anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Zmiany od 4 stycznia - dopłata za paczkomaty w smarcie

#21 Demiurg#

@monte1133  jak nie będzie miało wpływu, klient zamówi w sobotę i w auto i lecisz do jego paczkomatu co by w niedzielę miał paczkę 

dzień zakupu
dzień pierwszej próby doręczenia kwalifikujący Twoje zamówienie do bonusu
poniedziałek
poniedziałek lub wtorek
wtorek
wtorek lub środa
środa
środa lub czwartek
czwartek
czwartek lub piątek
piątek
piątek lub sobota
sobota
sobota lub niedziela
niedziela
niedziela lub poniedziałek
________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

Osobiście mu nawet zawiozę do mieszkania. Na drugi koniec Polski.

Odpowiedz
Ładowanie...

#19 Nestor#

@monte1133 @kostas11 

"klient zamówi w sobotę i w auto i lecisz do jego paczkomatu co by w niedzielę miał paczkę"

nie zapomnijcie tylko zapłacić prowizji od zużytego paliwa 😂

Odpowiedz
Ładowanie...

#17 Koryfeusz#

@nat_not Co mi po bonusie na którego nie mam szans otrzymać oferty sprzedażowe kończą się wieczorem co uniemożliwia wysyłkę tego samego dnia tylko na następny a potem jeszcze dostawca potrzebuje co najmniej 24 h na dostawę ,podobnie jest z przywilejem otrzymywania monet w bonusach za wystawianie aukcji ,co z tego skoro nie wystawiam na kup teraz tylko w licytacjach i nic z tego nie mam .Zróbcie coś dla sprzedawców a nie tylko dla siebie.

Odpowiedz
Ładowanie...

#12 Orędownik#

@nat_not Oczywiście, tylko te parametry są NIEREALNE.

Wasza tabelka jest tak skonstruowana, by zamówienia weekendowe nie wliczały się większości sprzedawców. To nie jest tajemnicą, że w weekendy jest zwyżka zamówień, które są realizowane od poniedziałku. 

No trudno, klienci zapłacą więcej, a my jeszcze przyspieszamy z integracją na innych marketplace 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...

#20 Guru#

@myslenie-szkodzi Jak w starym dowcipie o LOT : Promocja bilet dookoła świata za 1PLN. Proste do spełnienia warunki, aby skorzystać : Trzeba mieć ukończone 90 lat i przyjść po odbiór z ojcem i dziadkiem🤣

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...

#19 Nestor#

@myslenie-szkodzi klienci nie zapłacą więcej. Zakupy na Allegro nie są żadnym przywilejem, żeby się przy nich upierać Po podniesieniu cen przez sprzedających, taniej wyjdą zakupy w sklepach internetowych, nawet z płatną przesyłką.

Odpowiedz
Ładowanie...

#12 Orędownik#

@uEdka mnie ta podwyżka wkurza dlatego, że to jest kolejne skomplikowanie cennika.

Już teraz prowizje są tak skonstruowane, że możemy tylko szacować koszty - bo nie przewidzisz, czy klienci kupią i zamówią z dostawą smart, a może kurierem, a może... Przy jednakowej cenie produktu i nawet identycznym koszcie dostawy możemy mieć bardzo różne koszty transakcji. 

Ja tam wolę jasne sytuacje, dlatego teraz skupiamy się na rozwoju własnego sklepu i wystawianiu się na innych marketplace. Z głównego źródła zamówień allegro ma być działalnością poboczną.

Odpowiedz
Ładowanie...

#19 Nestor#

@myslenie-szkodzi  

"Ja tam wolę jasne sytuacje, dlatego teraz skupiamy się na rozwoju własnego sklepu i wystawianiu się na innych marketplace. Z głównego źródła zamówień allegro ma być działalnością poboczną"

robię dokładnie to samo, jestem w o tyle dobrej sytuacji, że handel nie jest dla mnie jedynym źródłem dochodu, ale prace nad sklepem przyspieszyłam 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...

#2 Obserwator#

Jakie inne miejsca typu marketplace są godne uwagi w tym wypadku?

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@uEdka  allegro to stan umysłu, przerabiałem to były ulotki, rabaty a i tak kupują ciągle na allegro, więc podwyżka i wzrost sprzedaży 🙂  mają tu ochronę co by nie było kupujący zawsze ma racje 😄

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

#19 Nestor#

@kostas11 kupujący ochronę mają wszędzie, ale Allegro wyszło przed szereg i przywłaszczyło sobie Prawo Konsumenckie sugerując, że tylko tutaj jest ochrona😁 POK był dobrą sprawą, kiedy na Allegro większość sprzedających to były osoby prywatne. Dzisiaj pieniądze z POK są rozdawane jak 500+, bo dobrze wpływają na wizerunek, ale nawet wierni kupujący w pewnym momencie nie zechcą płacić za tą ochronę.

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

z tym się zgadzam, odkąd jest smart ludzie świata poza allegro nie widzą

Odpowiedz
Ładowanie...

#16 Inspirator#

@nat_not 

fajnie się to czyta ale realizacja jak teraz?

co z tego deklaruję dostawe następnego dnia jeżeli inpost nie odbiera przesyłek?

lub odbiera raz dziennie?+-

Odpowiedz
Ładowanie...

