anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa dostawa kurierem DPD UPS Pocztex Smart od 6 maja

rozik2
#11 Animator#

Dostaliście już tą wiadomość?

Allegro wprowadza obowiązek dodania Smart! dostawa kurierem.

Nie mam tej usługi, ale mam Paczkomaty, PWR i Allegro Polecony.

Nie kalkuluje mi się wprowadzanie usługi kurierskiej w Smart!, ponieważ obecnie mam zwykłego DHL (z góry i pobranie).

Monopol może wszystko, wiem o tym.. Nie uważacie że to niesmaczny żart (dla tych, którym się to po prostu nie opłaca) ?

Ile wychodzi dopłat do takiej usługi (pomijając foliopaki itd) ?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228

pulkownik66
#19 Nestor#

@gemma22  Nie był bym taki pewny czy to będą wtedy dopłaty, czy opłaty za paczkomat.

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@pulkownik66  jak zwał tak zwał. Pytanie kto za to będzie płacił? 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Będzie obowiązkowa danina transportowa .

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@gemma22 Nie no, we wrześniu podpisali z inpostem umowę na 7 lat, więc tak łatwo się nie wykręca😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@Knowhere  to zrobią wszystko żeby inpost się wykręcił 😉 albo żeby z tego miał jak najmniej

oznacz moderatorów

RONCO_PL
#8 Zapaleniec#

Nie zniknął. Inpost będzie pakował w paczkomat przesyłki **piiip**a. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@mr_oma Allegro już miało w Smarcie InPost MiniKurier, lecz został usunięty (dłuższy czas transportu za czasów minipaczki). Może faktycznie znów pora na Kuriera InPost? Przynajmniej InPost zapewnia nam stały podjazd w późniejszych godzinach, zero problemów. Poczta nie odbiera paczek, to jakoś przeżyję, ale DPD i UPS przyjeżdżają za wcześnie, warunki nie były zbyt korzystne, więc usunęliśmy ich z cennika.

Nie wiem, może niedługo usuniecie Paczkomaty ze Smarta, bo miliony kupujących mają do nich utrudniony dostęp? 🙂

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DarkStoorM, dzięki za Twoją wiadomość. Na ten moment nie ma planów na dodanie kurierskiej metody InPost do Allegro Smart!

Informujemy Sprzedających o każdej nowej metodzie w ramach usługi. Gdyby miało się coś zmienić, dam znać. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

krzychu_zd
#9 Pomysłodawca#

Co z tego że dodasz inpost kurier jak będziesz płacić jeszcze prowizję za to że masz kuriera

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@krzychu_zd  nie będę przynajmniej na pocztę czy po dpd jeździć , a oni i tak wprowdzą to co chcą , możemy tu wścieku dostawać, ale dopóki kowalski nie nauczy się kupować z głową w e-sklepach to tak będzie, ja mam darmową dostawę od 60zł w sklepie i niższe ceny za to sprzedaż minimalną

 

oznacz moderatorów

benio2010
#9 Pomysłodawca#

jaką prowizję? mówisz o dodatkowej dopłacie do Kuriera ??

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@krzychu_zd prowizję od wysyłki kurierem płacisz jak nie ma smarta, wyjdzie nawet taniej niż w smarcie bo w smarcie dopłacisz 3,99 zł a poza smartem prowizję ( jak dany produkt ) wyjdzie mniej niż 2 zł 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ja nic takiego chyba nie dostałem ale to kiepskie rozwiązanie gdyż sam nie przewiduje możliwości wysyłki kurierem Smart , a nawet zwykłym kurierem wysyłam bardzo rzadko i tylko bez umowy .Ze względu na charakter moich zajęć wysyłał tylko kiedy mam czas i z miejsca gdzie mi pasuje a tak to mi pasuje najbardziej paczkomat in postu czynny całą dobę i tylko tę formę toleruję w smarcie.

oznacz moderatorów

benio2010
#9 Pomysłodawca#

dokładnie jakaś masakra, dla mnie np. jest mega niewygodne korzystać z 2 kurierów, logi tycznie jest to problem dla nas, kolejne narzucenia przez allegro rzeczy, które totalnie burza nasza pracę... to jest chore co oni odwalają

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Właśnie ja też mam DHL. Dlaczego nie pozwalają, aby DHL wysyłać w ramach Smart? Żaden inny kurier nie nadaje się. Pocztex to nie kurier, w Urzędach zarażalnia, UPS nie ma dużych paczek, a DPD hmm... delikatnie ujmując są lekko niedelikatni. Nie ma czym wysyłać dłuższych przedmiotów.

A już kompletnie **piiip**yczne jest to, że Allegro zmusza do upychania w paczkomatach nawet jak masz metrową paczkę. Ciągle ostrzegają, że nie spełniam warunków, obcinają mi punkty za jakość, bo nie upycham gitary w paczkomat. Ciągle alarmy, że muszę to poprawić. Niech się jakiś Admin wypowie, jak u licha poprawić się i wepchnąć metrową paczkę do paczkomatu!?

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

....bo na DHL nie przyjmą sporej pajdy 🙂

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

Widzę, że taki wątek już jest :))))

....oczywiście jak zawsze allegro nie bierzecie pod uwagę tego co myślą sprzedawcy, a tym razem również tego, jaki dostęp do takich "kurierów" i jaki tryb pracy mają...mnie to kompletnie nie pasuje, bo zazwyczaj wysyłam paczki nocami w paczkomatach, (tu się sprawdza paczkomat i minikurier) kiedy się już obrobię z usługami, które wykonuję. Bardzo często nie mam czasu i ochoty umawiać się z kurierami, czekać na nich, bo każdy jeździ o innej porze, a szczególnie w okolicach świąt, nie wyrabiają się z niczym...wy macie takie sprawy w dupie oczywiście...i co, znowu mamy wam podziękować, że tak ładnie nam organizujecie życie i jeszcze dopłacić do tego?

 

...i jeszcze mam świecić oczami przed klientem za usługi pocztexu? Oni dostarczają paczki od Sasa do Lasa i jeszcze często trwa to i 10 dni, a na końcu i tak klient dostaje awizo i musi zaginać na pocztę i stać w kolejce...

Zróbcie kiedyś ankietę przed wprowadzeniem takiego **piiip**yzmu w życie!!!!!!!

 

oznacz moderatorów

autotomcar
#9 Pomysłodawca#

Jaka ankieta? Nie rozśmieszaj mnie. Ich nie interesuje zadowolenie sprzedawców. Dobrze wiedzą ze 95% bedzie przeciw, ale co z tego... Liczy się zysk dla korpo.

oznacz moderatorów

deymon_pl
#10 Popularyzator#

Allegro to taka druga " DOBRA ZMIANA", kurcze oni chyba biorą przykład z PiSU

oznacz moderatorów

benio2010
#9 Pomysłodawca#

dobrze napisane... może warto gdzieś sie z ty udać, bo to już jest naginanie wszystkiego, niektóre braże przez covid nie pracują w 100% tak jak kiedyś, czasami tych paczke jest mało i co mamy dopłącac do wyysłki, bo  np paczkomat sztuk 3 do wysłki i kuriera 2 sztuki... to jest chore(jeszcez gdyby nie było pandemi to by to inaczej działało). dwa logistyka siada, trzeba sie dostosowywać do kuriera, bo jeżdżą w kratkę(pomimo umówionych godziny odbioru)

oznacz moderatorów