anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot zakupu kurierem DPD którego nie odebrałam

skoneczko
#7 Wielbiciel#

Witam 😉

Kupiłam towar, zapłaciłam za niego z góry, ale okazało się że nastąpiła pomyłka i muszę zrezygnować z zakupu. Powiedźcie mi proszę czy jak wypełnię formularz zwrotu zanim odbiorę przesyłkę to sprzedający ma prawo obciążyć mnie opłatą za przesyłkę zwrotną? Jako metoda wysyłki wybrane było kurier dpd a w warunkach zwrotu u sprzedającego mam odesłać towar na swoj koszt. Także co w sytuacji jeżeli tego towaru nie odbiorę ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

skoneczko
#7 Wielbiciel#

Przesyłka została niestety już do mnie nadana, ma być jutro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Powinieneś odebrać i odeslać, ale jak nie odbierzesz a przesyłka została nadana to koszt odesłania jest po twojej stronie- jak napisałeś, więc z pewnością Cię obciąży.

oznacz moderatorów

skoneczko
#7 Wielbiciel#

Aha. Nie chodziło mi o naciąganie sprzedającego, myślałam że np. w przypadkach odstąpienia od umowy zanim paczka dotrze taki koszt pokryje sprzedającemu allegro.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@skoneczko Allegro co najwyżej dokłada sprzedającym koszty > nie pokrywa☹️

oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

Zakup ze Smartem? Jeśli zgłosisz zwrot, to wygenerujesz nowy numer przesyłki i ta przesyłka jest darmowa w ramach Smart. Jeśli paczki nie odbierzesz, towar wróci z tym samym numerem przesyłki, z jakim został wysłany, a to już jest płatne.

Zapytam z innej strony: dlaczego odbiór paczki i jej odesłanie jest dla Ciebie problemem? Kupiłaś przez pomyłkę - popełniłaś błąd. Trzeba teraz poświęcić odrobinę czasu, żeby ten błąd naprostować i nie stracić pieniędzy. Mówi się trudno 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak a ten wpis: Jako metoda wysyłki wybrane było kurier dpd a w warunkach zwrotu u sprzedającego mam odesłać towar na swoj koszt.

oznacz moderatorów

skoneczko
#7 Wielbiciel#

Nanlogike rozumie wszystko, szczerze mówiąc samo allegro namawia do tego żeby jej nie odbierać, dlatego zapytałam jak to wygląda w takiej sytuacji

Screenshot_20240512_183654_Allegro.jpg

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak nie odbierzesz to towar wróci do sprzedawcy ale nadal będzie Twoją własnością i sprzedawca . Towar może leżeć u sprzedawcy a ten może czekać na ponowną opłatę kosztów nadania lub czekać aż sam ją osobiście odbierzesz. Towar opłacony i nie odebrany jest Twoim towarem.

oznacz moderatorów