anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28%. Brzmi zachęcająco? Od 4 stycznia 2021 udostępnianie dostawy w następnym dniu po zakupie będzie się dla Was wiązało z dodatkową korzyścią. Wszystko za sprawą Programu Szybkich Dostaw.

Jeśli oferujecie klientom szybką dostawę, możecie otrzymać bonus w wysokości nawet 3,99 zł brutto za paczkę. Uwzględnimy go na Waszym rachunku za usługi Allegro.

Nie musicie deklarować chęci przystąpienia do programu. Zostaniecie nim objęci za każdym razem, gdy zamówienie spełni łącznie następujące warunki:

  • zostało złożone w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujecie czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • macie ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujecie na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślecie w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego.

Szczegółowe informacje znajdziecie w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
422 ODPOWIEDZI 422

Daber-XXX
#8 Zapaleniec#
""wprowadzamy zmiany w Allegro Smart!. Sprawdź, co musisz zrobić, aby nadal przyciągać kupujących do swoich ofert.

Według szacunków kilka milionów klientów w Polsce, którzy robią zakupy w internecie, nie korzysta z automatów paczkowych lub ma do nich utrudniony dostęp. Sprzedający w swoich ofertach z oznaczeniem Smart! najczęściej udostępniają jednak dostawę do paczkomatów i punktów odbioru. Kurierska metoda dostawy dostępna jest tylko w około 60% ofert. W związku z tym duża część obecnych i potencjalnych klientów Smart! jest wykluczona z usługi. Dzięki zmianom, które wprowadzimy w Allegro Smart!, dotrzesz ze swoimi ofertami również do nich i zyskasz możliwość zwiększenia swojej sprzedaży.

Co zmienimy
  • Od 6 maja będziemy wymagać, aby każda Twoja oferta z oznaczeniem Smart! miała przynajmniej jedną z poniższych metod dostawy kurierem:

    • Allegro Kurier UPS (do 10 kg)
    • Allegro Kurier DPD
    • Allegro Pocztex Kurier 48.
  • Od 8 kwietnia tymczasowo obniżymy opłaty za przesyłki kurierskie w Allegro Smart!. Do 31 sierpnia zapłacisz za nie 50% mniej, czyli tylko 1,99 zł."""

To jakieś jaja???

Jak coś sprzedaje po 17 zł prowizja plus paczka kurier to moja marża zaraz będzie wynosiła 5%. Allegro staje się cholernie drogie!!!

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Kolejny genialny pomysł allegro (bo sprzedający zaczęli wyłączać przesyłki kurierskie smart żeby nie płacić). Aczkolwiek chyba pozostaną zasady, że te opłaty 1,99 (3,99zł) allegro kurier smart będą dopiero od 100zł (ostatnio coś pisali o 80zł) więc przy 17zł klient nie będzie miał kurier smart darmowy i nie zapłacisz tej opłaty (aż takiej :)). A swoją drogą ciekawe, że nagle "kilka milionów klientónie korzysta z automatów paczkowych lub ma do nich utrudniony dostęp". Ja gdzie nie pójdę to co chwile nowy paczkomat 😂 . I jeszcze poczta ma robić paczkomaty i orlen.

Napisałam im co myślę o tym nowym pomyśle. Najpier dają "niby marchewkę" a potem łupią kijem ile się da. No cóż dzięki tym ich prowizjom, opłatom, dopłatom, "promocjom" taniej wychodzi sprzedać poza allegro i wysłać komuś gratis 🙂 Czekam  zatem na jakiś mniej pazerny portal, który to umożliwi. Bo przez pazerność parę znanych portali już poleciało w niebyt

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konselo Czytając tego maila z dzisiaj zacząłem się zastanawiam czemu nie pokażą nam czarno na białym jaki jest aktualny stosunek przesyłek kurierskich do paczkomatowych, skoro już tak piszą.

"kilka milionów klientów nie korzysta z automatów paczkowych lub ma do nich utrudniony dostęp" - przepraszam, ale bez przedstawienia konkretnych danych czy chociaż wykresów w to nie uwierzę 🙂 

Kupujący ciągle u nas wybierają inpost minikurier do zakupów powyżej 100zł, jeżeli jest to zamówienie kuriera. Poczta w smarcie to rzadkość.

Ja jakoś nigdy na prywatnym koncie nie dostałem maila z prośbą o wypełnienie jakiejś ankiety dotyczącej dostępności automatu paczkomatowego i czy w ogóle z niego korzystam.

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Dokładnie kurier to niewielka ilość wysyłek. Większość to jednak paczkomaty. Oczywiście zależy też od branży ale zgaduje że jednak większość sprzedaje mało i średnio gabarytowe przedmioty które mieszczą się do paczkomatu. Jasnym jest że to wszystko to ściema żeby zamydlic sprzedającym oczy. Ale czy naprawdę allegro uważa że sprzedający to kretyni i wierzą w te ich pseudo szacunki ?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Allegro wynegocjowało sobie dobre ceny u przewoźników obiecując im złote góry. A tu klapa, większość kupujących wybiera paczkomaty 😁 

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

I w dodatku inpost wspiął się na allegro i poszedł do konkurencji. No to ktoś musi za to zapłacić. Przecież nie gigant allegro-jego nie stać. Niech płacą "robole". 

Przykre jest to że do tej pory allegro było naprawdę fajnym portalem. A teraz staje się wielkim dyskontem, w którym przetrwają tylko najwięksi a mali padną tak jak po powstaniu biedronek i lidlów padało wiele małych sklepików osiedliwych. Szkoda bo allegro od tych "małych" zaczynało, na nich się wybiło, stało się popularne a teraz się na nich wypina i patrzy tylko by się wciąż nachapac więcej i więcej. Nikt nie patrzy że jak te małe firemki zabite opłatami padną to znikną kolejne miejsca pracy i źródła przychodów. I kto będzie wtedy kupował na tym **piiip**? Licze na to że ich pazerność skończy się tak jak dla kilku innych portali którym też było "za malo". 

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

to i ja wyleję swoje żale, nie zauważyłem że bonusy dotyczą tylko szybkich wysyłek w ramach SMART, klient kupił o godz 18, nadałem mu o 23 żeby rano kurier już wyjął przesyłkę z paczkomatu i dotarła do kupującego najszybciej jak to możliwe a tu widzę o godz 23:15 czyli zaraz jak dostał info o nadaniu zgłosił zwrot towaru tak że za moje starania i wożenie paczek po nocy zostałem ukarany kwotą  8,99 zł, którą mu musze zwrócić  za koszt wysyłki, teraz nieSMARTowców będę traktował w ostatniej kolejności !!!                                                                                                      Druga sprawa to czy liczy sie wysyłka od godziny zakupu czy od dnia wpłaty bo inny osobnik  tym razem ze SMART-em  zapłacił mi dopiero po 3 dniach i jak takiemu dostarczyć na nast. dzień ? jeżeli Allegro liczy czas  od daty zakupu to wystarczy kilku takich klientów w miesiącu i w życiu nie zdobędę bonusa za szybka wysyłkę 😞

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

na to nie licz Allegro ma tak mocną pozycję że w niebyt może polecieć jedynie w wyniku totalnej zagłady ludzkości w wyniku wojny nuklearnej albo zderzenia ziemi z jakąś asteroidą 

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@ELEKTROMARKET  uwierz mi że nie potrzeba zagłady ludzkości. Wg mnie wystarcza darmowe dostawy na innym portalu i lekko niższe prowizje dla sprzedających. Już teraz inpost dogadał się z platforma incostam i sklepy internetowe na tej platformie beda miały darmowa wysyłkę od 40zl

oznacz moderatorów

cicop
#10 Popularyzator#

Widzisz wspomniałeś o konkurencji i wszystko zostało zaraz usunięte przez Administratora. Tu się raczej nie wyżalisz?

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@cicop  to jest ciekawe, że ktoś wspomni o konkurencji allegro to od razu moderują i cuda różne robią bo toż przecież przestępstwo ale pokazywanie przez Allegro ofert twojej konkurencji w twoich aukcjach to już wg allegro fajny pomysł jest taki prokliencki i w ogóle 😍

oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Minęło już trochę czasu od startu tego programu, pora na pytania.

Klient kupuje u mnie po 22.00. W jaki sposób i jakim przewoźnikiem nadać przesyłkę aby dotarła do niego następnego dnia roboczego?

oznacz moderatorów

skaut18
#9 Pomysłodawca#

@jolantab 

1. nie ma takiego przewoźnika, a przynajmniej nie ma ich wśród dedykowanych przez allegro

2. to jest jedna ze sztuczek. allegro od początku wprowadzenia programu, miało na celu zwracać jak najmniej w formie pseudo rabatu.

oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Może poprosimy przedstawiciela Allegro aby się wypowiedział.

