anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro długo jeszcze będzie tolerować opóżnienia pocztexu

cezar61
#1 Nowicjusz#

Paczka smart allegro pocztex została nadana w poniedziałek 13.05.2024 miała dotrzeć wtorek lub środa 16 05.nie wyszła nawet z Warszawy do czwartku do godz.17tej.byłem na poczcie w Katowicach i sprawdzili.Winę za to ponosi nie tylko poczta polska ale także Allegro kontynując umowę z tym dostawcą.In post,Dpd i inni dostawcy zero opóźnień i kontakt z odbiorcą.Pocztex państwo w państwie.Ostatni raz zamówiłem smart pocztex.Odradzam.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:44052296
#21 Demiurg#

@cezar61 z informacji od kontrolera na poczcie wynika, że WER Warszawa zmienia lokalizację i dlatego są tak duże opóźnienia lub zaginięcia 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@cezar61 Proszę, napisz do nas w tej sprawie przez formularz. Doradca będzie mógł skontaktować się z przewoźnikiem. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Allegro patrzy w skali globalnej, a nie pojedynczych przypadków. To że akurat twoja przesyłka jest opóźniona, nie oznacza z automatu, że wszystkie są opóźnione (ale akurat sporo z i do Warszawy jest, ale na stolicy Polska się nie kończy). 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@pecela Nie całkiem. Opóźnienia Pocztex trwają od kilkunastu dni, i dotyczą różnych lokalizacji, na np. wysyłam z Wrocławia, a opóźnienia były do Krakowa, Szczecina i Lublina. Żadne z nich nie idą przez Warszawę.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Większość WER-ów wymienia się przeważnie przez WER Warszawa lub WER Komorniki, nawet jak nie pokazuje tego w śledzeniu. Często jest to punk pośredni po drodze (wyładowuje się część przesyłek i załadowuje kolejne).

Ps. Utrzymanie połączeń każdy z każdym jest bez sensu. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

Być może, ale z Wrocławia do Szczecina na pewno idzie przez Komorniki, nie przez Warszawę, a do Krakowa przez Zabrze (WER Zabrze to trzeci duży węzeł, dla południa Polski)

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Przesyłki transportuje się też drogą lotniczą. Paczki latają w lukach samolotów pasażerskich, są też dedykowane loty cargo z przesyłkami. Mowa o przesyłkach krajowych.

Wrocław - Szczecin leci przez Warszawę (nie ma lotu bezpośredniego), chyba że przesyłka jest za duża na transport lotniczy lub nie została dopuszczona do transportu.

Wrocław - Kraków - to raczej KPS przez Zabrze

 

PS. Tzw. AMU nie jest pokazywane w emonitoringu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter @Client:44052296 @cezar61 @pecela strajki są na poczcie, szykują się na grubsze akcje 😞 są zwolnienia 😞

U mnie na poczcie zlikwidowali okienko biznesowe, na stałe zwolnili kilku pracowników, kurierzy latają co drugi dzień bo mają tyle rejonów, paczki leżą czy przemieszczają się po 2 - 3 dni, nigdy nie było takiej padaki z pocztą 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kostas11 Z mojej obserwacji wynika, że leży głównie działka kurierska, polecone dochodzą w miarę normalnie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter tak z kurierami jest problem, paczki dostaję po 3 - 5 dniach, tydzień gdzieś leżą i nagle ruszają w drogę 😞 Listonosz u mnie bez problemu listy podrzuca 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów