anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

smart dla sprzedawcy

Roznosci89
#7 Wielbiciel#

Witam,

Posiadam smart na produktach i klient kupił przez smart u mnie produkt i moje pytanie jest takie: Czy jak hurtownia nadaje sama etykiety i ma wlasnego kuriera i podaje mi numer przesyłki to ja mogę liczyć tak jak inni sprzedawcy którzy tworzą etykiety przez formularz allegro na zwrot cześci kosztów za przesyłkę. Podkreślę że otrzymuje numer przesyłki. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @Roznosci89! Aby przesyłki zostały uznane za Allegrowe i rozliczane z nami konieczne jest przekazywanie prawidłowego zaszyfrowanego adresu e-mail kupującego
Natomiast piszesz o konkretnym rozliczeniu, czyli Allegro Mix, a jest jeszcze model Allegro Standard (jak nazwa wskazuje częściej używany). W tym artykule możesz szczegółowo zapoznać się z różnicami i zasadami tych rozliczeń.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Roznosci89
#7 Wielbiciel#

Chodzi mi oto że nie zamawiam u was kuriera tylko hurtownia z którą współpracuje sama pakuje mi produkt i zamawia kuriera i wysyla produkt po czym wysyła mi numer przesyłki. W takim przypadku klient kupuje smart czyli za darmo, czy moge liczyć od was na jakiś zwrot za przesyłkę kurierską? Hurtownia nie zezwala żebym przez allegro zamawiał do ich magazynów kuriera za waszym pośrednictwem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Roznosci89 rozumiem, o co chodzi, ale tak jak napisałam zależy to od metody dostawy i sposobu rozliczenia, a także od tego czy został przekazany prawidłowy adres e-mail kupującego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Roznosci89
#7 Wielbiciel#

wytłumaczysz mi to łopatologicznie 😛 gdzie mam podać ten adres mail, wszystko krok po kroku?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Roznosci89 jakie dane posprzedażowe wysyłasz do hurtowni?

oznacz moderatorów

Roznosci89
#7 Wielbiciel#

Składam tylko zamówienie jak bym kupywał coś od hurtowni i podaje adres odbiorcy.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A adres email podajesz?

oznacz moderatorów

Roznosci89
#7 Wielbiciel#

Jaki adres email? wlaśnie nie wiem oco w tym chodzi, wytlumaczysz mi?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Roznosci89 adres e-mail klienta i jego numer telefonu, no bo skąd ten klient ma wiedzieć że paczka do niego została wysłana? Zwykle poza informacjami od sprzedającego klienci otrzymują powiadomieniami e-mail i sms od przewoźnika.

Zapytaj w hurtowni czy realizują przesyłki Allegro Smart.

oznacz moderatorów

Roznosci89
#7 Wielbiciel#

No to my we własnym zakresie to robimy w naszej platformie mamy dokładne dane i wysyłamy klientom takie smsy i maile. 

oznacz moderatorów

Roznosci89
#7 Wielbiciel#

chodzi mi czy należy nam się zwrot części kosztów za kuriera jak klient opłaca smartem? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Roznosci89 chyba chodzi o to że powinieneś tą etykietę z allegro z danymi do kupującego wysłać do hurtowni z tekstem naklejta na paczkę wtedy system zobaczy że przesyłka weszła

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Roznosci89 

Nie należy się. Niby z jakiej racji?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Roznosci89 kupujący na Allegro otrzymują specjalny adres e-mail jest to ciąg znaków w domenie @allegromail.pl – dla allegro.pl – na przykład: f8awgqyk6a5@allegromail.pl i ten e-mail musi być przy zamówieniu, aby system przypisał zamówienie jako Smart! Przeczytaj TEN ARTYKUŁ jeśli to wciąż nie jest jasne. 
Jeśli chodzi o dofinansowanie od nas to dotyczy to tylko metod dostawy rozliczanych sposobem Allegro Mix. W przypadku tych metod, koszty dostawy rozliczasz bezpośrednio z przewoźnikiem, a my przelewamy Ci część środków na pokrycie tych kosztów. 

la_nika_0-1690271212340.png

W przypadku metody Allegro Standard, za przesyłki rozliczasz się z nami, a opłata jest naliczana do Rozliczeń z Allegro i tutaj nie otrzymujesz od nas środków. 
W TYM ARTYKULE jest to szczegółowo opisane. 

Więc nie, w przypadku Kuriera nie należy się zwrot kosztów, bo to metoda Allegro Standard. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Roznosci89
#7 Wielbiciel#

To nie mozesz mi sprawdzić mojego profilu czy mi się należy zwrot za przesyłki? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Roznosci89 w Twoich ofertach nie ma Smart! więc nie mam jak tego sprawdzić. 
Liczyłam, że zapoznasz się z artykułami i zrozumiesz jak to działa. Jeszcze raz, to czy otrzymasz zwrot zależy od tego jakie metody dostawy dodasz do swoich ofert. Zwrot otrzymasz tylko w przypadku metod dostawy, które widzisz na zrzucie (tu rozliczasz się z przewoźnikiem, a my zwracamy Ci część kosztu dostawy). 
Za pozostałe metody będziesz rozliczać się z nami i płacić nam za dostawę Smart!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Roznosci89
#7 Wielbiciel#

Ja liczyłem na to że mi wytłumaczysz jak dopytuje bo mogę nie rozumieć. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

kody do odbioru paczki też wysyłacie?

oznacz moderatorów

Roznosci89
#7 Wielbiciel#

Numery przesyłek dla śledzenia paczki, jak klient chce na paczkomat to kod tez dostaje to wszystko klient od nas dostaje.

oznacz moderatorów