Czy rzeczywiście program ten ma na celu osiągnięcie przez Allegro dodatkowego zysku, pod przykrywką takiego programu?

Bo jeśli tak, wydaje mi się że jest to z naruszeniem prawa. A jeżeli nie, to pewnie Allegro wskaże możliwość uzyskania tego upustu, w przypadku gdy kupujący dokona zakupu po 22.00?

Halo, Moderator, jesteś? Proszę o komentarz.

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@jolantab czy Ty naprawdę wierzysz, że moderator napisze, że ten program ma na celu zysk allegro? To chyba nie czytałaś komentarzy moderatorów. Zaraz się dowiesz od nich jak to ten program ma na celu zwiększenie TWOJEJ sprzedaży i zadowolenie klientów, że dzięki temu będą u Ciebie kupować jak opętani bo na drugi dzień będą mieć paczki, bla bla bla... 

Nie nie wskażą CI możliwości zyskania opustu po 22.

I nie jest to naruszenie prawa bo to jest PROGRAM BONUSOWY czyli gratisik polegający na nie pobieraniu 1zł za to że szybciutko wysyłasz. Jak w każdym programie bonusowym (czyli dobrowolnym) mogą se ustalać co chcą. W sumie to fajnie, że nie każą nosić paczek osobiście. dzięki Ci allegro. My olaliśmy program bonusowy i te 1zł. Allegro biedne trza go wspomóc finansowo. 

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

to ja będę advocatus diaboli i powiem że ustalasz sobie do jakiej godziny gwarantujesz dostawę nast. dnia, ja mam np. godz 11 czyli zamówienie z godz 22 łapie się na ten limit do godz 11 i spokojnie wysyłasz nast. dnia a jak dojdzie na kolejny dzień do kupującego to powinieneś otrzymać rabat za szybka wysyłkę, ale to są tylko moje rozważania chłopka-roztropka i nie daję głowy że tak jest w rzeczywistości

oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

No właśnie tak nie jest. Zamówienie jest dziś 22.00, wysyłasz jutro o 11.00, dostawa jest pojutrze o 9.00.

Na upust się nie łapiesz, bo dostawa musi być w dniu zamówienia lub następnego dnia kalendarzowego (!!). 

Czyli poza wszystkimi godzinami wyłączonymi z obsługi kurierskiej (generalnie po 18.00), z programu (upustu) są wyłączone zamówienia kupione w sobotę czy niedzielę. Do mnie (Gdynia) - kurier Inpost w sobotę i niedzielę NIE podjeżdża po odbiór. Nadanie tych przesyłek w paczkomacie powoduje, że zostają one odebrane przez kuriera w najbliższy dzień roboczy (poniedziałek). Także LIPA.

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

aż sobie tą właśnie wysyłkę z ciekawości sprawdzę bo oczywiste jest że zakup o godz 22 nie ma szans być dostarczony na nast. dzień i teraz zależy jak Allegro to interpretuje czy jako wysyłkę do godz 11 nast dnia czy jako wysyłkę poprzedniego dnia w nocy to wtedy faktycznie lipa

poza tym często jest to ruletka bo wyślesz natychmiast  a kurier dostarczy jak mu będzie wygodniej    

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

sprawdziłem swoje wysyłki i masz rację za przesyłki zamówione późną nocą ale przed godz 24 nie masz szans otrzymania bonusa za szybka dostawę (tj na nast dzień) bo wysyłasz dopiero nast dnia.. ale jakiś bonus otrzymałem przy innej okazji tak że można coś zyskać  tylko zamówienie musi przyjść z rana no i musi być dostarczone nast. dnia na co też raczej nie mamy wpływu

oznacz moderatorów

skaut18
#9 Pomysłodawca#

jesteś niestety w dużym błędzie.

Zasada jest taka, wysyłasz w ten sam dzień w którym przyszło zamówienie i paczka musi zostać dostarczona następnego dnia.

Wszystkie odstępstwa, z automatu dyskwalifikują i allegro to nic nie obchodzi.

Oczywiście jeżeli zamówienie wejdzie po godzinie zadeklarowanej wysyłki a mimo to uda się ją tobie wysłać tego samego dnia to i tak nie otrzymasz rabatu. 

 

To nie jest program który ma motywować sprzedawców, tylko po to aby nas skubać ile się da.

oznacz moderatorów