anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W sierpniu zmienimy warunki Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Aktualizacja [05.07.2023]: podane niżej informacje zostały zaktualizowane w tym poście.

--

Od 22 sierpnia 2023 r. Smart! będą tylko te oferty, w których udostępnicie:

  • co najmniej 2 metody dostawy do drzwi z listy metod kwalifikujących

oraz

  • co najmniej 3 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego z listy metod kwalifikujących.

Metody dostawy do drzwi:

  • Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DHL
  • Allegro Kurier Pocztex lub Allegro Przesyłka polecona
  • Allegro Kurier UPS.

Metody dostawy do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego:

  • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL.

22 sierpnia do listy kurierskich metod kwalifikujących (zarówno jako metoda dostawy do punktu/automatu, jak i metoda dostawy do drzwi) dodamy metodę Allegro One (Punkt, Box, Kurier).

Pamiętajcie

Dla wysyłek, które nie mieszczą się w automatach paczkowych i punktach odbioru, będziemy wymagać dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

gmat2405
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

kolejny wspaniały pomysł **piiip**.

Jak dla nas jesteśmy dość sporym sprzedawcą na **piiip**, dzienie kilkaset paczek. Powiem tak ta zmiana doprowadzi do tego, że dla sporej części aukcji zrezygnujemy z smarta. Doszło do tego że poprostu nam się to nie opłaca. Pomijam już całe zamieszanie i utrudnienia. Allegro One Kurier, którego według tych działań próbuje się przepchnąć sprzedawcom. Usługa jest dostępna w większych miastach i to nie wszystkich. I tak stopniowo mogę też **piiip** podziękować bo co raz większe zasoby naszej pracy stawiamy na nasz sklep internetowy, **piiip** celowo dużymi bo zmiany idealnie zachęcają żeby spróbować właśnie tam, zagraniczne marketplacy (też dużo roboty ale przynajmniej zysk inny i to my sobie ustalamy wysyłki jak chcemy) Poprostu nic tylko zmniejszać udział **piiip** w sprzedaży!

I tak z kwartału na kwartał powoli spada..🙂

oznacz moderatorów

gmat2405
#7 Wielbiciel#

Alle_dr_ogo to właśnie to mi Allegro zasłoniło gwiazdkami

oznacz moderatorów

FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

co w sytuacji gdy ja obecnie korzystam tylko z dpd gdyż według ich przelicznika jedynie paczki nie przekraczają 31,5 ? mam duże gabaryty i kazdy inny przewoźnik to mi wychodzi ze paczka ma z 40 kg według ich przelicznika jak nie lepiej. Przykładowo paczka ma wymiary 30x46x126 i w dpd nie przekracza jedynie bo wychodzi jakies 29 kg a np w UPS prawie 35 kg wedlug ich przelicznika.  

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

Co jeśli przesyłka ma wymiary 100*60*30  i waży 29kg lub 120*60*30 i waży 25kg. Wydaje mi się, że jedyny sposób jej nadania w ramach Smart bez dodatkowych dopłat to Allegro Pocztex kurier @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów

FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

wlasnie ja tez mam produkty takich wilekosci i nie wiem co to bedzie

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@FUB_Step-Bud @DobraWelna-eu raczej decyzja przesądzona trzeba w Waszym przypadku dodać 2 kurierów i dopłacać ( a raczej klient dopłaci ) albo zrezygnować ze smarta zostawić pocztę za darmo pewnie taniej wyjdzie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

cały czas pod górkę zamiast pomagać to ciagle cos nowego a klientowi to raczej obojętne kto mu tą paczkę przywiezie ważne zeby była cala i na czas 

oznacz moderatorów

FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

Allegro Pocztex kurier oni podjezdzaja po paczki ? bo czytałam gdzies tu na grupie ze ktos pisał ze nie

oznacz moderatorów

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak jest - mam to samo, nikt inny tego nie weźmie. 

oznacz moderatorów

MULTI-FARM
#9 Pomysłodawca#

Po pierwsze to nie wiem ko to tam u was w tym ALLEGRO wymyślił że smart ma być od 98 pozytywnych ocen  kiedy wiadomo że jak ktoś jest zadowolony to raczej nie bawi się w wystawianie komentarzy i ocen a tylko jak np kurier mu paczki nie dostarczy następnego dnia. Oczywiście wszystko wina sprzedającego. I jak ma małe konto to wystarczy jedna taka głupia ocena. Uważam że jak ktoś nie wystawia oceny to Allegro z automatu powinno zaliczać taką transakcje za udaną i do statystyk sprzedającemu doliczać 5 gwiazdek albo powiedzcie mi jak zmusić zadowolonych klientów do wystawienia 5 gwiazdek. Przez ostatni rok wysłaliśmy około 1000 zamówień a mamy 136 ocen. Obłęd

oznacz moderatorów

Yermos
#9 Pomysłodawca#

W jaki sposób wysyłać paczki z najdłuższym bokiem powyżej 120 cm w smarcie? Jedynie DPD przyjmuje paczki do 150 cm, inni kurierzy wyłącznie do 120.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@Yermos próbuje się tego dowiedzieć od czasu jak ogłosili te zmiany i niestety Allegro nie przewiduje rozwiązania takiej sytuacji. Z tego co widzę konkurencja podobne paczki jak moje do 150cm wysyła Kurierem  Pocztex...tylko nie wiem jak to działa bo przedstawiciel poczty z którym mam kontakt twierdzi, że przyjmują paczki do 120cm.

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

Pamiętaj że Allegro DPD przelicza wagę gabarytową ze wzoru  [wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)] / 6000. Jeśli wyjdzie więcej niż 10kg to doliczane są dopłaty. tj za paczkę o wartości 300 zł i wadze przeliczeniowej 25-31,5kg  wyjdzie 8,99+3,99= 12,98 zł i to trzeba uwzglednic w cenie produktu

oznacz moderatorów

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie, my za paczkę która teoretycznie mieściła nie w gabarytach DPD mieliśmy dopłaty po 130 zl do kazdej bo okazało się ze przekroczyła wagę gabarytowa, wiec lipa - tylko Pocztex.

oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Ja proponuję abyście nie bawili się w "półśrodki" i od razu kazali dodać WSZYSTKIE METODY, dodatkowo na każdym profili obowiązkowo flaga tęczowa i raz w tygodniu zdjęcie jak sadzimy nowe drzewko.

Kolejne BZDURNE wasze pomysły

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@nat_not  A ja trochę z innej beczki: w tytule wątku stoi "dla sprzedających na kontach firmowych". Czy to znaczy, że szara strefa sprzedająca na kontach "prywatnych"nadal ma lepsze warunki? Bo jak na mój gust, to konta inne niż firmowe w ogóle nie powinny mieć dostępu do narzędzi takich jak Smart. W końcu jest to opcja dla osób sprzedających w sposób ciągły i zorganizowany, czyli de facto  prowadzących działalność gospodarczą. Przyznam, że byłoby nam lżej znosić te "wynalazki", gdybyśmy mieli świadomość, że sprzedawców profesjonalnych (czyli przynoszących Allegro największe zyski) traktuje się preferencyjnie, a nie tylko jak dojne krowy 

oznacz moderatorów

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

Kilkukrotnie prosiłam o informację co w sytuacji kiedy 90% mojej sprzedaży to paczki gabarytowo duże (130x60x60) lub ciężkie (25kg). W tej chwili takie gabaryty zabiera TYLKO Pocztex. Wymagacie wprowadzenia zmiany, która w tej chwili nie jest w praktyce możliwa. Chociażbym chciała nie mogę  ustawić innej metody dostawy pod drzwi BO NIKT INNY TEGO NIE WEŹMIE. Nie można wymagać wprowadzenia zmiany która nie jest po prostu możliwa. 

oznacz moderatorów