anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[08.03] Pytasz i wiesz - Zrównoważony rozwój e-commerce

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dziękujemy za udział w webinarze Pytasz i wiesz

W tym wątku na Wasze pytania na temat zrównoważonego rozwoju w e-commerce odpowie Ekspertka, Alicja Bieszyńska

la_nika_0-1645650385785.jpeg

@abiesz pracuje w zespole Delivery Experience i zajmuje się zrównoważonym rozwojem. Dba o to, żeby dostawy realizowane przez Allegro były coraz bardziej przyjazne środowisku.

Poniżej znajdziecie też zapis pytań i odpowiedzi z webinaru na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
82 ODPOWIEDZI 82

abiesz
Ekspert Allegro.pl

Raportowanie odpadów dotyczy odpadów z prowadzenia działalności, więc tu należy prowadzić ewidencję tego, co Wasza firma generuje.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Jeśli korzystamy z kartonów, które docierają do nas wraz z dostawą to też wymaga ewidencji? Czy podmioty pośredniczące w sprzedaży hurtowej i nie mają fizycznego kontaktu z produktem muszą być zarejestrowane w BDO?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro.pl

Podmiot, który pakuje towar w opakowanie jest zobowiązany do zarejestrowania się i raportowania ilości wprowadzanych opakowań na rynek, na który go wysłał. Jeśli przejmujecie odpowiedzialność za ten produkt/zamówienie, to po waszej stronie powinno być upewnienie się czy tamten podmiot to zrobił lub jeśli nie, to dokonanie odpowiedniej rejestracji/ewidencji.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
A może oznaczenie eko sprzedającego zielonym listkiem?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro.pl

Dziękuję za tą sugestię. Super pomysł, weźmiemy go pod uwagę 🙂 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Czy jeśli pracownicy przynoszą swoje prywatne kartony z prywatnych dostaw i wysyłamy w tych kartonach to trzeba je zgłaszać? Jesteśmy ekologiczni, takie kartony zazwyczaj w domach są wyrzucane.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro.pl

To niestety nie jest jasno opisane w regulacjach prawnych, ale wg mnie jeśli opakowanie jest ponownie użyte, to podchodzi pod opakowanie wielorazowe, a takie powinny być zgłoszone tylko przy pierwszym wprowadzeniu na rynek.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Wiadomość z webinaru]
Ja wykorzystuję folię do wysyłek ale tylko tą którą sam otrzymałem. Wydaje mi się to bardziej ekologiczne niż kupowanie najbardziej ekologicznego wypełniacza.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro.pl

Tak, to zdecydowanie można uznać za działanie eko 👍

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Styropian zgadza się że jest zły. Ale ja używam tylko zimą do zabezpieczenia produktu przed zimnem. Co w tym temacie?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro.pl

Priorytetem zawsze powinno być bezpieczeństwo paczki. Aczkolwiek można by poszukać zamienników styropianu na jakieś bardziej eko materiały.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Skąd macie opinie? Jak przeprowadzacie badania?? Jestem bardzo długo na allegro jako kupująca i od pewnego czasu także jako sprzedająca, nigdy nie zwróciło się do mnie allegro w celu przeprowadzenia badania, dopytałam wśród znajomych którzy czynnie korzystają z serwisu i nikt z nich nie brał udziału w badaniach serwisu. Dlatego moje pytanie w jaki sposób przeprowadzacie badania?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro.pl

Badanie przeprowadziliśmy we współpracy z firmą Kantar. Zostało przeprowadzone na próbie 1000 osób, a dobór był warstwowy, częściowo losowy na próbie gwarantując dopuszczalny błąd statystyczny. Warto zaznaczyć, że na Allegro zarejestrowanych jest ponad 20mln użytkowników, więc nie dziwi, że dana osoba nie została wybrana w badaniu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Klientów interesuje jak paczka jest zapakowana to fakt ale chodzi im o estetykę paczki, o to czy wygląda ładnie i schludnie a nie z jakiego materiału jest opakowanie.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro.pl

Z raportu Green Generation z 2021 roku wychodzi, że 85% klientów e-commerce zauważa nieekologiczne praktyki - za duży karton, folia i wypełniacze.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Czy jest szansa na udostępnienie tych badań? Czy jest jakieś miejsce na stronie allegro, gdzie są zgromadzone takie wyniki badań / raporty?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro.pl

Tak, to nie są informacje niejawne, chętnie podzielimy się nimi z Wami. Postaramy się jeszcze raz przeprowadzić webinar, na którym prezentowaliśmy wyniki (prawdopodobnie będzie to w kwietniu).

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Czy osoba produkująca małą ilość odpadów do 0,5mg na rok i wprowadzająca opakowania na rynek papierowe i foliowe również do 0,5 mg na rok musi się rejestrować w bdo? i jak jest w innych instytucjach w UE?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

abiesz
Ekspert Allegro.pl

Jeśli prowadzisz działalność i pakujesz produkty w opakowania i wysyłasz je do klienta, to tak - powinnaś być zarejestrowana w BDO jako wprowadzający opakowania na rynek. W różnych krajach EU różnie to wygląda, bo każde państwo ma swoją interpretację tych przepisów. Jeśli wysyłasz zamówienie za granicę, powinnaś się zorientować czy i jaki obowiązek ERP (rozszerzona odpowiedzialność producenta) Cię dotyczy.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Czy Allegro będzie pomagać w rejestracji opakowań w innych krajach?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów