anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot środków gdy klient nie odebrał z paczkomatu i paczka się wróciła

dare2
#7 Wielbiciel#

Klient kupił towar za 499 zł (ma allegro smart i zapłacił przez PAY),

allegro pobrało prowizję brutto :

sprzedaż 24,55

dopłata do wysyłki smart 8,29

metoda płatnosci PAY 2,15

klient nie odebrał przesyłki i się wróciła , ja oddam mu teraz 499 zł ,allegro odda mi 24,55 a reszta 10,44 co z tym robicie , pobieracie ze zwrotu klientowi czy niestety niekończące się koszty doliczane sprzedwacom.

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

kostas11
#21 Demiurg#

@dare2 a klient odstąpił ? bo towar należy do niej i możesz walczyć o odebranie paczki 🙂

Jesteś firmą i znasz zasady przy odstąpieniu, jak przyjmiesz to jesteś w plecy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dare2
#7 Wielbiciel#

paczka jest juz u mnie

i  klient napisał maila że chce zwrot środków , zawsze odbieram takie paczki , jest opcja że mogę nie odebrać i niech się klient martwi. Co potem z taką nieodebrana paczką się dzieje. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@dare2 Taka przesyłka czeka na Twój odbiór. Odpowiadasz za przesyłkę do momentu odbioru przez kupującego. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

dare2
#7 Wielbiciel#

OK . no a co z kosztami doliczonymi przez Allegro , powinny byc  w całości oddane , czyli to co doliczone do transakcji - powinno być zwrócone 

oznacz moderatorów

dare2
#7 Wielbiciel#

czy koszt powrotu mogę mu odliczyć ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący może w każdej chwili odstąpić od umowy zakupu, przed wysłaniem w drodze i po odbiorze, jak napisał że odstępuje to musisz odebrać paczkę. Nie możesz mu potrącić dodatkowych opłat, oddajesz koszt zakupu + najtańszą wysyłkę w danej ofercie-koszt odesłania jest po stronie kupującego.

oznacz moderatorów

dare2
#7 Wielbiciel#

czyli nie odebrał przesyłki , przesyłka się wraca na mój koszt i koszt powrotu mu odejmuje od zwrotu , przy smarcie za wysyłke nie płacił ,ale ja za powrót już płacę 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Dlaczego piszesz że możesz nie odebrać paczki i niech klient sie martwi? To sugeruje że sprzedałeś jako osoba prywatna jako firma odebrać zwroty musisz. Oprócz wiadomości że odstąpił na ci też odstąpienie w systemie odhaczyć.

oznacz moderatorów

dare2
#7 Wielbiciel#

Ja wszystko przyjmuje i odbieram , ktoś tu w odpowiedzi napisał , że nie musze odbierać .

Klient nie odebrał przesyłki , nie wypełnił formularza zwrotu tylko napisał maila że "prosze o rozliczenie zwrotu " niestety telefonu nie odbiera .

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To zle napisal nieodebranie paczki = niewywiazanie sie z umowy przez kupujacego = potracenie kosztu powrotu paczki przez przewoznika ze zwrotu wyj smart paczkomaty allegro inpost ma za 0pln opłaty za zwrot paczki bez odebrania masz w rozliczeniach z allegro

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dare2 chcieć to se może 😄

Skoro nie odstąpiła od umowy przez powrotem paczki, masz dwa wyjścia, zmusić do odbioru paczki i pokrycia strat i ponownej wysyłki z powodu nie wywiązania się z umowy ( tu licz się z negatywem a i allegro pewnie bezprawnie zmusi się do zwrotu kasy pod groźbą blokady konta ) lub poprosić klienta o odstąpienie przez allegro "zwrot" ( samo hasło chcę kasę nic nie wnosi ) oddać kasę potrącając za powrót paczki ( paczkomat tylko wraca za darmo, reszta jest płatna ) wystąpić do allegro o zwrot prowizji i opłaty za Pay, dopłaty za smarta nie odzyskasz 😞

Sam wybierz drogę 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@kostas11 Przecież dare2 napisał, że otrzymał od klienta informację "proszę o rozliczenie zwrotu". Moim zdaniem odstąpił tym samym od umowy i nie ma co się doszukiwać drugiego dna. Trzeba przyjąć zwrot, oddać całą kasę (wysyłka i zwrot w smarcie są "darmowe" więc nie ma co klientowi potrącić). Koszty dodatkowe są po stronie sprzedawcy. Allegro dopracowało system wysysania sprzedawców do perfekcji. Stąd też ceny tutaj są jakie są, bo mądry sprzedawca przerzuca koszty na klienta. Drobnicę tutaj jeszcze kupuję, ale wszystkie droższe rzeczy znajduję taniej w innych miejscach.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

allegro albo bedzie sie upierac by nie oddac prowizji bo w systemie nie odhaczone albo w eksremalnych sytuacjach sie zdarzalo ze kupujacy twierdzil ze nie dostal zwrotu bo odstapi potem jeszcze raz

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@az1rael na śledzeniu będzie ślad, ze paczka wróciła do nadawcy. To powinien być wystarczający dowód dla allegro, żeby zwrócić prowizję.  Bo dopłaty do smarta oczywiście w plecy 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

No ale co sie z takim betonem nakopiesz to ci nerwow nikt nie odda 

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@az1rael Nie zdarzyło mi się żeby allegro nie oddało prowizji kiedy zwrot środków został wykonany poprzez płatności allegro. Niedawno robiłem zwrot klientowi po ponad 20 dniach (paczka wróciła nieodebrana, klient nie odstąpił od umowy, wysłaliśmy do niego maila w tej sprawie i czekaliśmy na odpowiedź i decyzję co zrobić z jego towarem) i dostaliśmy zwrot prowizji mimo, że klient nie miał już możliwości odstąpienia na swoim koncie allegro. Kiepsko jest kiedy zamówienie jest za większą kasę, bo bezzwrotna dopłata do smarta jest większa, ale doliczyliśmy już ile trzeba do towaru i tyle. Na wszystkie przywileje ostatecznie zrzucają się klienci i smartowi i nie smartowi. Taka jest cena wygodnych zakupów na allegro, można się z tym pogodzić, albo nie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Byly watki z nowymi sprzedawcami machnie taki zwrot nie przez allegro ma tylko wiadomosc i potem ale dlaczego nie odaja prowizji? Ale dlaczego mam ap nie kazdy od razu ogarnia niuanse to trza sie narobic i natrafiac na sytuacje by wiedziec kiedy ktos cie probuje w balona zrobic

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@az1rael No tak, czasami trafiają się jakieś cwaniaki. Czujność to podstawa.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Puzonix jeśli chodzi o ten portal to nie czujność a szeroko zakrojona paranoja jest niezbędna bo chunów kupujących nie brak 

oznacz moderatorów