anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany od 4 stycznia - dopłata za paczkomaty w smarcie

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#
Co zmienimy

Od 4 stycznia koszt przesyłki metodą Allegro Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart! podzielimy między nas i Ciebie. Będziemy ponosić większą część tego kosztu, a do Twojego rachunku za usługi Allegro doliczymy opłatę:

  • 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł.

Uwaga: aktualnie na liście metod dostawy Allegro Smart! mamy:

  • Allegro Paczkomaty InPost – to tej metody dotyczy powyższa zmiana

 

Brawo allegro! Najpierw wymuszanie niskiej ceny dostaw, potem objęcie prowizją kosztu wysyłki, teraz to. Mam nadzieję, że UOKiK wreszcie dobierze wam się tyłków za to 🙂 

oznacz moderatorów
155 ODPOWIEDZI 155

maxr01
#17 Koryfeusz#

Przecież ten program to czysta hipokryzja.

Nadaję przesyłki korzystając jedynie z ofert InPost I Poczty Polskiej.

Żaden z tych operatorów nie gwarantuje dostawy w następny dzień roboczy po nadaniu przesyłki.

1. InPost Kurier, to z regulaminu:

- Operator deklaruje doręczenie Paczki w dni robocze terminie deklarowanym D+1, co nie jest terminem gwarantowanym w rozumieniu prawa pocztowego

- Terminy doręczeń określone w ust. 2 i 3 obowiązują pod warunkiem, że nadania Paczek za pośrednictwem Oddziału lub POP dokonano w danymdniu roboczym przed godziną 12.00, zaś bezpośrednio za pośrednictwem kuriera w danym dniu roboczym przed godziną określoną w § 4 ust. 5 Regulaminu.Niedotrzymanie tych warunków wydłuża czas doręczenia o jeden dzień roboczy.

- § 4 ust. 5 .... Operator zastrzega, że odbiór Paczek przez kuriera w wyjątkowych sytuacjach może mieć miejsce następnego dnia roboczego, pomimo zgłoszenia Paczek do nadania przed godzinami wskazanymi w zdaniu poprzednim....

2. Allegro InPost paczkomaty :

 - Operator świadczy usługę „Allegro Paczkomaty InPost” w terminie deklarowanym D+1, gdzie „D” oznacza dzień nadania

- Terminy doręczeń określone w ust. 2 i 3 obowiązują pod warunkiem nadania Przesyłki przed godziną 12.00. Niedotrzymanie tych warunków wydłuża czas doręczenia o jeden dzień roboczy.

- Operator zastrzega sobie prawo do przedłużenia deklarowanego terminu doręczenia Przesyłki o maksymalnie trzy dni robocze w przypadku przyjęcia do nadania Przesyłek, które nie spełniają warunków przewidzianych w § 2ust. 1 lub/i 2 lub/i 3, o ile nie sprzeciwiają się temu możliwości techniczne Operatora oraz okoliczności, na które Operator nie ma wpływu np. działania lub zaniechania Nadawcy lub/i Adresata, problemy logistyczne, czy trudne warunki atmosferyczne.

2. Teraz Poczta Polska - wprowadzenie PP do "Programu szybkich dostaw" - to chyba jakieś nieporozumienie, które zostanie bardzo szybko sprostowane. Przecież żadna przesyłka przez Pocztę Polską nawet w regulaminie nie ma dostawy w 24h.

- Pocztex Expres24 - 2 dni robocze

- Pocztex Kurier 48 - 3 dni robocze

- Poczta - odbiór w punkcie - 3 dni robocze

 

Proszę zatem o wskazanie, w jaki sposób sprzedawca ma się wywiązać z "Programu szybkich dostaw" skoro żaden z 2-óch głównych dostawców tych usług na Allegro nie może zagwarantować dostawy w następny dzień roboczy po nadaniu przesyłki?

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@maxr01 "Proszę zatem o wskazanie, w jaki sposób sprzedawca ma się wywiązać" - no i o to właśnie chodzi, że ma się nie wywiązać😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere a jak się nie wywiąże, to spadnie mu jakość sprzedaży i żeby się ratować i coś sprzedać wykupi dużo wyróżnień i jeszcze więcej wyróżnień. Allegro i tak wyjdzie na swoje 😂

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Taki jest jedyny logiczny wniosek. Jak najwięcej sprzedających ma się nie wywiązać z określonych wymaganych parametrów. Co ciekawsze, coraz mniej sprzedawcy mają wpływ na te parametry i są one coraz bardziej od nich niezależne.

Za co obecnie odpowiadają sprzedawcy?:

- Za zbyt drogie koszty wysyłek typu Allegro... (6,99 polecony, 9,99 odbiór w punkcie, 11,99 PocztexKurier72, ) - odpowiednie wpisy w komentarzach

- Za nieczytanie przez kupujących opisów aukcji - odpowiednie wpisy w komentarzach

- Za nie zaznajamianie się przez kupujących z terminami wysyłek (teraz skutecznie ukrywanych przez Allegro) - czemu się nie dziwię, kiedyś były "normalnie" widoczne

- Za używanie przez kupującego zakupionego towaru niezgodnie z prawem, jego zwrot i wystawianie negów za obniżanie ceny zwracanego przedmiotu

- Za nieterminowe dostawy z winy przewoźnika (odpowiednie komentarze)

- Za zniszczenia towaru przez przewoźnika (heh... w zeszłym tygodniu widziałem jak kurierzy z DPD przeładowywali paczki na parkingu, jeden cofając rozjechał 1 paczkę)

- Za niewprowadzanie przez Allegro numerów przesyłek z PP w zadeklarowanym terminie - ponoć wina leży po stronie PP, ale to sprzedający mają obcinane noty za nieterminowe wprowadzanie numerów przesyłek

Za co jeszcze - trudno mi to spisać, zapewne sporo pominąłem.

Za co jest odpowiedzialny serwis Allegro - ano chyba za nic....

 

Za co mają jeszcze odpowiadać sprzedający? I to już finansowo?

- Za  dostawy  przesyłek przez spedytorów w ciągu 24h , jednak żaden z nich takiej gwarancji nie daje.

Za co jeszcze - nie mam czasu już sprawdzać...

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mrpartner
#12 Orędownik#

Dziękujemy Ci Drogie allegro !!!  przecież zawsze wszystko robicie z myślą o NAS czyż nie prawda ?

Czytam i nie mogę uwierzyć  95% ?  wiecie,  że to nie realne  , to raz  i wiecie że nikt tego nie osiągnie.

Czyli taka jak by kara, że ktoś wysyła na drugi dzień !!! 

I jeszcze czekam na wymuszenie ( bo jeszcze nie ma )  z waszej strony w weekendy wysyłki.

Zapomniała Pani Natalia dodać o podwyżcze od 20 stycznia ? 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mrpartner "Czytam i nie mogę uwierzyć  95% ?  wiecie,  że to nie realne  , to raz  i wiecie że nikt tego nie osiągnie." - i dokładnie o to chodzi. Patrząc po regulaminach ostatnich promocjach dla kupujących, to ich warunki są tak wyśrubowane, że spełnia je może z 0,1% z tej ponad 12-milionowej armii kupujących.
Poza tą częścią kupujących, którzy mają założone po kilkadziesiąt kont na allegro tylko po to, żeby korzystać z wszelakich dostępnych promocji.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ten program jest "chory".

Cały problem polega na tym, że All brak kasy na program SMART - to jest chyba jasne i logiczne. Stąd kolejne podwyżki i obciążenia dla sprzedawców. Ja mam kilka  wspaniałych pomysłów.

1. - Kupujący, zwracając towar korzystając z darmowego zwrotu z programu SMART powinien wskazać powód - "towar niezgodny z opisem lub uszkodzony". Dodatkowo powinien udokumentować ten fakt. Efekt jest genialny - jedynie na plus dla wszystkich stron - niesamowite zmniejszenie zwrotów z przesyłek typu SMART, niższe koszty dla Allegro, niższe koszty dla sprzedających, niższe ceny towarów dla kupujących.

2. - Zwiększenie (a nie zmniejszenie) abonamentu za SMART - np. na 100zł - co to powoduje (sytuacja nader prosta):

- wyeliminowanie sporej części kupujących, dokonujących zakupów jedynie dla darmowej przesyłki i późniejszych zwrotów - to bardzo duże zmniejszenie obciążeń dla Allegro, dla sprzedających jak i dla kupujących

- Bonus dla solidnych kupujących, którzy dokonują dużo zakupów przez Allegro - zyski dla kupujących, dla Allegro i dla sprzedających, chyba to jest logiczne

Odnośnie wysyłek w ciągu 24h. i zwrotów jakichś tam grosików z tej transakcji. To przecież jest kolejna forma zdzierania kasy ze sprzedających (zaowalowana). Chcąc na ten temat odpowiedzieć, musiałbym napisać porządne "wypracowanie", którego i tak nikt by  nie przeczytał. Więc napiszę tylko - to jest chore, jak rak drążący już całe Allegro.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

monte1133
#10 Popularyzator#

xDDDDDDDDDDDDDDDD

zapłacą za to klienci. 40% marży welcome to.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@myslenie-szkodzi 

Mam nadzieję, że UOKiK wreszcie dobierze wam się tyłków za to

Jaki przepis prawa jest naruszany?

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@exoryna nadużywanie pozycji dominującej

 

oznacz moderatorów

Deny_denis
#9 Pomysłodawca#

Pięknie pięknie. Czyli ktos kupuje produkty za te 40 zł , płaciśz prowizję i 2 zł "współudziału" w kosztach smart.

Klient zwraca towar lub nie odbiera z paczkomatu.

Występujesz o zwrot prowizji i jeśli Ci się uda ( bo może napisać że produkt niezgodny z opisem) i jesteś TYLKO stratny te 2 zł która dopłaciłeś mu do przesyłki. GENIALNE!!!!

100 zwrotów x2 - 200 zł , poezja 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Deny_denis jak rozumiem to allegro zwróci te 2zł jak kupujący odstąpi od umowy?

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Co Wy się rozczulacie nad jakimiś pojedynczymi sytuacjami? Ile masz % tych zwrotów? Ja mam tysiące paczek miesięcznie a zwroty to nie jest nawet 0,5% wysłanych paczek. Rozczulacie się jakby to było sedno problemu. Allegro wprowadza po prostu kolejną prowizję, będąca już nie wiadomo którą podwyżką prowizji w ciągu roku, wynikającą ze smarta. I nie chodzi tu o 2 zł od jakiegoś tam zwrotu jednego czy drugiego, tylko np. w moim przypadku o kolejne dziesiątki tysięcy kosztów w ciągu roku.

Do tego wprowadza jakiś program szybkich wysyłek, który jest bezczelnością i obraża ludzką inteligencję. Nawet PIS nie jest tak bezczelny jak allegro. Założenia tego programu nie dają nawet 1% szans na powodzenie i uzyskanie zwrotu. 95% nadanych tego samego dnia i doręczonych następnego? Uwzględniając to, że zakupy zrobione w sobotę mają być doręczone w niedziele, a te zrobione w niedziele doręczone w poniedziałek? Bezczelność jakiej świat nie widział. Gdzie kurierzy odbierają przesyłki w sobotę i niedzielę? Poczta nie świadczy takiej usługi w ogóle. Inpost robi to w okresie świątecznym i tylko wtedy. I co z tego, że odbierze je w niedziele jak nie doręczny w poniedziałek bo nie będzie miejsc w paczkomatach. A sprzedawcy allegro mają albo sami pracować 7 dni w tygodniu lub utrzymywać 2 zmiany pracowników żeby tylko klient robiący zakupy za 40 zł, na którym teraz zarabiamy 4 zł dostał zakupy w poniedziałek rano? A jak nie to z tych 4 zł jeszcze 80 groszy zabiorą, bo za wolno wysyłasz.

