anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa dostawa kurierem DPD UPS Pocztex Smart od 6 maja

rozik2
#11 Animator#

Dostaliście już tą wiadomość?

Allegro wprowadza obowiązek dodania Smart! dostawa kurierem.

Nie mam tej usługi, ale mam Paczkomaty, PWR i Allegro Polecony.

Nie kalkuluje mi się wprowadzanie usługi kurierskiej w Smart!, ponieważ obecnie mam zwykłego DHL (z góry i pobranie).

Monopol może wszystko, wiem o tym.. Nie uważacie że to niesmaczny żart (dla tych, którym się to po prostu nie opłaca) ?

Ile wychodzi dopłat do takiej usługi (pomijając foliopaki itd) ?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228

monte1133
#10 Popularyzator#

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kalendarz-zmian-allegro-smart-VLg9mngVZHP
Czy ja dobrze rozumiem, będzie wymóg posiadania przynajmniej jednej opcji dostawy kurierskiej allegrowej, żeby Allegro mogło sobie pobierać opłatę 3,99?
XD

No to już jest gruuuube przegięcie.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Dokładnie tak 🙂

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@monte1133 dokładnie tak. Minimum 1 kurier bedzie wymagany

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

No to już raczej nie będę wznawiał sprzedaży na tym portalu ,obecnie ją zawiesiłem ale widzę że nie ma po co wznawiać.

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Mam pytanie czy może ktoś się orientuje bo słyszałem że NUMIMARKET jest powiązany z Allegro i to jest ta sama firma 

Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat czy tam jest taka sama prowizja no bo jeżeli te firmy są razem...???

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@WIECZOREKPL Nie , kto cię tak w błąd wprowadził .Mam tam swój sklep i znam właścicieli .To jedno z nielicznych miejsc gdzie nie ma żadnych prowizji ,kosztów wystawiania i innych .Wystawiasz , sprzedajesz i cały zysk dla ciebie a koszt wysyłki pokrywa kupujący. 

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Dziękuje 

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@_Likos_  tylko ten którego oni chcą...

 

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

i za tyle ile powiedzą

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Tak 3,99 jeśli ktoś wybierze taką dostawę ( 0d 6 maja )  i nie zapominajmy o prowizji od dostawy którą wybrał kupujący czyli np . klient wybiera kuriera za 10,95 zł . no to sprzedający płaci 9 % prowizji od 10,95 zł. + 3,99 zł + cały koszt opakowania . 

Chyba najwyższy czas zrezygnować ze Smarta to jest po prostu skandaliczne podejście do sprzedawców 

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

...jak klient kupi za tyle, że może skorzystać z kuriera smart i korzysta, to nie płacisz prowizji od kosztów przesyłki, tylko tą jakąś durną, wymyśloną z **piiip**, bezzwrotną opłatę 3.99pln

...jeśli wybierze smart paczkomat, to bulisz 0.99 od 40 do 100pln i powyżej 1.99pln, jakoś tak, mogłem się pomylić w zakresach

...natomiast wszystkie przesyłki poza smart bulisz prowizję, tyle %, ile jest prowizja od sprzedaży w danej kat.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@monte1133 widzę, że pokapowałeś o co chodzi

własny sklep allegro musi mieć złą rentowność skoro robi sie takie numery

komunikat oznacza nie będziesz miał oferty smart jeżeli nie zgodzisz się na characz

 

Najśmieszniejsze jest to, że żaden obrońca na tym forum konsumentów nie protestuje

bo taka decyzja ogranicza zasięg oferty smart oraz podnosi ceny produktów

- Ci co ja wykupili mogą czuć się oszukani

 

odpadnie kolejna grupa produktów lub znacząco podrożeje - tych najtańszych

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

No właśnie coś jak delikatny system [edycja] a miała być Demokracja 

Musisz bo jak ..

 

Jak nie to..

Podłe.św...

 

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Wydaje mi się że 3,99 zł 

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

ja mam allegro mini kurier inpost więc kupujący ma możlwość zamówić do domu, dlaczego mam dopłacać 4zł z własnej kieszeni ? nie pasuje mi ani ups ani dpd a poczta to już w ogóle, allegro już zaczyna przeginać z tym wszystkim , chyba zrezygnuję ze smarta.

 

oznacz moderatorów

rozik2
#11 Animator#

Jak zrezygnuejsz ze smart! to popłyniesz. Wiedzą o tym, więc mają w d. nasze zdanie czy płacze..

oznacz moderatorów

FH2020
#11 Animator#

Może najwyższy czas się postawić, bo Allegro robi  ze sprzedającymi co chce....

oznacz moderatorów

krzychu_zd
#9 Pomysłodawca#

my zaczęliśmy stawiać sklep internetowy i te kosmiczne prowizje przełożę na reklamę sklepu.  Rozumiem płacić za prowizję od sprzedaży i za reklamę produktu, ale prowizję od sprzedaży reklamowanego produktu to już głupota, dopłacanie do paczek kolejna głupota, zamiast im robić przelew na ładne kilka tyś. miesięcznie to znajdziemy inne kanały sprzedaży, bo tak nie powinno być, planujemy po wakacjach odejść całkowicie z allegro i mam nadzieję że sami zostaną z tymi pomysłami, bo kiedyś to fajna była sprzedaż a teraz jak widzę email od allegro to mnie trzęsie.

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

pewnie, że tak, taka kasa spokojnie wystarczy na dobre pozycjonowanie. ...a przy każdej transakcji od 150-200 i tak stać Cię będzie na darmową wysyłkę dla Klienta, albo mocno dotowaną...

oznacz moderatorów