#16 Inspirator#

dla mnie takie postępowanie allegro to szczyt bezczelności

damy ci rabat jak wyślesz szybko a wiemy że tego nie zrobisz bo umowę na odbiór przesyłek uzgodniliśmy w ten sposób

że kurier odbiera przesyłki raz dziennie

Odpowiedz
Ładowanie...

#7 Wielbiciel#

Pani Natalio, czy jest Pani chętna aby pracować przez cały tydzień, nie mieć ani dnia dla rodziny i pracować także w sobotę i niedzielę? Bo właśnie to wymusza na sprzedawcy ta wasza "promocja" Szybkie Dostawy. Nie wystarczy deklaracja dostawy następnego dnia, przesyłki muszą być wysyłane codziennie, także w sobotę i niedzielę z pierwszą próbą doręczenia odpowiednio w niedzielę i poniedziałek. Inaczej parametr 95% wysyłek z dostawą następnego dnia nie będzie spełniony.

Ponadto, gdyby komuś jednak solidnie rzuciło się na mózg i postanowiłby pracować również w sobotę i niedzielę, to jeśli kupujący składa zamówienie w niedzielę - jak mam wysłać przesyłkę tak aby dotarła do poniedziałku? Mam wsiąść w samochód i osobiście zawieźć ją kupującemu? Jaki kurier inpostu odbiera przesyłki w niedzielę?

Odpowiedz
Ładowanie...

#13 Ambasador#

Naciu, dziś jest 17. listopada, a nie pierwszy kwietnia. Program Szybkich Dostaw jest chyba dla robotów, bo żaden człowiek tego nie wyrobi.

Odpowiedz
Ładowanie...

#12 Orędownik#

Przecież ten program to czysta hipokryzja.

Nadaję przesyłki korzystając jedynie z ofert InPost I Poczty Polskiej.

Żaden z tych operatorów nie gwarantuje dostawy w następny dzień roboczy po nadaniu przesyłki.

1. InPost Kurier, to z regulaminu:

- Operator deklaruje doręczenie Paczki w dni robocze terminie deklarowanym D+1, co nie jest terminem gwarantowanym w rozumieniu prawa pocztowego

- Terminy doręczeń określone w ust. 2 i 3 obowiązują pod warunkiem, że nadania Paczek za pośrednictwem Oddziału lub POP dokonano w danymdniu roboczym przed godziną 12.00, zaś bezpośrednio za pośrednictwem kuriera w danym dniu roboczym przed godziną określoną w § 4 ust. 5 Regulaminu.Niedotrzymanie tych warunków wydłuża czas doręczenia o jeden dzień roboczy.

- § 4 ust. 5 .... Operator zastrzega, że odbiór Paczek przez kuriera w wyjątkowych sytuacjach może mieć miejsce następnego dnia roboczego, pomimo zgłoszenia Paczek do nadania przed godzinami wskazanymi w zdaniu poprzednim....

2. Allegro InPost paczkomaty :

- Operator świadczy usługę „Allegro Paczkomaty InPost” w terminie deklarowanym D+1, gdzie „D” oznacza dzień nadania

- Terminy doręczeń określone w ust. 2 i 3 obowiązują pod warunkiem nadania Przesyłki przed godziną 12.00. Niedotrzymanie tych warunków wydłuża czas doręczenia o jeden dzień roboczy.

- Operator zastrzega sobie prawo do przedłużenia deklarowanego terminu doręczenia Przesyłki o maksymalnie trzy dni robocze w przypadku przyjęcia do nadania Przesyłek, które nie spełniają warunków przewidzianych w § 2ust. 1 lub/i 2 lub/i 3, o ile nie sprzeciwiają się temu możliwości techniczne Operatora oraz okoliczności, na które Operator nie ma wpływu np. działania lub zaniechania Nadawcy lub/i Adresata, problemy logistyczne, czy trudne warunki atmosferyczne.

2. Teraz Poczta Polska - wprowadzenie PP do "Programu szybkich dostaw" - to chyba jakieś nieporozumienie, które zostanie bardzo szybko sprostowane. Przecież żadna przesyłka przez Pocztę Polską nawet w regulaminie nie ma dostawy w 24h.

- Pocztex Expres24 - 2 dni robocze

- Pocztex Kurier 48 - 3 dni robocze

- Poczta - odbiór w punkcie - 3 dni robocze

Proszę zatem o wskazanie, w jaki sposób sprzedawca ma się wywiązać z "Programu szybkich dostaw" skoro żaden z 2-óch głównych dostawców tych usług na Allegro nie może zagwarantować dostawy w następny dzień roboczy po nadaniu przesyłki?

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@maxr01 "Proszę zatem o wskazanie, w jaki sposób sprzedawca ma się wywiązać" - no i o to właśnie chodzi, że ma się nie wywiązać😏

#19 Nestor#

@Knowhere a jak się nie wywiąże, to spadnie mu jakość sprzedaży i żeby się ratować i coś sprzedać wykupi dużo wyróżnień i jeszcze więcej wyróżnień. Allegro i tak wyjdzie na swoje 😂

Odpowiedz
Ładowanie...