 

Dobre jest też to. Kurier48 zwrot 3,99 zł. No może 1 szt w miesiącu dotrze na drugi dzień, ale jak można premiować doręczenie na drugi dzień usługi, która nawet w nazwie ma 2 dni. Do tego obostrzenia regulaminowe dotyczące nadań do godz. 15 i doręczeń na terenie dużych miast. Reszta ma 3 dni. Żałosne. Wprowadzeniem prowizji od wysyłek allegro uzasadniało cel jakim jest obniżenie kosztów dostawy dla klientów. Teraz powinno tłumaczyć, że te dodatkowe opłaty są po to żeby obniżyć koszty nadań dla sprzedawców, bo przecież aż 4 zł od paczki możesz dostać. To w zasadzie nawet powinieneś sprzedawać nie zarabiając, bo po co jak za samo wysłanie paczki 4 zeta możesz przytulić. Musisz robić to tylko szybko. To taka gra w której cały czas płacimy więcej, samemu mając mniej, ale jesteśmy bardziej szczęśliwi, bo zamiast myśleć o zbędnej rozpuście możemy jeszcze szybciej realizować zamówienia dla klientów allegro. Jestem ciekaw ilu będzie durniów, którzy będą myśleli że mają szansę dostać z tego zwrot. Reszta raczej to oleje i kolejny raz będzie płacić. A ceny nawet nie drgną. Skoro z 4 zł, które zarabiasz teraz zabiorą 0,80 zł to masz jeszcze 3,20, po które allegro na pewno niedługo wyciągnie łapę. Ale czy do allegro można mieć pretensję? Ja większe mam do tego, że sprzedawcy na allegro są tacy że boją się cokolwiek przerzucić na klienta. I ceny mimo dodatkowych opłat są nieruszalne. Będą jęczeć, robić za mniej a ceny nie ruszą. Sama idea smarta jest ok, ale klient musi sobie za to zapłacić. Bo za darmo nic nie ma..

 

Wyżej ktoś napisał, że poza smartem ludzie świata nie widzą. Bzdura. Nawet na samym allegro mam 40% zakupów bez smarta. Na sklepie nie mam smarta, a wysyłka za darmo jest od 250 zł. Sprzedaje tam nawet 2x tyle co na allegro, a na allegro mam Vipa. Więc ktoś jednak tam kupuje. Jak masz dobry sklep to na allegro świat się nie kończy. Ale jak jesteś mały to faktycznie ciężko jest zrobić coś poza allegro. Ci którzy zaczynali na Allegro 10 lat temu mieli łatwiej. Ci którzy zaczęli niedawno mają dużo trudniej, o ile w ogóle jest to możliwe.

oznacz moderatorów

twojeoko_pl
#8 Zapaleniec#

Do Allegro: gdy wprowadzaliście prowizję od wysyłki pisaliście że warto zachęcać klientów aby kupowali więcej aby załapywali się na Smarta i wtedy sprzedawca prowizji nie płaci itp. Teraz gdy wprowadzicie opłatę za Smarta 1 zł / 2 zł dla sprzedawcy, to bardziej sprzedawcy będzie się opłacać aby klient nie korzystał ze Smarta. Gdzie tu logika? Pytanie retoryczne, bo wiadomo że chodzi wyłącznie o jeszcze większe Wasze zyski kosztem sprzedawców.

 

Gdybyście chcieli zachować się uczciwie, to jeżeli nie zgadzają się Wam pieniądze ze Smarta to powinniście podnieść opłaty za Smarta dla kupującego.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@twojeoko_pl Na pewno było by to lepsze niż wciskanie kitu że wszystko robią dla dobra klienta a w rzeczywistości sprzedawca musi podnosić ceny produktów a klient płaci dużo drożej za towar ale ma za darmo dostawę i z tego ma się cieszyć .

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Ciągle zmiany na gorsze....

 

Weszli na giełdę i już całkiem zaczyna komuś tam na górze do głowy uderzać

Sprzedawcy odejdą i jak weszli na giełdę tak szybko z niej znikną gdyż akcje pójdą w dół...

Jeszcze gdzieś czytałem że Allegro ma zagwarantowany pierwszeństwo w zakupie inPost, który podobno idzie na sprzedaż... Gdzieś te klocki zaczynają się układać

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

W co Ci się te klocki układają skoro niewiele z tego rozumiesz?

Co do wyjścia z giełdy ma to, że ceny idą w dół? Na giełdzie ceny idą w dół, stoją w miejscu albo rosną. Z giełdy się wychodzi poprzez wycofanie akcji z obrotu, np. poprzez wykup albo w skutek upadłości likwidacyjnej.

Weszli na giełdę po to żeby fundusz, któremu zawdzięczamy wszystkie podwyżki z kilku ostatnich lat, mógł wyjść z inwestycji realizując (nie pamiętam dokładnie) 200 czy 300% zwrotu z inwestycji w ciągu niespełna 5 lat. Oni są zarobieni grubo. Ci którzy kupili akcje w ofercie pierwotnej też, bo zarobili już 1 dnia. Ale Ci co od nich kupili akcje płacąc za nie przy wycenie allegro na 2 czy 3 Orleny to już nie wiem na co liczyli.  Wycena na 100-krotność rocznego zysku? Gdyby moją firmę ktoś wycenił na 20 to oddałbym mu bez zastanowienia. Przynajmniej ma jeszcze znaczny potencjał wzrostku. Allegro ma jeszcze potencjał wzrostu? Kiedy będzie musiało się podzielić rynkiem z drugim "znanym portalem"? Polska kraj w którym dwie największe firmy to "znany portal aukcyjny" i producent Wiedźmina...Coś tu jest nie tak czy tylko ja mam takie wrażenie? Jeszcze brakuje na pudle Państwowego producenta miliona aut elektrycznych rocznie. Ale kto wie, może w przyszłym roku dołączy?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dabdetal "Wycena na 100-krotność rocznego zysku?" - wskaźnik "cena do zysku" wynosił konkretnie 177 (czyli prościej mówiąc allegro potrzeba 177 lat, żeby zarobić na swoje własne akcje, przy obecnym rocznym zysku).
Poza tym chcieli pozyskać z giełdy 1 mld zł na spłatę zadłużenia. Należy też pamiętać o tym, że każdy z pracowników allegro i spółek zależnych zatrudniony na UoP w dniu wejścia na giełdę, dostał akcje o wartości 10 tys. zł. A takich pracowników jest ponad 2000. Aczkolwiek patrząc na forum, to te premie jakoś nie mają wyraźnego przełożenia na zapał do pracy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci "Sprzedawcy odejdą i jak weszli na giełdę tak szybko z niej znikną gdyż akcje pójdą w dół..." - już idą, bo tylko w ciągu ostatnich 10 dni akcje spadły o ~27%. Jak tak dalej pójdzie, to już w najbliższych dniach będą miały cenę niższą niż ta z dnia debiutu na giełdzie.

"Jeszcze gdzieś czytałem że Allegro ma zagwarantowany pierwszeństwo w zakupie inPost, który podobno idzie na sprzedaż" - jednym z warunków jest to, aby inpost znowu nie stal się spółką publiczną (czyt. nie wylądował na giełdzie), a podobno obecny właściciel rozważa taką możliwość (z tym, że chodzi o giełdę londyńską).
Poza tym inpost podpisał ostatnio umowy z ikeą i ąmazonem.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Gotowanie żaby trwa w najlepsze 😎

oznacz moderatorów