anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[08.03] Pytasz i wiesz - Zrównoważony rozwój e-commerce

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dziękujemy za udział w webinarze Pytasz i wiesz

W tym wątku na Wasze pytania na temat zrównoważonego rozwoju w e-commerce odpowie Ekspertka, Alicja Bieszyńska

la_nika_0-1645650385785.jpeg

@abiesz pracuje w zespole Delivery Experience i zajmuje się zrównoważonym rozwojem. Dba o to, żeby dostawy realizowane przez Allegro były coraz bardziej przyjazne środowisku.

Poniżej znajdziecie też zapis pytań i odpowiedzi z webinaru na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
82 ODPOWIEDZI 82

abiesz
Ekspert Allegro

Raportowanie odpadów dotyczy odpadów z prowadzenia działalności, więc tu należy prowadzić ewidencję tego, co Wasza firma generuje.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Jeśli korzystamy z kartonów, które docierają do nas wraz z dostawą to też wymaga ewidencji? Czy podmioty pośredniczące w sprzedaży hurtowej i nie mają fizycznego kontaktu z produktem muszą być zarejestrowane w BDO?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro

Podmiot, który pakuje towar w opakowanie jest zobowiązany do zarejestrowania się i raportowania ilości wprowadzanych opakowań na rynek, na który go wysłał. Jeśli przejmujecie odpowiedzialność za ten produkt/zamówienie, to po waszej stronie powinno być upewnienie się czy tamten podmiot to zrobił lub jeśli nie, to dokonanie odpowiedniej rejestracji/ewidencji.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
A może oznaczenie eko sprzedającego zielonym listkiem?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro

Dziękuję za tą sugestię. Super pomysł, weźmiemy go pod uwagę 🙂 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Czy jeśli pracownicy przynoszą swoje prywatne kartony z prywatnych dostaw i wysyłamy w tych kartonach to trzeba je zgłaszać? Jesteśmy ekologiczni, takie kartony zazwyczaj w domach są wyrzucane.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro

To niestety nie jest jasno opisane w regulacjach prawnych, ale wg mnie jeśli opakowanie jest ponownie użyte, to podchodzi pod opakowanie wielorazowe, a takie powinny być zgłoszone tylko przy pierwszym wprowadzeniu na rynek.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Wiadomość z webinaru]
Ja wykorzystuję folię do wysyłek ale tylko tą którą sam otrzymałem. Wydaje mi się to bardziej ekologiczne niż kupowanie najbardziej ekologicznego wypełniacza.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro

Tak, to zdecydowanie można uznać za działanie eko 👍

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Styropian zgadza się że jest zły. Ale ja używam tylko zimą do zabezpieczenia produktu przed zimnem. Co w tym temacie?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro

Priorytetem zawsze powinno być bezpieczeństwo paczki. Aczkolwiek można by poszukać zamienników styropianu na jakieś bardziej eko materiały.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Skąd macie opinie? Jak przeprowadzacie badania?? Jestem bardzo długo na allegro jako kupująca i od pewnego czasu także jako sprzedająca, nigdy nie zwróciło się do mnie allegro w celu przeprowadzenia badania, dopytałam wśród znajomych którzy czynnie korzystają z serwisu i nikt z nich nie brał udziału w badaniach serwisu. Dlatego moje pytanie w jaki sposób przeprowadzacie badania?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro

Badanie przeprowadziliśmy we współpracy z firmą Kantar. Zostało przeprowadzone na próbie 1000 osób, a dobór był warstwowy, częściowo losowy na próbie gwarantując dopuszczalny błąd statystyczny. Warto zaznaczyć, że na Allegro zarejestrowanych jest ponad 20mln użytkowników, więc nie dziwi, że dana osoba nie została wybrana w badaniu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Klientów interesuje jak paczka jest zapakowana to fakt ale chodzi im o estetykę paczki, o to czy wygląda ładnie i schludnie a nie z jakiego materiału jest opakowanie.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro

Z raportu Green Generation z 2021 roku wychodzi, że 85% klientów e-commerce zauważa nieekologiczne praktyki - za duży karton, folia i wypełniacze.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Czy jest szansa na udostępnienie tych badań? Czy jest jakieś miejsce na stronie allegro, gdzie są zgromadzone takie wyniki badań / raporty?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro

Tak, to nie są informacje niejawne, chętnie podzielimy się nimi z Wami. Postaramy się jeszcze raz przeprowadzić webinar, na którym prezentowaliśmy wyniki (prawdopodobnie będzie to w kwietniu).

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Czy osoba produkująca małą ilość odpadów do 0,5mg na rok i wprowadzająca opakowania na rynek papierowe i foliowe również do 0,5 mg na rok musi się rejestrować w bdo? i jak jest w innych instytucjach w UE?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro

Jeśli prowadzisz działalność i pakujesz produkty w opakowania i wysyłasz je do klienta, to tak - powinnaś być zarejestrowana w BDO jako wprowadzający opakowania na rynek. W różnych krajach EU różnie to wygląda, bo każde państwo ma swoją interpretację tych przepisów. Jeśli wysyłasz zamówienie za granicę, powinnaś się zorientować czy i jaki obowiązek ERP (rozszerzona odpowiedzialność producenta) Cię dotyczy.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Czy Allegro będzie pomagać w rejestracji opakowań w innych krajach?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów