anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa dostawa kurierem DPD UPS Pocztex Smart od 6 maja

rozik2
#11 Animator#

Dostaliście już tą wiadomość?

Allegro wprowadza obowiązek dodania Smart! dostawa kurierem.

Nie mam tej usługi, ale mam Paczkomaty, PWR i Allegro Polecony.

Nie kalkuluje mi się wprowadzanie usługi kurierskiej w Smart!, ponieważ obecnie mam zwykłego DHL (z góry i pobranie).

Monopol może wszystko, wiem o tym.. Nie uważacie że to niesmaczny żart (dla tych, którym się to po prostu nie opłaca) ?

Ile wychodzi dopłat do takiej usługi (pomijając foliopaki itd) ?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Jakie badania ???? Nikt nie ma czasu czekać na nigdy punktualnego kuriera @@@@skąd tte badania 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma  regularnie przeprowadzamy wewnętrzne badania pod kątem satysfakcji i oczekiwań klientów.

To kilka pytań :

- Ja rozumiem że Wasze badania wewnętrzne to pięciu gości u Was w pokoju i wzajemnie się badają... A nie lepiej przeprowadzić badania zewnętrzne?

- Czy w tych badaniach zadaliście pytanie : Będzie oferowany kurier w smarcie, Sprzedający zapłacą więcej - więc wzrosną ceny towarów na Allegro - drogi Kupujących czy na pewno chcesz płacić więcej? Jeżeli tak to jaka była odpowiedź kupujących??

- Rozumiem że dzięki temu chcecie eliminować tanie produkty z Allegro. Bo Sprzedający nie "wrzuci" takiej kwoty w zysk z taniego produktu. Pytania : Czy macie już ino od jakiej kwoty jednostkowej opłaca się teraz sprzedawać? I czy macie swój target docelowy - np chcemy aby na Allegro były oferowane tylko przedmioty od 1000 PLN ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

My już bardziej nie chcemy wchodzić kupującym w du... Maja naprawde dobrze (też jestem kupujacym na allegro). A za te wszystkie Wasze wymysły ktoś musi zapłacić. Na pewno nie allegro. Ostatecznie pewnie ten kupujący zaplaci jak sprzedawcy podniosą ceny. Tylko czy wtedy Ci kupujący będą tacy zadowoleni? Czy ktoś jeszcze będzie chciał kupować na allegro jak będzie drogo?

Niech ktoś wreszcie pomyśli o sprzedających bo niedługo Wasz regulamin każą zanieść osobiście paczkę klientowi w godzinę.

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Takie nieustanne podnoszenie opłat zawsze żle się kończy

Ludzie znajdą w końcu inne serwisy i tam będą sprzedawać 

Mówi się że 8 godzin pracy 5 dni w tygodniu... a przed covid19 były poruszane tematy że powoli to w Piątek 7 godzin  . 

Allegro wymaga o sprzedających 24/7 i jeszcze mamy płacić za przesyłki dla tych co kupują.

Jak stracą w ciągu roku 10 % sprzedających to się obudzą 

oznacz moderatorów

schroniskobukowi
#8 Zapaleniec#

Uszczęśliwianie kupujących na sile. 
- pocztex - paczki idą za długo, nie wlacze, wysyłam żywność

- Dpd - rozwalają paczki na potęgę, miałem z nimi umowę, rozwiązałem

- Ups - tylko 10 kg. Czyli zamówienie 30 kg trzeba pakować w trzy paczki

komu wiec ułatwiacie życie? 

oznacz moderatorów

haniku
#9 Pomysłodawca#

To nie jest "wyzwanie" tylko działania monopolistyczne które powinny zainteresować UOKIK. Do najbliższego oddziału Poczty mam 15 km. Mam jechać tam z jedna paczką?

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

słowo na "i" ocenzurowali, ale słowa na "d" to już nie 🤣

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

Moim zdaniem deklarowany termin wysyłki powinien być przy każdym przewoźniku, tym bardziej teraz jak allegro wymusza na sprzedających udostępnianie kuriera. NP: in post wysyłam codziennie po godzinie 20/21, kuriera nie zamówię bo jeżdżą jak chcą a ja mam 1 os działalność gdzie muszę wychodzić spoza miejsca pracy (już to przerabiałam i tylko awantury były z kurierem) punkty są otwarte do 18/20, więc np pocztex kurier 48 mogę wysyłać maksymalnie 2x w tygodniu czyli termin wysyłki powinnam ustawić na około 4 dni . Kupujący by wiedział wcześniej czy kupić i czekać czy nie. 

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

....i powinno być jasno powiedziane, czy to są dni robocze, czy nie.

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

Brakuje też moim zdaniem - 1 dzień roboczy

W zeszłym roku wigilia Świąt Bożego Narodzenia przypadała w czwartek, więc pewnie trudno było wywiązać się z terminów 24h, 1,2 i 3 dni

oznacz moderatorów

mesmero
#8 Zapaleniec#

Tu nie chodzi o opcję dodania kuriera Smart tylko o zabezpieczenie się allegro przed wprowadzoną przez nich obniżką kuriera Smart ze 100 na 80 PLN . Przy dopłacie 3,99 za kuriera Smart moglo by się wielu sprzedającym nie opłacać zostawiać tej opcji przy zmianie kwoty na 80 PLN i pewnie wielu by wyłączyło zostawiając tylko Smart paczkomaty, a tu się nie uda trzeba płacić jeśli chce się mieć Smart 😂 i tylko o to tu chodzi. 

