Jednocześnie wskazać należy, że powyższy cel przetwarzania danych osobowych przez administratora, którym w rozumieniu RODO jest Allegro Sp. z.o.o został wskazany w Załączniku nr 5 do Regulaminu Allegro (część IV pkt. 17).

Nasze działanie polegające na przekazaniu danych osobowych Użytkowników firmie windykacyjnej jest działaniem znajdującym uzasadnienie w przepisach prawa.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

skidora1
#8 Zapaleniec#

Totalna bzdura, bo ja np. nie miałam pojęcia o zadłużeniu, a żadnych wiadomości nie otrzymałam!  Gdzie pismo z potwierdzeniem doręczenia?! Wstyd i tyle. Jeszcze mało kar zapłaciliście? Wasze akcje spadają, bo klienci maja dość waszego aroganctwa!

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@skidora1 Saldo możesz w każdej chwili sprawdzić w zakładce Rozliczenia z Allegro. Dodatkowo przypominamy o opłatach mejlowo. Wysyłamy do Ciebie takie wiadomości regularnie. 

Sprawdź sama swoją skrzynkę mejlową i odszukaj wiadomości np.

z 14 września 2023 (tytuł: PILNE: To ostatni moment na Twoją płatność!)

z 25 września 2023 (tytuł: Przedsądowe wezwanie do zapłaty)

Dodatkowo regularnie przysyłamy wiadomości dotyczące salda (przykład z 1 listopada 2023 roku, tytuł: Już czas! Ureguluj rachunek na Allegro). 

Żeby uniknąć w przyszłości takich sytuacji zachęcam do regularnego sprawdzania Rozliczeń z Allegro i czytania wiadomości mejlowych. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Najprawdopodobniej kiedys " zaptaszkowałeś " to jako spam i od tej pory wpadają tam gdzie chciałeś aby wpadały. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Musisz odszukać ustawienia poczty i usunąć tę regułę.

oznacz moderatorów

Koczisss
#2 Obserwator#

Spam, to nie kosz. To wpada samo do kosza, nawet nie do spamu.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Koczisss z jakich usług pocztowych korzystasz? Może coś masz w ustawieniach nie tak 

oznacz moderatorów

Koczisss
#2 Obserwator#

Gmail, a program pocztowy od niedawna Outlook. Wcześniej były inne aplikacje. 

Nic nie grzebałem w ustawieniach. Komunikaty z Allegro lecą prosto do kosza, nie wiem czym jest to spowodowane. Gdybym wiedział, że tak jest, to by nie powstała zaległość.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Masz ustawiona regule na mailu by ci wrzucalo maile z allegro do kosza lub spamu z folderu spam usuwa z automatu po 2 dniach 

oznacz moderatorów