anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany od 4 stycznia - dopłata za paczkomaty w smarcie

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#
Co zmienimy

Od 4 stycznia koszt przesyłki metodą Allegro Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart! podzielimy między nas i Ciebie. Będziemy ponosić większą część tego kosztu, a do Twojego rachunku za usługi Allegro doliczymy opłatę:

  • 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł.

Uwaga: aktualnie na liście metod dostawy Allegro Smart! mamy:

  • Allegro Paczkomaty InPost – to tej metody dotyczy powyższa zmiana

 

Brawo allegro! Najpierw wymuszanie niskiej ceny dostaw, potem objęcie prowizją kosztu wysyłki, teraz to. Mam nadzieję, że UOKiK wreszcie dobierze wam się tyłków za to 🙂 

oznacz moderatorów
155 ODPOWIEDZI 155

orbitkownia
#9 Pomysłodawca#

niestety dla niektórych to jest niemożliwe do zrealizowania, jedni mają towar na stanie inni go produkują a wszystkich wrzuca się do 1 worka, do tego przez wasze sugestie że wysyłka zazwyczaj w ciągu 24 godzin , jak mam większe zamówienie i wysyłam zgodnie z terminem który zadeklarowałem dostaję po tyłku, kupujący obniżają oceny i potrafia po 24 godzinach założyć dyskusję że nie otrzymali towaru (już nie wspomnę o tym w jaki sposób 40% ludzi zwraca towar, przychodzi tak pognieciony że trzeba namoczyć by móc wyprasować, niestety nie wygląda już wtedy jak 100% nowy)

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@nat_not Wasze zmiany "na lepsze"  i tłumaczenie się z podwyżek zawsze wyglądają tak samo: "Co prawda zdrożał chleb i mięso, ale staniały lokomotywy!". 

Brawo. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

monte1133
#10 Popularyzator#

YHY TA xD

a to, że InPost ma ciągle problemy z systemem, gubią/mylą paczki, dostawa w weekend do paczkomatu xD, to już nie będzie miało wpływu na 95% dostaw w terminie, nie?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@monte1133  jak nie będzie miało wpływu, klient zamówi w sobotę i w auto i lecisz do jego paczkomatu co by w niedzielę miał paczkę 

dzień zakupu
dzień pierwszej próby doręczenia kwalifikujący Twoje zamówienie do bonusu
poniedziałek
poniedziałek lub wtorek
wtorek
wtorek lub środa
środa
środa lub czwartek
czwartek
czwartek lub piątek
piątek
piątek lub sobota
sobota
sobota lub niedziela
niedziela
niedziela lub poniedziałek
________
Κώστας
oznacz moderatorów

monte1133
#10 Popularyzator#

Osobiście mu nawet zawiozę do mieszkania. Na drugi koniec Polski.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@monte1133 @kostas11 

"klient zamówi w sobotę i w auto i lecisz do jego paczkomatu co by w niedzielę miał paczkę"

nie zapomnijcie tylko zapłacić prowizji od zużytego paliwa 😂

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@nat_not Co mi po bonusie na którego nie mam szans otrzymać oferty sprzedażowe kończą się wieczorem co uniemożliwia wysyłkę tego samego dnia tylko na następny a potem jeszcze dostawca potrzebuje co najmniej 24 h na dostawę ,podobnie jest z przywilejem otrzymywania monet w bonusach za wystawianie aukcji ,co z tego skoro nie wystawiam na kup teraz tylko w licytacjach i nic z tego nie mam .Zróbcie coś dla sprzedawców a nie tylko dla siebie.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@nat_not Oczywiście, tylko te parametry są NIEREALNE.

Wasza tabelka jest tak skonstruowana, by zamówienia weekendowe nie wliczały się większości sprzedawców. To nie jest tajemnicą, że w weekendy jest zwyżka zamówień, które są realizowane od poniedziałku. 