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mesmero dokładnie, załóżmy, że sprzedaję produkty za 80zł, od tego jest prowizja ok 10zł + 4 zł dopłata do paczki, to mamy już prawie 15zł. Allegro przytula więcej ode mnie, nie wspominam tutaj o jakimkolwiek promowaniu, bo to już byłoby samobójstwo finansowe.

Inna sprawa, że my tracimy jakiekolwiek możliwości negocjacyjne w przypadku umów z kurierami. Wprowadzając takie przesyłki jako smarty, rozliczamy się z allegro, to allegro ma korzystne ceny, a my tracimy rabaty, bo wysyłamy mało paczek bezpośrednio u kuriera. prosty przykład, w lutym dostałem nowe cenniki z poczty i między innymi jest info, że mój volumen paczek powinien wynosić ok 250 /miesiąc. W momencie wprowadzenia allegro pocztex kurier praktycznie wszystkie przesyłki pocztowe (odbiory, polecone, i pocztex) kupuję od allegro. Poczta ma mnie już za nic i spokojnie może mi dowalić wyższe ceny, bo po co im klient co wysyła kilka paczek na miesiąc na umowę i nie wyrabia żadnej normy ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Prosze pamiętać, że przesyłki allegro to nie tylko opłata ( rabat transakcyjny ) w kwocie 3,99zł ( czasowo 1,99zł ) i koszty opakowania

do tego dochodzą np opłaty za podjazd,

dopłaty za "niestandard" które np DPD lubi sobie doliczyć,

mamy np zmiany adresu dostawy ktore zleca kupujący, a płaci za to sprzedający

 

osobiście raczej zrezygnuje ze SMARTa.

 

Allegro niby takie pro-eko, a wymusza na sprzedawcach by udostępniali w swoich ofertach usługi które przyczyniają się do wzrostu emisji CO2 do atmosfery

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Client:80340374 potwierdzam, DPD ostatnimi czasy bardzo lubi dopisywać przeróżne opłaty do rachunków, a już szczególnie tych allegrowych, bo są problemy z reklamacjami. Po prostu nie wiadomo, gdzie to reklamować i kto doliczył opłaty. kurier, czy allegro ? jak jest normalna umowa, to można ich bardziej cisnąć i przede wszystkim nie mogą sobie swobodnie doliczać pewnych rzeczy. Jak idzie przez allegro to jest wolna amerykanka, więc dostaniemy po tyłku 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

benio2010
#9 Pomysłodawca#

dokładnie, przez to co sie dziej, ja mam teraz tak niekorzystna umowe z Inpostem,. że masakra... tutaj musi sie ktoś z ato wziąć, bo to jest totalne dno, jeszcze jak ktoś jest duzym sprzedawcą to go to mało obchodzi, ale przy obecnje sytacji ekonomicznej, mase firm to dobije, i tak juz krocie dopłacam kar dla Inpostu za niedotrzymanie wolumenu.... Allegro Obudź się!!! my czekamy na **piiip**o, może to **piiip**o będzie coś lepszego oferowało...

oznacz moderatorów

kzk87
#9 Pomysłodawca#

Jak w temacie. Allegro pod pretekstem kuriera w kazdej ofercie nakazuje sprzedawcom stosować ich metode doręczenia. Mam wrazenie ze allegro stosuje jakis **piiip**towski i totalitarny system. 

 

Czy da się z nimi jakoś wygrac? A moze niech kazdy zacznie masowo przechodzic na konkurencyjny portal [edycja]? Jest swieta okazja ku temu by nie dać im wprowadzić kolejnej prowizji.  4zł mamy dopłacać za kuriera? Chore to jest

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@kzk87 Nic nie zrobisz, możesz zrezygnować z usług allegro, to ich platforma sprzedażowa i ich podwórko. Są takim samym biznesem jak każdy sprzedawca, chcą zarobić. Ty dla nich jesteś kupującym jak Twoi klienci. Widzisz zależności? 😉 Co byś zrobił i powiedział, gdyby klienci do Ciebie pisali ze za drogo sprzedajesz, ze czemu podwyżka itp? To wyobraź sobie tą odpowiedź ze strony allegro, który jest platformą o profilu biznesowym a nie charytatywnym  😉

No konkurencja jest droższa o której piszesz, porównywałem ceny i warunki ma twardsze

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kzk87
#9 Pomysłodawca#

Nie masz racji, mozesz dac takie ceny u nich, że wszystko się zwroci. te same towary wczoraj wystawiłem o 50% drożej niz na allegro i od razu się sprzedają! reguły sprzedazy są jasne i od początku wiesz jaka będzie prowizja. Takiego impulsu mi było trzeba. Dzięki allegro za waszą pazerność, potrzebowałem tego do dalszego działania!

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@kzk87 To super! Cieszę się z Twojego szczęścia i życzę wielu sukcesów na nowej platformie Twojego biznesu 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Oczywiście że muszą zarabiać ale czy jest uczciwe, że allegro zgarnia większa część mojego zarobku w postaci prowizji, opłat, doplat? To jest lichwa. Czy dotychczasowy ich zysk nie jest wystarczający? Czytalam że są na 5 miejscu w Polsce wśród firm płacących największy podatek dochodowy. A my sprzedający gdzie jesteśmy? Za miske ryżu niedługo będziemy robić na naszego "dobrodzieja" 

oznacz moderatorów