anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe zasady oznaczeń smart

GlassDekor
#9 Pomysłodawca#

Mam wątpliwości odnośnie nowych zasad oznaczania ofert jako smart.

Według nowych zasad, od 25 października, aby oferta była smart musi spełniać warunki:

Mam prawie 250 ofert przedmiotów, które nie mieszczą się do Allegro Boxu, w związku z czym stracą oznaczenie smart. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji i również uważa, że jest do bez sensu zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego? 

Może po prostu wystarczy rozdzielić Punkt i Box jako osobne metody i honorować tak samo Punkt jak i Box?

Bardzo dużo klientów zamawia u mnie aktualnie ze smartem produkty o wymiarze paczki ~68x68x10 cm, po 25 października już nie będą mieli takiej opcji.

 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@GlassDekor Cześć 🙂 Nie musisz udostępniać metod dostawy do punktu/automatu paczkowego w ofertach, w których produkty są zbyt duże lub ciężkie, aby umieścić je w automacie paczkowym. Dotyczy to produktów, które wraz z opakowaniem przekraczają:

  • maksymalny rozmiar przesyłki dla automatu paczkowego, czyli 41 x 38 x 64 cm,
  • maksymalną wagę przesyłki dla automatu paczkowego, czyli 20 kg. 

Jeśli masz oferty z takimi produktami, to nie utracą one oznaczenia Smart! 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

GlassDekor
#9 Pomysłodawca#

To jeśli dostałam od allegro maila, że 247 moich ofert już wkrótce utraci oznaczenie smart, to mam go zignorować? Czy trzeba uzupełnić jakieś dodatkowe parametry, żeby system allegro wiedział, że produkt jest za duży? W głównej sekcji "parametry" rozmiary są oczywiście uzupełnione.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@GlassDekor Podaj przykładowy numer jednej lub kilku z tych 247 ofert, sprawdzę to 🙂

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

GlassDekor
#9 Pomysłodawca#

I to jest dobre pytanie, bo nie otrzymałam informacji o które oferty chodzi, mogę się tylko domyślać. Czy możemy to jakoś zweryfikować?

oznacz moderatorów

GlassDekor
#9 Pomysłodawca#

Zakładam, że chodzi o oferty z cennikiem dostaw, który jest oznaczony ostrzeżeniem.
Poniżej kilka ofert:

13982811691
 14080727325
13269158242
12100689696

 12100637921

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@GlassDekor Dziękuję bardzo 🙂 Jeśli spełnisz warunki akcji opisanej tutaj: https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-akcji-promocyjnej-zachowaj-smart-dla-wiekszych-przesylek-ZMq..., to Twoje oferty nie stracą oznaczenia Smart.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

GlassDekor
#9 Pomysłodawca#

Regulamin tej akcji spowodował, że wiem jeszcze mniej niż wcześniej.

Według tego regulaminu zasady te dotyczą:

  • jeden z wymiarów Towaru wraz z opakowaniem przekracza 120 cm,

Moje produkty nie przekraczają 120 cm, ale przekraczają wymiary mieszczące się do automatów paczkowych. Coś tutaj nie gra. Proszę jeszcze raz o wyjaśnienie na konkretnym przykładzie moich ofert, które podałam.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@GlassDekor W przypadku swoich ofert, żeby zachować Allegro Smart! musisz zostawić tylko metody kurierskie.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

iosveglio
#9 Pomysłodawca#

Metody kurierskie - liczba mnoga tj. minimum dwie? W regulaminie jest mowa o jednej metodzie:

W ramach danej Oferty Sprzedający może udostępnić tylko jedną metodę dostawy kurierem (do drzwi) z listy metod kwalifikujących (link), pod warunkiem spełnienia jednego z następujących warunków:

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To stare sprzed 2lat, 2kurierów.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@GlassDekor żeby zachować smarta dla takich większych produktów musisz mieć w cenniku minimum 2 formy dostawy pod adres, czyli np. allegro pocztex kurier, allegro DPD kurier, allegro DHL kurier. Ważne jest to, że w takim cenniku muszą być tylko formy dostawy pod adres, nie może być ani jedna dostawa do punktu czy box.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

GlassDekor
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję, teraz to jest jasna odpowiedź, a nie zgadywanie. Szkoda, że nie ma tej informacji ogólnodostępnej przy tworzeniu cenników.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wystarczy 2 kurierów.

oznacz moderatorów

SandBruk
#8 Zapaleniec#

Tak 2 kurierów , którzy  dużo więcej kosztują w smarcie . Ja wysuwam wniosek jeden ... Osoby które mają produkty powyżej 20 kg i gabarytowo nie mieszczące się do paczkomatów zrezygnują ze smarta , a wystarczyło ustalić wagę ONE na  25 kg tak jak mają inne paczkomaty i dalej mieć 2 kurierów wymaganych którzy zabierają gabarytowo większe przesyłki . @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Prawda ?

oznacz moderatorów