No trudno, klienci zapłacą więcej, a my jeszcze przyspieszamy z integracją na innych marketplace 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@myslenie-szkodzi Jak w starym dowcipie o LOT : Promocja bilet dookoła świata za 1PLN. Proste do spełnienia warunki, aby skorzystać : Trzeba mieć ukończone 90 lat i przyjść po odbiór z ojcem i dziadkiem🤣

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@myslenie-szkodzi klienci nie zapłacą więcej. Zakupy na Allegro nie są żadnym przywilejem, żeby się przy nich upierać Po podniesieniu cen przez sprzedających, taniej wyjdą zakupy w sklepach internetowych, nawet z płatną przesyłką.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@konto zamknięte mnie ta podwyżka wkurza dlatego, że to jest kolejne skomplikowanie cennika.

Już teraz prowizje są tak skonstruowane, że możemy tylko szacować koszty - bo nie przewidzisz, czy klienci kupią i zamówią z dostawą smart, a może kurierem, a może... Przy jednakowej cenie produktu i nawet identycznym koszcie dostawy możemy mieć bardzo różne koszty transakcji. 

Ja tam wolę jasne sytuacje, dlatego teraz skupiamy się na rozwoju własnego sklepu i wystawianiu się na innych marketplace. Z głównego źródła zamówień allegro ma być działalnością poboczną.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@myslenie-szkodzi  

"Ja tam wolę jasne sytuacje, dlatego teraz skupiamy się na rozwoju własnego sklepu i wystawianiu się na innych marketplace. Z głównego źródła zamówień allegro ma być działalnością poboczną"

robię dokładnie to samo, jestem w o tyle dobrej sytuacji, że handel nie jest dla mnie jedynym źródłem dochodu, ale prace nad sklepem przyspieszyłam 🙂

 

oznacz moderatorów

janusz4_2009
#7 Wielbiciel#

Jakie inne miejsca typu marketplace są godne uwagi w tym wypadku?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  allegro to stan umysłu, przerabiałem to były ulotki, rabaty a i tak kupują ciągle na allegro, więc podwyżka i wzrost sprzedaży 🙂  mają tu ochronę co by nie było kupujący zawsze ma racje 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11 kupujący ochronę mają wszędzie, ale Allegro wyszło przed szereg i przywłaszczyło sobie Prawo Konsumenckie sugerując, że tylko tutaj jest ochrona😁 POK był dobrą sprawą, kiedy na Allegro większość sprzedających to były osoby prywatne. Dzisiaj pieniądze z POK są rozdawane jak 500+, bo dobrze wpływają na wizerunek, ale nawet wierni kupujący w pewnym momencie nie zechcą płacić za tą ochronę.

oznacz moderatorów

orbitkownia
#9 Pomysłodawca#

z tym się zgadzam, odkąd jest smart ludzie świata poza allegro nie widzą

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@nat_not 

fajnie się to czyta ale realizacja jak teraz?

co z tego deklaruję dostawe następnego dnia jeżeli inpost nie odbiera przesyłek?

lub odbiera raz dziennie?+-

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

dla mnie takie postępowanie allegro to szczyt bezczelności

damy ci rabat jak wyślesz szybko a wiemy że tego nie zrobisz bo umowę na odbiór przesyłek uzgodniliśmy w ten sposób

że kurier odbiera przesyłki raz dziennie

 

 

oznacz moderatorów

brutalxkitty_pl
#7 Wielbiciel#

Pani Natalio, czy jest Pani chętna aby pracować przez cały tydzień, nie mieć ani dnia dla rodziny i pracować także w sobotę i niedzielę? Bo właśnie to wymusza na sprzedawcy ta wasza "promocja" Szybkie Dostawy. Nie wystarczy deklaracja dostawy następnego dnia, przesyłki muszą być wysyłane codziennie, także w sobotę i niedzielę z pierwszą próbą doręczenia odpowiednio w niedzielę i poniedziałek. Inaczej parametr 95% wysyłek z dostawą następnego dnia nie będzie spełniony.

Ponadto, gdyby komuś jednak solidnie rzuciło się na mózg i postanowiłby pracować również w sobotę i niedzielę, to jeśli kupujący składa zamówienie w niedzielę - jak mam wysłać przesyłkę tak aby dotarła do poniedziałku? Mam wsiąść w samochód i osobiście zawieźć ją kupującemu? Jaki kurier inpostu odbiera przesyłki w niedzielę?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Naciu, dziś jest 17. listopada, a nie pierwszy kwietnia. Program Szybkich Dostaw jest chyba dla robotów, bo żaden człowiek tego nie wyrobi.

oznacz moderatorów