anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot w ramach allegro smart - dołączyć paragon?

MAMY ROZWIĄZANIE!
70ewa705
#7 Wielbiciel#

Zakupiłam od jednego sprzedającego cztery przedmioty. Chcę zwrócić jeden z nich. Czy dokonując zwrotu w ramach allegro smart powinnam dołączyć do przesyłki paragon, który otrzymałam od sprzedającego, czy nie jest on potrzebny?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
endejot
#9 Pomysłodawca#

chyba najlepiej spytać sprzedawcy

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

"W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. "

Tyle kc. Sprzedawca jednak nie może uzależniać przyjęcia zwrotu od załączenia paragonu. Możesz go jednak zwrócić, ułatwiając tym samym pracę sprzedajacemu - nie jest Ci w sumie do niczego potrzebny. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Vryko  Paragon może być  potrzebny w przyszłości  jako dowód  do gwarancji / rekojmi.

Pozdr.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@br. Mylisz się. Jest przydatny, ale absolutnie nie jest niezbędny. Przedsiębiorca nie ma prawa uzależniać uznania/rozpatrzenia rękojmi/gwarancji od paragonu; wystarczy jakikolwiek inny dowód - aukcja, świadek etc. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

zrób sobie ksero skan paragonu

i go odeślij sprzedawcy jeżeli go szanujesz jako człowieka

ja dzisiaj zmarnowałem 2h na wykonanie 10 zwrotów bo Kupującym nie chciało się dołączyć paragonu do przesyłki - ba większość niczego nie dołożyła do przesyłki

oznacz moderatorów
jan_mnemonik
#7 Wielbiciel#

Czy osoba podająca się jako "Sołtys Allegro" to osoba pracująca dla Allegro, jako ekspert z reguł sprzedaży i zwrotów poprzez platformę Allegro?

jan_mnemonik

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@jan_mnemonik  Najlepiej żeby zainteresowany odpowiedział, ale  spróbuję go  wyręczyć  bo jest  człowiekiem skromnym, a może  dziś  ryby lub grzyby łowi 😁

Na pewno  jest  wieloletnim  sprzedawcą  (kupującym też), znającym  doskonale  przepisy i  "obyczaje"  Allegro.  Nie pracuje  dla  Allegro,  często służy radą  jako wolontariusz.

Tytułu  "ekspert"  nie można używać ponieważ nie ma procedur przyznawania takiego tytułu.  Nazywanie się publicznie  ekspertem byłoby nadużyciem,  ale  gdyby  takie  tytuły  były  przyznawane na pewno  taki tytuł by  zdobył.

Sołtys Allegro  to  trochę  żartobliwa ksywka,  przydomek  z dawnych  lat.

Mam nadzieję  że pomogłem.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@jan_mnemonik Witaj. Nie, nie pracuję dla Allegro. Nie stać ich na moje usługi 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@70ewa705 Nie musisz odsyłać towaru z paragonem, wystarczy formularz zwrotu, ten dostępny na Allegro.

oznacz moderatorów