anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe opłaty za kilka przesyłek SMART!

MAMY ROZWIĄZANIE!
badams71
#10 Popularyzator#

Szanowni Państwo,

 

od 1 sierpnia wprowadzono nowe opłaty za allegro smart! Wszystko jest klarowne, ale w rozliczeniu końcowym nie pojawia się dopłata za wagę. Przykład: zamówienie na kwotę w przedziale 89,99zł - 199,99 zł, więc dopłata za paczkę z tytułu smart! wynosi 4,99zł, ale paczka waży 26 kg, więc obejmuje ją dopłata dodatkowa z tytułu wagi - 3,99zł. Dobrze rozumiem? Problem polega na tym, że doliczyliśmy do naszych cen prowizję allegro, dopłatę od smart, dopłatę od wagi i naszą marżę, a w rozliczeniu szczegółowym allegro nie pojawiają się te kwoty za wagę, tak jakby jednak nie były pobierane. Inni sprzedający handlujący tym samym produktem też podnieśli ceny, ale właśnie o kilka złotych mniej niż my i nie wiem czy coś źle zrozumieliśmy, czy z czym problem. Proszę o pomoc

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
Client:44052296
#21 Demiurg#

@badams71 dopłaty za wagę pewnie będą w następnym miesiącu jako oddzielny kod np. DPD_N42_KURIER_NADWAGA_25_31_5

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@badams71 Dokładnie tak jak napisał @Client:44052296opłaty za usługi dodatkowe (a taką jest np. dopłata za ponadgabarytową przesyłkę) pojawiają się w rozliczeniach najczęściej w miesiącu po realizacji usługi, czasem nawet dłużej. Generalnie znajdziesz je później niż opłatę za Smart, czy prowizję. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
karmaipasza_pl
#11 Animator#

Dlaczego DPD/Allegro dolicza kary za paczki,
Mamy przykład paczkę 20kg, opakowanie w pudle a wiec 90stopni na rogach zachowane. Owinięte folią i jeszcze czego DPD brakuje?
Kto i jak kontroluje paczki bo mamy wrażenie, że DPD nalicza aby zarobić bo kto z nas sprzedających ma wpływ jak DPD sobie mierzy, waży itd. Jak mamy podejść do tematu?
Mamy dokładać do interesu i nabijać kasę dla DPD ? Poważnie?
Paczka20g, nie mówię, że wysyłamy fortepian dziwny kształt i waga deklarowana 20kg a wysylamy 500kg.
Dobijecie sprzedawców takim jednostronnym działaniem .. bo pilnujecie interesu DPD a nie sprzedawcy. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@karmaipasza_pl a jaki masz kod dopłaty?

oznacz moderatorów
karmaipasza_pl
#11 Animator#

DPD_N42_KURIER_NADWAGA_25_31_5

DPD_N40_KURIER_NADWAGA_15_20

DPD_N41_KURIER_NADWAGA_20_25

Do wyboru do kolory 😉 Co mogli to naliczyli.


oznacz moderatorów
badams71
#10 Popularyzator#

Typowa praktyka DPD. Doliczali i doliczali aż się pożegnaliśmy, bo ileż można. Jak się nie ma z nimi umowy, to w ogóle nie ma z kim rozmawiać w takiej sytuacji. DPD nic nie interesuje, bo Allegro jest pośrednikiem, Allegro nic nie interesuje, bo to dopłaty od DPD i rób co chcesz. Teraz nadajemy InPostem i Pocztexem, InPost czasem nalicza, ale mamy umowę, więc jak się zaczynamy szarpać, to cofają te dziwne dopłaty.

oznacz moderatorów