anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzenie przesyłki inpost

BCMuzyczne
#8 Zapaleniec#

Witam. Zastanawiam się czy ktoś miał podobny problem i udało mu się uzyskać odszkodowanie. Inpost uszkodził w transporcie przesyłkę. Złożyłem reklamację, oczywiście nieuznania bo paczka była" słabo" zabezpieczona. W załączniku dodaje zdjęcia, gdzie widać uszkodzony karton i nowy oryginalny produkt. Na nowym produkcie w kartonie usiadłem i to na mniejszej powierzchni. Karton nawet się nie zagiął . Produkt został doszczętnie roztrzaskany i połamane zostały nawet elementy drewniane o grubości 4/3 cm. Wychodzi więc na to że powinienem towar metalowymi kątownikami zabezpieczać ? Wysyłam setki takich produktów w ciągu roku i zdarzy się że coś pięknie itp ale tutaj został wiór i to nie miało prawa się stać przy pietrowaniu paczek. Da się w ogóle odzyskać pieniądze od InPost w takiej sytuacji ?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

BCMuzyczne
#8 Zapaleniec#

Na tą paczkę raczej coś spadło, bo testowaliśmy na sklepie inny egzemplarz w identycznym kartonie, na wadze, w ustawieniu pionowym z różnymi obciążeniami i nawet się nie zagiął. Ale inpost nie posiada informacji do jakiej wagi ma być zabezpieczona przesyłka, więc z góry, wszystkie uszkodzone paczki są wynikiem błędnego zapakowania 🙂 Jest w ogóle na tym forum ktoś komu inpost uznał reklamację za zniszczoną paczkę ?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Mnie zniszczyli raz srebrny świecznik (był pogięty jakby coś ciężkiego na niego spadło) ale szczerze mówiąc to dogadałem się z klientem aby nerw nie tracić , bawić się w reklamacje i dochodzenia swoich racji . Zasadniczo to zwykle wciskają każdemu winę ale jak ktoś ma cierpliwość to po kolejnym odwołaniu może coś wywalczyć .

oznacz moderatorów