anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro SMART z Allegro ONE - problem z rozmiarem paczki

MAMY ROZWIĄZANIE!
HUSKYBASE
#8 Zapaleniec#

Zgodnie z nowymi zasadami SMART! od 30 sierpnia 2023 musisz mieć w ofercie dostaw Allegro ONE BOX/PUNKT albo Allegro ONE BOX/PUNKT/KURIER jako metodę dostawy.

Problem jest w tym, że przy dodaniu tej motody klient MA MOŻLIWOŚĆ wybrać Allegro ONE BOX i w przypadku towaru, jaki nie da się umieścić do paczkomatu (ma gabaryty większe od skrzynki) - sprzedawca nie zmoże wysłać towar.

Rozwjązyniem mogłaby być możliwość zostawić tylko Allegro ONE KURIER/PUNKT - ale nie ma możliwości to włączyć, nie włączając ONE BOX.

Czyli to jest rodzajem towarnego rasizmu, kiedy towary o gabarytach większych za skrzynkę paczkomatu nie mogą otrzymać SMART

 

Allegro ONE problem.png

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Allegro_One
Ekspert Allegro

@HUSKYBASE maksymalne wymiary oraz waga przesyłek Allegro One to

Metody Allegro One należy dodać wyłącznie do ofert z produktami, które zmieszczą się do automatu paczkowego, ponieważ nie możesz rozdzielić metody na poszczególne opcje dostawy, dlatego gdy ustawiasz maksymalną liczbę sztuk w paczce, sugeruj się maksymalnymi wymiarami i wagą dla przesyłek Allegro One Box oraz Allegro One Punkt.

oznacz moderatorów
HUSKYBASE
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, ja to wiem, ale to nie jest odpowiedzią na moje pytynie - mój towar nie zmieszczą się do automatu, więc ja tracę SMARTa...

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@HUSKYBASE zanim dodasz One Kurier sprawdź czy działa w Twoim mieście ?

Obecnie z usługi można skorzystać w wybranych miastach Polski:

  • Warszawa i okolice – między innymi Pruszków, Piaseczno, Ząbki, Łomianki
  • Poznań
  • Kraków
  • Lublin
  • Łódź
  • Wrocław
  • Częstochowa
  • Toruń
  • Bydgoszcz
  • Katowice i wybrane miasta aglomeracji śląskiej – między innymi: Bytom, Chorzów, Czeladź, Będzin, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Sosnowiec, Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice, Radzionków, Dąbrowa Górnicza.
________
Κώστας
oznacz moderatorów
HUSKYBASE
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, ja to wiem, ale moja lokalizacja jest 1 km dalej od strefy ALLEGRO ONE KURIER - nie mogę wybrać tą opcję też... Zmuszenie do Allegro ONE przez zasady SMART w sytuacji kiedy nie każdy towar zmieszczą się do automatu oraz nie każda lokalizacja jest w strefie servisu - to oznacza tylko że część ofert teraz traci atrakcyjność dla klienta, który po prostu nie widzi oznakowanie SMART - i dlatego nawet nie patrze na tą ofertę...

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@HUSKYBASE możesz to ominąć zostawiając w ofercie tylko dwóch kurierów z listy 😉

  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DHL
  • Allegro Kurier UPS
  • Allegro Kurier Pocztex lub Allegro Przesyłka polecona
________
Κώστας
oznacz moderatorów
HUSKYBASE
#8 Zapaleniec#

U mnie tak nie działa

Снимок экрана 2023-08-02 в 11.38.27.pngСнимок экрана 2023-08-02 в 11.40.54.png

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@HUSKYBASE zdjęć nie widzimy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
SandBruk
#8 Zapaleniec#

Witaj , moi klienci bardzo często wybierają paczkomaty i niechcialbym rezygnować z paczkomatow I zostawić tylko kurierow . Moje produkty to waga 24,8kg i rozmiar 40x30x20 . Allegro namawiało sprzedających na dodawanie coraz więcej metod dostawy . A teraz wychodzi na to że będzie 2 kurierow beż allegro one

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@SandBruk musisz się pożegnać albo z Paczkomatem InPost albo ze smartem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wywal wszystko i zostaw tylko dostawy na adres, 2kurierów.😁

oznacz moderatorów
HUSKYBASE
#8 Zapaleniec#

nie działaСнимок экрана 2023-08-02 в 11.40.54.pngСнимок экрана 2023-08-02 в 11.38.27.png

oznacz moderatorów
HUSKYBASE
#8 Zapaleniec#

Czy musi być tylko dostawa na adres (bez dostawy do punktu)?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@HUSKYBASE

możesz to ominąć zostawiając w ofercie tylko dwóch kurierów z listy bez punktów !!!

  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DHL
  • Allegro Kurier UPS
  • Allegro Kurier Pocztex lub Allegro Przesyłka polecona
________
Κώστας
oznacz moderatorów
HUSKYBASE
#8 Zapaleniec#

dziękuję, sprobuję i dam znać

oznacz moderatorów
HUSKYBASE
#8 Zapaleniec#

Paten działa, BARDZO dziękuję za podpowiedzi!!

oznacz moderatorów