anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty związane z wysyłką Smart

megacab
#7 Wielbiciel#

Witam,  trochę nie rozumiem ustawień wysyłki Smart . Jako początkujący sprzedawca próbuję oszacować koszty jakie poniosę  w momencie zakupu przez kupującego .  Profil sprzedaży: felgi aluminiowe lub całe koła  , czasami 1 szt czasami komplet 4szt  gdzie śednia wartość to od 1200 do 4000zł za komplet  .  Jeśli będę w smart to  wg allegro jaki poniosę koszt za wysyłkę 4 felg ( będą 4 odrębne paczki )  , obecnie to koszt około 120zł  + - . Dzięki za wytłumaczenie 🙂 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@megacab to zależy od metody dostawy. Jeśli wysyłasz kilka przesyłek to za pierwszą przesyłkę z zamówienia zapłacisz kwotę, którą wskazujemy w tabeli dla zamówienia o konkretnej wartości, czyli jeśli zamówienie będzie kosztować 1200 zł, to zapłacisz opłatę za zamówienie od 300 zł. Za każdą kolejną przesyłkę naliczymy kwotę z tabeli dla zamówienia o wartości od 80 do 99,99 zł (nie dotyczy to zamówień o wartości do 99,99 zł, w ich przypadku za każdą kolejną przesyłkę z zamówienia zapłacisz taką samą kwotę).
Rozpiskę opłat dla każdego przewoźnika znajdziesz tutaj

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

megacab
#7 Wielbiciel#

Rozumiem , czyli w moim  przypadku jeśli wyślę Allegro DPD kurier (bez pobrania )  dla np. zamówienia 4  felg 1200zł  wyjdzie : 1 przesyłka 10,99 (wg tabeli ) pozostałe 3 : 3 x 4,99 = co daje łącznie 25,96 zł za całe zamówienie .  teraz mam inną kwestę : Jeśli komplet 4 szt felg będzie wystawione za kwotę 1200zł ale jako  komplet  to jak to rozdzielić na 4 wysyłki  . Bo nie jestem wstanie fizycznie spakować i wysłać 4 felg jedną paczką  (chyba że kurierem na palecie ) a obecnie wysyłam to w 2 lub 4 paczkach . Czyli 1 zamówienie ale 4 paczki  .  Gdzie to technicznie ustawić żeby później Smart to mi policzył jako 1 główna i 3 dodatkowe do jednego zamówienia? Pozdrawiam Hubert

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@megacab przykro mi, ale obecnie nie mamy na to rozwiązania. Dla takiego zestawu zostanie wygenerowana jedna przesyłka. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

megacab
#7 Wielbiciel#

Czyli najlepiej nie wystawiać tego jako komplet tylko pojedynczo . Spotkałem się z aukcjami gdzie felgi (komplet ) były wystawione jako 4 sztuki a w treści informacja od sprzedającego że sprzedaje tylko 4 szt - w tym wypadku były by 4 wysyłki smartem jeśli dobrze kombinuję 

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  musisz jeszcze sprawdzić, jakie opłaty dodatkowe doliczy ci DPD 

oznacz moderatorów

megacab
#7 Wielbiciel#

Jakie dodatkowe opłaty ? 

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

Dodatkowe opłaty to np za przekroczenie wagi gabarytowej 10kg wzór 

  • waga gabarytowa - jest ona związana z rozmiarami twojej paczki. Obliczamy ją według wzoru: [wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)] / 6000.

Dla paczek Allegro Kurier DPD o wadze powyżej 10 kg (wagi rzeczywistej lub gabarytowej) obowiązują dopłaty zgodnie z cennikiem.

oznacz moderatorów